1398-01-261398-02-05bool(false) 5 هزار زباله‌گرد درهمدان شناسايي شد همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 5 ارديبهشت 1398 - شماره 3456
 
امروز : پنجشنبه ، 5 ارديبهشت 1398

Today : Thu, April 25, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  87282 تاریخ انتشار:  1397-09-14 - 12:27 تعداد بازدید:  64
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

5 هزار زباله‌گرد درهمدان شناسايي شد

اجتماعی


وحید علی‌ضمیر با بیان اینکه به‌کارگیری تمام این افراد مورد نیاز ما نیست، اظهار کرد: با توجه به اینکه زباله‌گردی از نظر اجتماعی مورد نکوهش است و برای برخورد و کنترل فعالیت این افراد در قانون ابزاری اندیشیده نشده و جرم نیز تلقی نمی‌شود، مابقی این افراد ساماندهی نشده و در سطح شهر به صورت شخصی در حال زباله‌گردی هستند.
خط پردازش سایت دفن زباله همدان پس از 2 سال محقق می‌شود
علی‌ضمیر  با اشاره به اینکه یک خط پردازش سایت دفن زباله به مدت حدود 2 سال به دلایل یکسری  مشکلات کاری مسکوت مانده بود، بیان کرد: پنج ماه است که جدی به این روند ورود کردیم و سرمایه‌گذار بخش خصوصی و ما تعهداتی دادیم و مشکلاتی هم که با سرمایه‌گذار بخش خصوصی بوده، کاملا مرتفع شده است.
وی با بیان اینکه ظرف یک‌ماه آینده عملیات اجرایی یک خط پردازش سایت دفن زباله محقق می‌شود، افزود: با راه‌اندازی این خط پردازش، زباله‌های سطح شهر به صورت کامل به آنجا می‌رود.
معاون خدمات شهری شهرداری همدان ادامه داد: در حال محوطه‌سازی هستیم و سرمایه‌گذار نیز در حال اورهال(بازبینی، بررسی و معاینه کردن) دستگاه‌ها بوده و مشکلاتی که در گذشته بوده رفع شده است.
وی با اشاره به اینکه متوسط توسط روزانه زباله در همدان 450 تن است، گفت: سرانه زباله تولیدی همدان روزانه 810 گرم است که تولید زباله همدان چند 10 گرمی از سرانه کشوری بیشتر است.
 همدان 10 مرکز بازیافت زباله دارد
وی با اشاره به اینکه 10 مرکز بازیافت زباله در سطح شهر همدان داریم، بیان کرد: ایستگاه‌های بازیافت زباله به صورت روزانه در حال فعالیت هستند و شهروندان در ازای تحویل زباله به این ایستگاه‌ها، مواد شوینده دریافت می‌کنند.
علی‌ضمیر با اشاره به اینکه 300 نفر کار جمع‌آوری زباله را با 60 دستگاه ماشین حمل زباله در سطح شهر انجام می‌دهند، گفت: این زباله‌ها ابتدا به سکوی میانی واقع در بلوار ملت، پشت ترمینال مینی‌بوس‌ها  می‌رود و بعد از آن به سایت دفن زباله در 14 کیلومتری شهر انتقال می‌یابد.وی یادآور شد: بعضی مواقع در نقاط مرکزی و پرتردد شهر این جمع‌آوری زباله در چند نوبت از شبانه‌روز صورت می‌گیرد که ایده‌آل جمع‌آوری زباله از سطح شهر باتوجه به هزینه و نیرویی که از ما می‌گیرد یک روز درمیان است که به علت عدم رعایت برخی از شهروندان و انتشار میکروب و آلودگی ناشی از تجمع زباله‌ها این روند به صورت روزانه انجام می‌شود.
علی‌ضمیر با بیان اینکه با همکاری مردم، شهر تمیزتری خواهیم داشت، اظهار کرد: شهروندان زباله‌های خود را ساعت 9 شب بیرون بگذارند، تفکیک زباله را رعایت کنند به طوریکه در این راستا ایستگاه‌های بازیافت این مواد را مجدد به چرخه تولید بازمی‌گرداند که این کار دارای صرفه اقتصادی است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com