تعامل از زبان خبرنگاران شهرستاني همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 27 تير 1398 - شماره 3523
 
امروز : جمعه ، 28 تير 1398

Today : Thu, July 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84690 تاریخ انتشار:  1397-05-17 - 8:00 تعداد بازدید:  103
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تعامل از زبان خبرنگاران شهرستاني

نویسنده : پروين سليمي

گزارش


■ به گفته شبنم اصيل‌زاده، خبرگزاري‌ ايرانا، ايسنا، هگمتانه، همشهري، جمهوري، جام‌جم و همدان‌پيام در اين شهرستان ويژه فعال هستند.
وي در اين‌باره مي‌گويد: تعامل مديران شهرستان ملاير با خبرنگاران مطلوب است ولي در بحث درآمدزايي مشكل ادامه دارد.در اين‌باره تعداد خبرهاي شهرستان ملاير را از سايت‌ها جستجو كردم كه در طول 5 ماه اخير 375 خبر از ملاير انعكاس يافته بود و اين آمار خوبي است. همچنين نشان‌دهنده فعاليت خبرنگاران و نمايندگي‌هاي رسانه‌ها در اين شهرستان بود كه تعامل مديران را نبايد در اين مورد ناديده گرفت.
■  در ادامه صحبت‌هايي با معصومه كمالوند، خبرنگار نهاوند انجام دادم. وي گفت:‌ در شهرستان نهاوند علاوه بر نمايندگي‌هاي خبرگزاري‌هاي فارس، ايسنا، همدان‌پيام، ابتكار، شرق، كيهان و اطلاعات يك رسانه محلي  و 2 پايگاه خبري و 2 نشريه محلي و ماهنامه «فرياد نهاوند» نيز فعالند
كمالوند از تعامل خوب فرماندار با رسانه‌هاي شهرستان گفت و افزود: ‌مديران ادارات همكاري خوبي دارند ولي با آمدن فضاي مجازي استقبال از رسانه‌هاي كاغذي ضعيف شده است. در اين‌باره تعداد خبرهاي شهرستان را ازابتدای سال تاکنون بررسي كردم 230 خبرازشهرستان نهاوند توسط خبرنگاران و رسانه‌ها انعكاس يافته بود.
كمالوند ضمن گله‌مندي از برخي مديران شهرستان، گفت: ‌برخي مسئولان فضاي مجازي را به رسانه كاغذي ترجيح مي‌دهند واين امر را از هم تفكيك نمي‌دهند كه رسانه استاني چه جايگاه خوبي دارد کمالوندازکم کاری برخی از رسانه ها نیز گفت وی افزود:در شهرستان با وجود 7 خبرگزاري همچنین نمايندگي شبكه اميد استاني كه 2 خبرنگار دارد و 2 نشريه محلي، 4 نشريه استاني و 2 پايگاه محلي درشمارش 25 نفر خبرنگار دارد ولي اغلب اينها خبرها را پوشش نمي‌دهند و در جلسات حضور ندارند فقط به اسم خبرنگارند و كار عمده انعكاس خبرهاي شهرستان را 8  خبرنگار انجام مي‌دهند.
■ در اين مورد نيز سری به  شهرستان تويسركان زدم از این منطقه 260 خبر انعكاس يافته بود و طبق برسی ها یی که انجام دادم و گفتگويي با خبرنگاران شهرستان تویسرکان صورت گرفت خبرگزاري‌هاي ايرنا، فارس، تسنيم، ايسنا و همدان‌پيام  فعال هستند و تعامل رسانه‌ها در بحث خبري خوب است ولي حمايت مالي ندارند و با وجود اینکه استاندار تأکید دارد که ادارات موظفند گزاش کارو اطاع رسانی خود را به روزنامه های استانی بدهند ولی با این وجود همکاری دستگاه های دولتی در تویسرکان در این باره ضعیف است،هرچند فرماندار اين شهرستان چهره‌اي رسانه‌اي است.
■ خبرهاي انعكاس يافته در طول 5 ماه امسال از شهرستان كبودراهنگ نيز 337 خبر بود و نمايندگي‌هاي همدان پيام، هگمتانه، سپهر الوند، سپهر غرب، روزنامه ايران و خبرگزاري‌ها در اين شهرستان فعال هستند ولي گويا تنها 2 خبرنگار صداوسيما و روزنامه همدان‌پيام به صورت دائم در برنامه‌ها حضور دارند و خبرهاي شهرستان را پوشش مي‌دهند.
■ اسدآباد نيز شهرستان بعدي بود كه خبرهايش 128 مورد بود كه نمايندگي‌هاي روزنامه همشهري، تسنيم، همدان‌پيام، صداوسيما، هگمتانه و ايسنا در اين شهرستان فعالند و نمايندگي ايسنا در فرمانداري اسدآباد مستقر است. مابقي دفتر خصوصي دارند و طبق صحبت هایی که با شهره اکبری  خبرنگار ایسنا انجام دادم گفت: تعامل مدیران ادارات در این شهرستان بسیار عالی است .
■ از شهرستان بهار نيز 300 خبر انعكاس يافته بود و از شهرستان فامنين 113 مورد خبردر ضمن شهرستان فامنین هیچ کدام از رسانه ها نمایندگی ندارند ودر بحث انعکاس خبر در روزنامه های استانی، همدان پیام بیشترین خبراز فامنین را انکاس می دهد.
■ رزن ديگر شهرستاني بود كه در اين گزارش به آن پرداخته شد و با وجود نمايندگي‌هاي خبرگزاري مهر، ايسنا، فارس و شرق 4 خبرنگار داشت و طبق گفته يكي از خبرنگاران، ‌ادارات اين شهرستان رسانه‌اي نيستند و تعاملشان با خبرنگاران خيلي ضعيف است و رغبتي به انعكاس خبر ندارند.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com