نماینده های ضعیف مدیران تنبل واشراف زده همدان پیام
 
 
شنبه - 30 شهريور 1398 - شماره 3574
 
امروز : يكشنبه ، 31 شهريور 1398

Today : Sun, September 22, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  94046 تاریخ انتشار:  1398-03-04 - 10:21 تعداد بازدید:  309
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در نمازجمعه همدان عملکرد مدیران ونماینده های مجلس زیر تیغ انتقاد رفت
نماینده های ضعیف مدیران تنبل واشراف زده

داخلی

 مدیران تنبل وضعف نماینده های مجلس این بار سیبل انتقادات نماینده ولی فقیه دراستان بود.
پس از مدتها فشاراقتصادی درجامعه و انتقاد به عملکرد دستگاهها در ساماندهی آشفته بازار اقتصادی کشور که تنها درحد جلسات پشت درهای بسته تنظیم بازار اکتفا شده است روزگذشته تریبون نمازجمعه همدان شاهد انتقادصریح امام جمعه همدان از نحوه عملکرد مدیران بود تا این روزها که انتصابات و انتخاب مدیران استان مورد نقدبوده وتوجه به شایسته سالاری مطالبه می شود ، سستی و بی انگیزگی یا سیاسی کاری با لفظ تنبل از تریبون آئین عبادی سیاسی جمعه نام برده شود.
اما تنها انتقاد به عملکرد ضعیف مدیران ودستگاهها نبود که از تریبون نماز جمعه روز گذشته شنیده شد بلکه عملکرد ضعیف نماینده های مجلس و ناتوانی در نظارت و اقدامات تبلیغی در کنار عملکرد ضعیف گروههای سیاسی واحزاب در ایفای نقش خود که در اندازه سهم خواهی تعبیرمی شود ، از دیگر موضوعات مورد نقد آیت الله شعبانی در جمع روزه داران بود.
  احیای تفکر انقلابی را عامل نجات کشور از دست مدیران تنبل و اشراف‌زده است
نماینده ولی فقیه وامام جمعه همدان در تریبون نماز جمعه این هفته شهرهمدان با بیان این مطلب گفت: به فرموده مقام معظم رهبری باید تلاش کنیم یک دولت جوان و با انگیزه روی کار آید زیرا مسئول که انگیزه نداشته باشد حتی اگر باتجربه باشد نمی‌تواند کارساز باشد.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در نظام اسلامی دستاوردهای بسیاری برای کشور و مردم حاصل شده است گفت: مقایسه قبل از انقلاب و بعد از آن به لحاظ پیشرفت‌ها غیر قابل مقایسه است اما این موضوع به معنای این نیست که مردم مطالبه‌گری نکنند.
 مطالبه‌گری به معنای تخریب هیچ مسئولی نیست
امام جمعه همدان خطبه‌های نماز جمعه را جای مطالبه‌گری دانست و اظهار کرد:  مطالبه‌گری در این مکان مقدس به معنای تخریب هیچ مسئولی نیست، ضمن اینکه «مسئول» یعنی کسی که باید مورد سوال قرار گیرد بنابراین باید پاسخگو باشد.
وی بیان موضوعات را از باب دلسوزی و تذکر به منظور حل مشکلات عنوان کرد و تأکید کرد: فضای جامعه باید فضای مطالبه‌گری باشد.
مردم از عملکرد مجلس دهم رضایت ندارند
شعبانی با اشاره به اینکه مجلس محل قانون‌گزاری است و شئون اجتماعی ـ سیاسی و نظارت بر عملکرد مسئولان در دست مجلس است گفت: با تشکر از آن دسته از نمایندگانی که در مسیر حل مشکلات مردم دغدغه‌مند بودند و برای احقاق حق ملت فریاد زده‌اند، اما در مجموع مردم از عملکرد مجلس دهم رضایت ندارند.
وی با طرح چند سوال از مجموعه نمایندگان مجلس گفت: در بحث مبارزه با فساد چه کردید؟ کدام قانون را مصوب کردید که جلوی مفاسد را بگیرد؟ کدام قانون را تصویب کردید جلوی بی بند و باری اقتصادی را بگیرد؟ چقدر نظارت کردید و به مسئولان تذکر دادید؟
امام جمعه همدان با گلایه از وجود صف‌های طولانی توزیع اقلام اساسی مردم اظهار کرد: این اتفاق در شان این ملت نیست، چرا باید پس از 40 سال مردم برای دریافت اقلام اساسی صف بایستند؟
وی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: ضمن اینکه عملکرد مسئولان در این زمینه قابل نقد است، شما به عنوان وکیل مردم چه تذکری به دولت داده‌اید و چه نظارتی بر عملکرد مسئولان داشته اید؟
