1397-10-201397-10-30bool(false) 1397-10-201397-10-30bool(false) مجلس پاسخگوی معترضان شد همدان پیام
 
 
يكشنبه - 30 دي 1397 - شماره 3392
 
امروز : يكشنبه ، 30 دي 1397

Today : Sun, January 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83446 تاریخ انتشار:  1396-10-11 - 05:45 تعداد بازدید:  350
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

تأکید نمایندگان استان بر مقابله با گرانی و حذف یارانه‌ها
مجلس پاسخگوی معترضان شد

اخبار

  اعتراضات مردمی که از روز پنجشنبه در مشهد و چند شهر کلید خورد اگرچه در روزهای پس ازآن، رنگ و بوی سیاسی به خود گرفت اما آنچه که دلیل و انگیزه مشخص آن بود اعلام نارضایتی از وضعیت اقتصادی و فشار کمرشکن بر جمعیت 40 میلیونی زیر خط فقر در ایران است.
نارضایتی که پس از تورم بالا و تحریم‌های خسارت‌بار با ادامه رکود اقتصادی و گرانی کالاهای اساسی آستانه تحمل این طبقه را پايین‌تر آورد. این اعتراضات البته در روزهای گذشته با تحرکات برخی آشوب‌طلبان و مداخله‌جویان معاند تبعات امنیتی و اجتماعی برای کشور دربر داشته است که تصمیم‌گیران را به بیان توصیه برای خاتمه آن و صبر معترضان برای رسیدن به مطالبات خود واداشته است.
این اعتراضات در همدان نیز یک روز پس از مشهد آغاز شد و روز شنبه نیز به شکلی آرام ادامه یافت هرچند که در این شهر نیز معدودی از افراد اقدام به رفتارها و شعارهای هنجارشکنانه کردند که با برخورد نیروهای امنیتی مواجه شدند.
تبعات ادامه این اعتراضات نمایندگان استان همدان در مجلس را واداشته تا به عنوان بخشی از تصمیم‌گیران مسائل کلان و مرتبط با مطالبات معترضان حقیقی به دنبال چاره‌جویی و تحقق خواسته‌های آنها برآیند.
تلاشی که مشخص‌ترین آن جلوگیری از افزایش قیمت حامل‌های انرژی در مجلس عنوان شده تا خیلی زود مطالبات معترضان پاسخ داده شود.
 نمی‌گذاریم یارانه را حذف کنند
امیر خجسته، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در این‌باره با بیان اینکه نمایندگان اجازه افزایش قیمت بنزین و حذف یارانه‌ها را نمی‌دهند به معترضان توصیه کرده که با اجتناب از ایجاد فضای هیجانی و حفظ وحدت توطئه‌ها را خنثی کنند. نايب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس که با فارس گفت‌وگو کرده با بیان اینکه بی‌اعتقادی مسئولان به اقتصاد مقاومتی، عامل نارضایتی مردم است، گفت: اگر بیانات رهبری در موضوع اقتصاد مقاومتی توسط مسئولان اجرایی می شد امروز مشکلات اقتصادی مردم به حداقل رسیده بود.
وي با اشاره به تجمعات اعتراضی برخی افراد در شهرهای مختلف کشور اظهار داشت: باید تمام گروه‌ها و جناح‌های سیاسی در اردوگاه انقلاب در مواجهه با مشکلات اخیر در کنار یکدیگر باشند و با هم همفکری کنند؛ زیرا نظام اسلامی متعلق به همه افراد است و همه طیف‌های سیاسی باید مشکلات و کمبود‌ها را شناسایی و برطرف کنند.
خجسته بیان داشت: باید قبول کرد که متأسفانه فشار اقتصادی و تبعیض طبقاتی وجود دارد و پیگیری مطالبات باید در چارچوب قانون مطرح و پیگیری شود. درست‌ترین و بحق‌ترین مطالبات نیز در اندک فریادهای قانون‌شکنان و تندروها محو خواهد شد،‌ از این رو باید از ایجاد فضای هیجانی اجتناب کرده و با حفظ همبستگی و وحدت ملی، توطئه و ترفند دشمن برای آسیب رساندن به کشور را خنثی کنیم.
نایب‌رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور با بیان اینکه طرح اعتراض و بیان مطالبات حق قانونی مردم است، تصریح کرد: البته نحوه بیان انتقادات و مطالبات باید قانونمند باشد و از طرح این مسائل در یک فضای هیجانی پرهیز کنیم.
