1401-05-171401-05-27bool(false) جایگاه زنان در ساختار دولت تقویت می‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 27 مرداد 1401 - شماره 4386
 
امروز : پنجشنبه ، 27 مرداد 1401

Today : Thu, August 18, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  125504 تاریخ انتشار:  1401-05-15 - 08:55 تعداد بازدید:  63
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون رئیس جمهوری در همدان:
جایگاه زنان در ساختار دولت تقویت می‌شود

اجتماعی


 دولت موافقت کرده جایگاه زنان در ساختار دولت تقویت و از ظرفیت آنها در تصمیم گیری و سمت مدیرکلی استفاده شود.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری روز پنجشنبه در سفر یک روزه به همدان و در دیدار با نماینده ولی فقیه و استاندار همدان توجه به خانواده را رویکرد مهم دولت مردمی و خدمتگزار عنوان کرد و افزود: نگاه دولت به امور بانوان ویژه و خاص است و اهداف دولت بر مبنای آن نوشته شده است.
انسیه خزعلی خاطرنشان کرد: با توجه به آسیب‌هایی که به بانوان وارد می‌شود اعتباراتی به طور ویژه برای بانوان تدارک دیده شده است و امیدواریم در حوزه امور زنان و خانواده قدم های موثری برداشته شود.
وی ادامه داد: مسائل جمعیتی و خانواده در همه کشور یک مساله چالشی و نگران کننده و این موضوع مورد توجه خاص دولت قرار گرفته است که باید با استفاده از ظرفیت مردمی، بهره مندی از نظرات نخبگان و کمک های بطن جامعه در این مورد برنامه ریزی و چاره اندیشی شود.
وی اظهار کرد: برای رشد و ارتقا فکری، پشتیبانی، توانمندسازی و کارآفرینی زنان با استفاده از شناخت توانمندی و ظرفیت‌های آنان برنامه ریزی شده است.
خزعلی مردمی سازی را یکی از مسائلی دانست که مورد تأکید رئیس جمهوری است و ابراز امیدواری کرد که این پیوندسازی مردمی روز به روز قوی‌تر و مستحکم تر شود.
وی یادآور شد: زنان جامعه پشتوانه همه حرکت‌ها و برنامه های دولت هستند و به طور مستقیم در اجرای برنامه ها نقش دارد با پشتیبانی از سوی مردان زمینه و عرصه کار و عمل برای آنها فراهم می شود.
وی ابراز امیدواری کرد: زنان با برنامه ریزی و شبکه سازی مناسب در این جنگ نرم که خانواده و زنان مورد هجمه دشمنان قرار گرفته اند از هویت خود دفاع کنند و با الگو گیری از ائمه (ع) به اهداف امامین انقلاب برسند.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بر تقویت فرهنگ کار و تلاش از طریق بانوان در خانواده تاکید کرد و ادامه داد: توانمند سازی بانوان با تسهیلات و کارآموزی باید در اولویت قرار گیرد.
خزعلی با بیان اینکه برای فرهنگ سازی در زمینه عفاف و حجاب نیازمند ساخت انیمیشن هستیم خاطرنشان کرد: آمادگی هر گونه پشتیبانی در این زمینه را داریم.
وی با اشاره به فعالیت های موثر و مثبت خانم دباغ یکی از زنان موفق و انقلابی همدان ادامه داد: برای تهیه محتوا و ساخت فیلم خانم دباغ آمادگی داریم و حمایت می کنیم.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری روز پنجشنبه برای شرکت در چند جلسه وارد همدان شد و در بدو ورود در مجلس سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) به میزبانی مادر شهید اسلامیان در حوزه علمیه همدان شرکت کرد.
بخش‌های «خانواده و نشاط اجتماعی» در سند فرهنگی اجرا شود
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه ۲ اولویت در سند فرهنگی استان همدان مربوط به «خانواده و نشاط اجتماعی» است، بر اجرا و عملیاتی شدن این اولویت ها در قالب سند فرهنگی استان تأکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی موثقی با اشاره به اینکه دولت مردمی حمایت از خانواده را در اولویت خود قرار داده است، افزود: روند اجرای سند فرهنگی در استان همدان نسبت به سایر استان‌ها از شرایط مطلوبی برخوردار است.
وی تصریح کرد: اهداف سند مهندسی فرهنگی استان همدان نیز ابلاغ شده که این موارد در بخش خانواده تاکنون عملیاتی و اجرایی نشده است.
شعبانی موثقی با بیان اینکه استان همدان از جمله استان‌های پیر با نرخ باروری ۱.۶ درصد و کمتر از متوسط کشوری است، تصریح کرد: قانون حمایت از جمعیت باید به خوبی عملیاتی و زمینه مناسب برای اجرای آن فراهم شود، چراکه اجرا نشدن آن را تبدیل به ضدتبلیغ می‌کند.
 122 میلیارد تومان اعتبار برای امور زنان استان همدان اختصاص یافت
همچنین استاندار در دیدار با معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری که در استانداری همدان برگزار شد با بیان اینکه رویکرد رئیس جمهور در امور بانوان به دور از هرگونه شعارزدگی است، گفت: دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای نسبت به مسائل خانواده دارد و اعتبارات خوبی نیز در این زمینه اختصاص یافته است.
علیرضا قاسمی فرزاد افزود: با همت و تلاش معاون رئیس جمهوری در امور بانوان ۱۲۲ میلیارد تومان در استان همدان به مسائل بانوان اختصاص داده شده است.
وی خاطرنشان کرد: دولت نگاه ویژه به بانوان دارد و در استان همدان پیرو سیاست های دولت، توجه ویژه به امور بانوان شده است و مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان در مدت کوتاه ۲ ماهه انتصاب خدمات شایسته ای را انجام داده اند.
استاندار رویکرد استان را توجه به ایجاد اشتغال برای زنان بی سرپرست دانست و ادامه داد: استقلال مالی موجب حفظ کرامت زنان جامعه می شود و از بروز آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می کند.
قاسمی فرزاد ادامه داد: در ایجاد اشتغال برای بانوان استان همدان رویکرد خاصی در صنایع دستی و هنر و صنعت فرش داریم و باید زمنیه اشتغال بانوان در این بخش ها را فراهم کنیم.
به گزارش ایرنا،قاسمی فرزاد یادآور شد: در استان همدان توجه ویژه به فرهنگ شده و برنامه ها و جلسات ویژه در این خصوص تشکیل شده است و تصویب سند قرآنی استان با همکاری امام جمعه، به عنوان نمونه کشوری به دیگر استان‌ها انعکاس پیدا کرده است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com