شعبانی ادامه داد: اگر نتوانیم اقلام اساسی را مورد نیاز مردم را به درستی و در شان مردم توزیع کنیم این چه مدیریتی است؟
 برخی جریانات سیاسی در استان دنبال سهم‌خواهی هستند
وی با بیان اینکه مطالبه‌گری ما از تمام مسئولان فارغ از جریان سیاسی است تأکید کرد: هر جریانی که به مردم خدمت کند مورد حمایت ماست.
وی با اشاره به اینکه برخی از جریانات سیاسی در استان دنبال سهم‌خواهی هستند که باید جلوی این اتفاق نیز گرفته شود، بر لزوم ساده‌زیستی مسئولان تأکید کرد و در پایان توجه به حفظ محیط زیست را اولویت اساسی در استان دانست و خواستار توجه به این مهم شد.
امام جمعه همدان با انتقاد از حذف ارز 4200 هزار تومانی از اقلام مورد نیاز مردم از یک سو و هزینه آن برای واردات برخی اقلام غیراساسی از سوی دیگر گفت: نمایندگان باید جلوی این اتفاقات را بگیرند.
وی با اشاره به اینکه امروز نیز در برخی عرصه‌ها دچار سقوط هستیم مانند وضعیت اقتصادی گفت: اگر می‌خواهیم اقتصاد نجات یابد، از مفاسد اقتصادی و مشکلات فرهنگی نجات یابیم باید تفکری که خرمشهر را آزاد کرد را احیا کنیم.
وی در ادامه سخنانش خواستار استفاده از علما و روحانیون در مجالس شد و تأکید کرد: این مهم باید در تمام مجالس به ویژه شب‌های قدر جدی گرفته شود در صورتی که متأسفانه شاهد کمرنگ شدن بهره‌مندی از ظرفیت سخنرانی علما و روحانیون هستیم.
شعبانی با تأکید بر لزوم کمک مالی به حوزه‌های علمیه گفت: این مراکز دینی تاثیرگذار که هزار سال است اسلام را برای مردم حفظ کرده‌اند به لحاظ مالی در مضیقه هستند و نیازمند حمایت‌اند.
امام جمعه همدان با بیان اینکه فتح خرمشهرها با احیای تفکر انقلابی شدنی است، گفت: همان خدایی که خرمشهر را آزاد کرد، هنوز هم هست، فقط نگاه برخی نسبت به این موضوع تغییر کرده که با اصلاح آن، این خرمشهرها هم فتح خواهد شد.
به گزارش فارس ، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی موثقی با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی اظهار کرد: باید از شب‌های قدر بیشترین بهره را ببریم زیرا بهترین شرایط برای توبه و نزدیکی به خدای متعال مهیا شده است.
وی با بیان اینکه خداوند متعال به بخشش گناهان در این شب نوید داده است گفت: در شب‌های قدر باب توبه برای تمام بندگان باز است و کسی که از این موقعیت استفاده نکند، جز خسران عایدی ندارد.
وی با بیان اینکه در روایات آمده است خداوند متعال هر روز ملائکه‌ای دارد که هر روز و شب مردم را به سوی او دعوت می‌کند گفت: پروردگار عزیز در بخشش‌ حق‌ خود سخت‌گیر نیست اما رعایت حق‌الناس موضوعی است که تا خود فرد راضی نباشد خدا نیز از آن نمی‌گذرد.
شعبانی با اشاره به اینکه مراسم شب قدر به کمیت نیست بلکه به کیفیت ارتباط با خداست، افزود: اسلام دین کیفیت‌هاست، ممکن است کسی با چند کلام ارتباط با خدا به آن چه می‌خواهد دست یابد و فردی از شب تا صبح بیدار بماند اما نتواند ارتباط لازم را بگیرد.
وی تفکر را پایه ارتباط با خدای متعال دانست و ادامه داد: در شب‌های قدر باید نسبت به گسترش و تقویت مجالس معرفت و علم اهتمام ویژه داشته باشیم.
امام جمعه همدان در ادامه سخنانش با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: ابتدا باید دید چه تفکری باعث سقوط خرمشهر شد و چه عاملی آن را آزاد کرد؟
شعبانی با بیان اینکه خودباوری و توکل به خدا خرمشهر را آزاد کرد،‌ گفت: به فرموده مقام معظم رهبری،‌ خرمشهرها را در پیش داریم و راه آزادسازی آن نیز در احیای تفکر انقلابی و جهادی است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com