مدارس استان همدان برای بازگشایی گروه‌بندی شدند همدان پیام
 
 
شنبه - 1 آبان 1400 - شماره 4157
 
امروز : يكشنبه ، 2 آبان 1400

Today : Sat, October 23, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119773 تاریخ انتشار:  1400-06-30 - 09:24 تعداد بازدید:  100
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان:
مدارس استان همدان برای بازگشایی گروه‌بندی شدند

اجتماعی

معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان گفت که ۲هزار و ۵۵۵ مدرسه در سالتحصیلی جدید در استان آماده و برای ارائه آموزش‌های حضوری به دانش‌آموزان به 3 گروه(دسته) تقسیم شده‌اند.
نعمت‌ا... بحیرایی افزود: در همین ارتباط فرایند برگزاری پروژه مهر که از ابتدای تابستان آغاز شده با بازگشایی و حضور دانش‌آموزان در مدارس نیز به پایان می‌رسد.
به گزارش خبرگزاری‌های استان، وی با اشاره به اینکه سالتحصیلی 1401-1400 از مهرماه آغاز می‌شود، گفت: در راستای بازگشایی مدارس برای سالتحصیلی جدید، مدارس استان همدان به 3 گروه(دسته) تقسیم شدند که دسته نخست مدارسی هستند که بیشتر دانش‌آموزان آن در روستاها تحصیل می‌کنند که این دسته خود به ۲ گروه مدارس تقسیم شده است.
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان بیان کرد: این گروه شامل ۳۶۶مدرسه روستایی استان با کمتر از ۱۵ دانش‌آموز می‌شود که دانش‌آموزان این مدارس از روز شنبه(سوم مهرماه) سالتحصیلی خود را به صورت حضوری آغاز می‌کنند.
بحیرایی گفت: گروه دوم این دسته نیز شامل ۲۸۲ مدرسه با جمعیتی بیش از ۱۵نفر(کمتر از ۳۰ دانش آموز)می‌شود که با رعایت مصوبات ستاد مقابله با کرونا و خودارزیابی مدیر مدرسه، از هفته سوم مهرماه (۱۷ مهرماه) بازگشایی می‌شوند.
وی افزود: دسته دوم شامل مدارسی با 300 تا 30 دانش‌آموز است که شامل هزار و ۷۲۶ مدرسه در سطح استان همدان معادل ۶۶ درصد کل مدارس استان می‌شود.
بحیرایی گفت: این دسته از مدارس فعالیت‌های آموزشی خود را به صورت حضوری و با رعایت گروه‌بندی و شیوه‌نامه‌های بهداشتی، از هفته نخست آبان‌ماه آغاز می‌کنند.
وی بیان کرد: دسته سوم نیز مدارس با جمعیت بیش از ۳۰۰ دانش‌آموز هستند که با ۲۲۷ مدرسه ۹ درصد کل مدارس استان همدان را شامل می‌شود.
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان گفت: این دسته از مدارس با اجرای زیرساخت‌های بهداشتی، از نیمه دوم آبان‌ماه فعالیت خود را به صورت آموزشی حضوری آغاز می‌کنند.
وی بیان کرد: البته کلاس‌های آموزش مجازی مدارس استان همدان از روز پنجشنبه هفته جاری(اول مهرماه) آغاز و فعالیت‌های مربوطه از طریق برنامه‌های آموزشی «شاد‌ و صداوسیما» به دانش‌آموزان ارائه می‌شود. معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان با تأکید بر اولویت اصلی بازگشایی مدارس برای آموزش حضوری دانش‌آموزان  افزود: طولانی شدن زمان تعطیلی مدارس منجر به بروز مشکلات جدی برای دانش‌آموزان بخصوص در مناطق روستایی که امکانات و زیرساخت‌های آموزش‌های مجازی نسبت به مناطق شهری کمتر است، می‌شود.
 ۳۰۰ هزار دانش‌آموز در استان در فهرست تزریق واکسن کرونا قرار دارند
وی درخصوص برنامه و نحوه برگزاری کلاس‌ها و نوع دروس ارائه شده نیز گفت: انتخاب نوع درس‌هایی که به صورت حضوری ارائه می‌شود با توجه به اهمیت درس، برعهده مدیران مدارس گذاشته شده است.
بحیرایی با تأکید بر اینکه کارگاه‌های آموزشی هنرستان‌های استان همدان نیز از سوم مهرماه فعالیت خود را به صورت حضوری آغاز می‌کنند، افزود: ۳۰۰ هزار دانش‌آموز در استان در فهرست تزریق واکسن کرونا قرار دارند که کار تزریق واکسن این افراد براساس برنامه آغاز شده است.
وی بیان کرد: ۱۴۲روستا در سالتحصیلی گذشته مشکل اینترنت داشتند که امیدواریم برای سالجاری با برطرف شدن مشکلات مربوطه، امکان ارائه آموزش‌های مجازی در این مناطق نیز فراهم شود.

 ثبت‌نام بازماندگان از تحصیل در همدان
همچنین معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان از افزایش استقبال ثبت‌نام دوره ابتدایی نسبت به سال گذشته نیز خبر داد و گفت: در دوره ابتدایی بیش از ۱۰۰درصد ثبت‌نام انجام شده است.
معصومه خدابنده‌لو بیان کرد: در سال گذشته به علت شیوع کرونا تعداد زیادی از خانواده‌ها از ثبت‌نام فرزندانشان ممانعت کردند، اما امسال خوشبختانه وضعیت ثبت‌نامی‌ها بیش از پیش‌بینی مجموعه آموزش‌وپرورش بود.
معاون ابتدایی آموزش‌وپرورش استان با بیان اینکه ثبت‌نام دوره ابتدایی همچنان ادامه دارد، افزود: با توجه به شرایط کرونا امکان ثبت‌نام دانش‌آموزان میان‌دوره‌ای و انتقالی همچنان وجود دارد و امیدواریم خانواده‌ها هرچه سریع‌تر نسبت به ثبت‌نام  فرزندانشان اقدام کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com