راه اندازی سه اقامتگاه بوم‌گردی در3روستای گردشگری تویسرکان همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 12 تير 1399 - شماره 3791
 
امروز : جمعه ، 13 تير 1399

Today : Fri, July 3, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


نمایشگاه مبلمان و لوستر
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  109699 تاریخ انتشار:  1399-04-08 - 13:03 تعداد بازدید:  66
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

راه اندازی سه اقامتگاه بوم‌گردی در3روستای گردشگری تویسرکان

گردشگری

طبق درخواست‌های ارسال شده، امسال سه اقامتگاه بوم‌گردی در روستاهای زرهان، قلعه آستیجان و منطقه گزندر تویسرکان ایجاد می‌شود.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: تویسرکان یکی از شهرستان‌های با ظرفیت بالای گردشگری و دارای روستاهای هدف گردشگری است که تاکنون حدود سه اقامتگاه بوم‌گردی در این شهرستان راه‌اندازی شده و سه اقامتگاه دیگر نیز به آنها اضافه خواهد شد که هر سه تبدیلی است.

به گزارش ایرنا، علی خاکسار اظهار داشت: امسال هشت اقامتگاه بوم‌گردی در استان همدان راه‌اندازی می‌شود و در هر نقطه از استان که درخواست ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی داشته باشیم، از این طرح‌ها حمایت می‌کنیم.

خاکسار با بیان اینکه اقامتگاه‌های بوم‌گردی به ۲ روش تبدیلی و ایجادی در بافت روستاها و یا بافت تاریخی شهرها ایجاد می‌شود بیان کرد: متقاضیانی که دارای یک واحد ساختمانی در روستاها یا بافت تاریخی شهرها هستند، پس از ارایه درخواست و بازدیدهای کارشناسی، واحد آنها برای تبدیل به اقامتگاه بوم‌گردی تایید و پس از تعمیر و تجهیز و اخذ پروانه بهره‌برداری مشغول به کار می‌شود.

وی تاکید کرد: اقامتگاه‌های بوم‌گردی ایجاد شده در روستاها و بافت تاریخی شهرها باید بر اساس الگوهای معماری بومی و سنتی منطقه ایجاد شوند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان یادآور شد: اقامتگاه‌های بوم‌گردی باید در کمیته برنامه‌ریزی گردشگری استان مصوبه بگیرند و اگر مالکان توان مالی برای تعمیر و تجهیز داشته باشند، با سرمایه خود اقامتگاه بوم‌گردی را تعمیر و تجهیز می‌کنند، در غیر اینصورت برای اخذ تسهیلات به بانک معرفی می‌شوند.

خاکسار گفت: در حال حاضر ۳۰ اقامتگاه بوم‌گردی در سطح استان همدان فعال است که تمامی آنها تبدیلی است و چند واحد برای ساخت اقامتگاه‌های بوم‌گردی در دست ساخت داریم که هنوز به مرحله بهره‌برداری نرسیده است.

وی اقامتگاه‌های بوم‌گردی را علاوه بر اینکه یک زیرساخت اقامتی است، یک جاذبه گردشگری دانست که می‌تواند گردشگران را برای چند روز به این مناطق جذب کند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان افزود: اقامتگاه‌های بوم‌گردی خود یک برنامه سفر دارند که علاوه بر اجرای برنامه فرهنگی، گردشگران را با تهیه انواع محصولات باغی، کشاورزی، دامی، صنایع دستی، سوغات، پخت نان و آش محلی و آیین‌های بومی و میراث ناملموس منطقه آشنا می‌کنند.

خاکسار همچنین ایجاد و راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی در راستای خدمت‌رسانی به گردشگران در نقاط مختلف روستایی را یکی از اهداف مهم توسعه گردشگری دانست و بیان کرد: این اقامتگاه‌ها در ماندگاری گردشگران تاثیر بسزایی دارد و موجب توزیع سفر، رونق اقتصادی و اشتغالزایی در روستاها می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر شهرستان بهار با حدود هفت مورد بیشترین تعداد اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان را دارد و متقاضیان دیگری نیز درخواست ایجاد این واحدها را در این شهرستان دارند.

معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان بیان کرد: ملایر به عنوان دومین شهر بزرگ استان همدان و دارا بودن ظرفیت‌های خوب گردشگری به ویژه در روستاهای هدف گردشگری، هنوز نتوانسته اقامتگاه‌های بوم‌گردی را در سطح روستاها توسعه دهد.

خاکسار یادآور شد: در نهاوند حتی یک اقامتگاه بوم‌گردی نداریم و یک مورد به‌تازگی درخواست ایجاد اقامتگاه بوم‌گردی ارسال شده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com