شهرهای خلاق فرهنگ و هنر معرفی می‌شوند همدان پیام
 
 
سه شنبه - 7 بهمن 1399 - شماره 3960
 
امروز : چهارشنبه ، 8 بهمن 1399

Today : Wed, January 27, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
36مین حضور مرکز چاپ و بسته بندی همدان_صنایع غذایی ماشین آلات و وابسته شیراز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  115118 تاریخ انتشار:  1399-10-23 - 07:00 تعداد بازدید:  68
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اخبار فرهنگی :
شهرهای خلاق فرهنگ و هنر معرفی می‌شوند

فرهنگی


 ۱۴۳ شهر در مرحله نهایی طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ارزیابی و درنهایت شهرهای خلاق فرهنگ و هنر معرفی می‌شوند.
پس از ارزیابی و انتخاب مرحله نخست از بین ۳۶۷ شهر که طرح‌های خود را برای دبیرخانه طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر ارسال کرده بودند، ۱۴۳ شهر انتخاب شد، که پس از ارزیابی و انتخاب نهایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در بخش‌های ۹ گانه معرفی می‌شوند.
به گزارش ایسنا، جلسات انتخاب و ارزیابی نهایی طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در بخش هنرهای نمایشی، موسیقی، هنرهای تجسمی و مد و لباس با حضور دبیر علمی و دبیر اجرایی طرح شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر و کارشناسان تخصصی هر حوزه برگزار شد و انتخاب و ارزیابی نهایی شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در بخش‌های سینما، صنایع‌دستی و سنتی، ادبیات، چاپ و بسته بندی و رسانه و مطبوعات در روزهای آینده انجام می‌شود.
پس از ارزیابی و انتخاب مرحله نخست، ۲۲ شهر در حوزه موسیقی، ۲۹ شهر در حوزه ادبیات، ۱۹ شهر در حوزه صنایع‌دستی و سنتی، 4 شهر در حوزه چاپ و بسته‌بندی، ۹ شهر در حوزه مد و لباس، ده شهر در حوزه سینما، ۲۲ شهر در حوزه هنرهای تجسمی، 4 شهر در حوزه رسانه و مطبوعات و ۲۴ شهر در حوزه هنرهای نمایشی به مرحله نهایی راه یافتند.
براساس فراخوان هر شهر در 3 رشته مجاز به شرکت در رقابت بود. گروه‌های 9‌گانه هنری برای بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های فرهنگی و هنری شهرها در رقابت شهرهای خلاق فرهنگ و هنر دیده شده است.

مراحل ثبت‌نام و دریافت «یارانه اعتباری خرید کتاب»
 مراحل ثبت‌نام و دریافت «یارانه اعتباری خرید کتاب» ویژه نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اعلام شد.
به گزارش خانه کتاب و ادبیات ایران، خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای سیاست‌های ترویج کتاب و کتابخوانی و حمایت از نشر کشور، در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران به توزیع بن اعتباری خرید برای اعضای هیأت علمی، طلاب و دانشجویان سراسر کشور اقدام کرده است.
این نمایشگاه کتاب به‌صورت مجازی برگزار می‌شود و خرید کتاب از ناشران به‌صورت غیرحضوری و از طریق سامانه فروش صورت می‌گیرد(نشانی سامانه فروش از طریق سایت ketab.ir اطلاع‌رسانی می‌شود). یارانه خرید کتاب (بن کتاب) به‌صورت «اعتبار خرید» به کد ملی متقاضیان اختصاص می‌یابد، بنابراین برای ثبت‌نام نیاز به واریز وجه نیست.
سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای دانشجویان و طلاب 200 هزار تومان است که از این مقدار 60 درصد، معادل 120 هزار تومان سهم مشارکت دانشجویان و طلاب است و 40 درصد، معادل 80 هزار تومان سهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت بانک صادرات ایران است. سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیأت علمی 400 هزار تومان است که از این مقدار 50 درصد، معادل 200 هزار تومان سهم عضو هیأت علمی و 50 درصد، معادل 200 هزار تومان نیز برعهده معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. سهم خریدار از یارانه اعتبار خرید کتاب هنگام خرید کتاب محاسبه و کسر می‌شود. لطفاً فرایند ثبت‌نام را تا دریافت این پیامک: «یارانه خرید کتاب روی کد ملی شما شارژ شد» ادامه دهید تا عملیات ثبت‌نام و خرید قطعی و ثبت شود. هر کد ملی تنها یکبار مجاز به دریافت یارانه خرید کتاب است.
هنگام ثبت‌نام، شماره تلفن همراه باید فعال، در دسترس و «در اختیار» شخص ثبت‌نام کننده (کدملی خریدار) باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com