خجسته با اشاره به اینکه مجلس شورای اسلامی مخالف گرانی در جامعه است، گفت: مجلس در تمامی جزییات موجود در بودجه ورود کرده و اجازه افزایش قیمت حامل‌های انرژی و حذف یارانه نیمی از مردم کشور را نمی‌دهد و در این برهه حساس مسئولان کشور باید با تأمل بیشتری عمل کنند و ارتکاب هر اشتباه، گناه در حق مردم و غیرقابل جبران خواهد بود.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی، افزود: اینکه در برخورد با مفاسد کلان اقتصادی، قاچاق و رانت اقدامی نشود و مشکلات مردم را با توسل به جیب خود آنها حل کنیم شرایط را بدتر و بدتر خواهد کرد. ضمناً اینکه درخواست مردم اصلاح رویه اقتصادی است و اعتراض مردم به مفاسد اقتصادی و گرانی بی‌رویه است.
 مجلس اجازه گرانی بنزین را نمی‌دهد
نماینده مردم اسدآباد در مجلس هم با تأکید بر اینکه مجلس پیگیر مسأله گرانی است تأکید کرده که حساب مردم از عده‌ای آشوبگر را باید جدا دانست.
 اکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با مهر حرکات خیابانی را مسیرهای غیرقانونی بیان اعتراضات دانست و بیان کرد: این حرکات اوضاع را گل‌آلودتر خواهد کرد.
وی گفت: اخبار و اطلاعاتی وجود دارد که عواملی اندک در داخل با عوامل خارجی در ارتباط بوده و سر نخ مشکلات مردم را در دست گرفته و مردم را برای اهداف شوم سیاسی به دنبال خود به خیابان‌ها می‌کشانند.
وی تأکید کرد: نماینده‌های خانه ملت با تمام ظرفیت پیگیر بوده که مسئولان کم‌کار و بی‌انگیزه را به گوشه کار برانند و مجلس به‌شدت پیگیر مسائل گرانی است.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خانه ملت اجازه گرانی را نداده و کسی حق قطع یارانه‌های دهک‌های پایین را ندارد.
وی به حضور با تمام ظرفیت حکومت در کنار مردم گفت: حکومت با تمام ظرفیت در کنار مردم ایستاده است و برخی از مشکلات ناشی از بی‌تفاوتی برخی مسئولان می‌تواند باشد و ما به دنبال نفع مردم هستیم.
 معترضان مراقب موج‌سواران باشند
دبیر حزب مردم‌سالاری استان همدان گفت: حرکات ساختارشکنانه زمینه بهره‌برداری فرصت‌طلبان و معاندان را فراهم مى‌سازد، مردم باید نسبت به تحرکات با هوشیاری عمل کرده و راه را بر ضدانقلاب و موج‌سوران ببندند.
به گزارش فارس از همدان جواد گیاه‌شناس با اشاره به حوادث مختلف در کشور و موج انتظارات مردم، اظهار کرد: این حرکات با این هدف انجام می‌شود تا دولت را به تند باد شورهای لحظه‌ای سپارند که از درون آن چیزی جز تاراج امید و منابع و از بین رفتن فرصت‌های رشد و توسعه کشور نیست.
دبیر حزب مردم‌سالاری استان همدان با اشاره به برخی مطالبات چنین جریانی از جمله موضوع معیشت و اقتصاد تأکید کرد: چنین مباحثی همواره و در مراحل مختلف مورد توجه اهل فهم و دلسوزان نظام بوده است ولیکن چنین مطالباتی نتیجه عدم برنامه‌ریزی مناسب برخی ساختارهایی است که باید مورد اصلاح قرار گیرند.
گیاه‌شناس مطرح کرد: مردم ایران باید نسبت به چنین تحرکاتی با هوشیاری عمل کرده و راه را بر ضد انقلاب و موج‌سواران ببندند؛ بدون شک آغازکنندگان چنین ماجراهایی در هیچ جای دنیا پایان‌دهندگان نخواهند بود و باید اجازه انحراف و ضربه زدن ضد انقلاب را سلب کنیم و مطالبات را نه در کف خیابان بلکه در مجاری قانونی و به طرق مسالمت‌آمیز پیگیری کنیم.
دبیر حزب مردم‌سالاری استان همدان خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد بهترین راه ادامه مطالبات از بسترهای قانونی و مطالبات مدنی به دور از هرگونه هیاهو و جنجال و خسارت به اموال عمومی است؛ در این رهگذر ضمن آنکه برخی از ارکان نیز با سعه صدر ناآرامی‌ها را مدیریت کرده و تلاش می‌کنند تا ظرفیت‌های مطالبات ملت عملیاتی شود نشان‌دهنده، استفاده و توجه به نیروی خلاق مردم و ظرفیت‌های آنهاست؛ چراکه هیچ سرانجامی در ناآرامی و خشونت جز تباهی نیست.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com