تعريض خيابان طالقاني پس از 30سال همدان پیام
 
 
سه شنبه - 1 خرداد 1397 - شماره 3199
 
امروز : سه شنبه ، 1 خرداد 1397

Today : Tue, May 22, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  83811 تاریخ انتشار:  1396-11-24 - 05:45 تعداد بازدید:  139
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

براي اجراي کامل طرح 20ميليارد هزينه شده است
تعريض خيابان طالقاني پس از 30سال

اجتماعی

 پس از سالها رایزنی و تلاش شهرداری همدان، بالاخره معبر خيابان طالقاني همدان را با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد تومان با حضور رئیس و اعضای محترم شورا و شهردارهمدان و مسئولین بازگشايي شد.
به گزارش خبرنگار ما، مدتها بود که مشکل تردد از خیابان طالقانی مشکلاتی را برای عابران از این مسیر ایجاد کرده بود که با ورود شهرداری منطقه 2 و کمک مالکان این مشکل حل شد.
این خیابان یکی از پر رفت و آمدترین خیابان‌های شهر همدان است که با عرض کم، روند تردد در این خیابان با مشکل زیادی توام بوده و همین امر باعث بروز تصادفات و کندی رفت امد در این خیابان می‌شد.
صبح روز گذشته، معبر این خیابان با حضور شهردار همدان، شهردار منطقه 2، رِیاست محترم شورای شهر واعضای شورای شهر همدان و رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان بازگشایی شد.
20 میلیارد تومان هزینه عملیاتی شدن پروژه
شهردار همدان در این خصوص با اشاره به مصوبه شورای شهر همدان و مساعدت اهالی منطقه، برای بازگشایی این معبر گفت: در اين معبر که حد فاصل میدان فردوسی و میدان جهاد است مشکلات عديده‌اي در زمينه رفت‌و‍آمد و تردد اتومبيل‌ها داشتيم که با همکاري ساکنين، اين محور بازگشايي شد.
به گفته عباس صوفی عمليات خاکبرداري ، عمليات بیس‌ریزی و آسفالت روزهای آینده انجام میشود.
وی افزود: اين طرح هزینه‌ای بالغ بر حدود 20 ميليارد تومان که متعلق به 11 پلاک بود در برداشت و تملک اين 11 پلاک به صورت توافقي با پرداخت نقدي يا تهاتری انجام شد که خوشبختانه و موردي نبود که به صورت قضايي باشد.
 با مشارکت مردم و ساکنين، اين معبر بازگشايي شد
 شهردار منطقه2 نیز گفت: کل هزينه اجرايي شدن اين پروژه بالغ بر 20 ميليارد تومان است که با همه مالکان به جز يکي از آنها توافق به صورت تهاتری، با صدور پروانه ارتفاع و تراکم انجام شده است. توافق با آن يک واحد هم با هزينه يک ميليارد و 200 ميليون تومان انجام شد.
رضا ابرار خرم تصريح کرد: اگر همکاري، همراهي و اعتماد مردم نبود اين پروژه عملیاتی نمي‌شد.
وی با بیان اینکه هر شهري متعلق به شهروندان آن است و با مشارکت همین شهروندان است که شهرها تجهيز مي‌شوند و توسعه مي‌يابند، ادامه داد: با همکاري ساکنين اين محله، 11 پلاک و 3 مغازه باقي مانده در اين خيابان بازگشایی شد که 7 واحد از آنها متعلق به سال گذشته است و 4 پلاک و 3 مغازه هم در سال جاري تملک و بازگشايي انجام شده است.
شهردار منطقه 2 خاطر نشان کرد: مجموعاً 3 هزار مترمربع معبر در اين خيابان با توافق مالکین در حال بازگشايي است که قسمت مسيري معبر بر اساس قيمت خریداری و باقيمانده ملک را پروانه ساخت داديم.
ابرار خرم از همکارانی که در دوره‌های قبل زحمت پیگیری اجراي اين طرح را کشيده بودند تشکر کرد و گفت: اين مسير که حدود 5/2 کيلومتر است براي تردد کاملاً باز شده و اين بازگشايي مي‌تواند روند تردد مردم را تسهيل و سرعت بخشد.
وی در این راستا از آقای علی شریفی مسئول املاک وهمکارانشان و مسئولین واحد های درآمد ، شهرسازی ، فنی و عمرانی ، روابط عمومی ، حقوقی ، خدمات شهری و امور مالی و دیگر همکاران در شهرداری منطقه2 در این خصوص تشکر ویژه‌ای کرد.
  کار نيمه تمام 30 ساله به اتمام رسید
در ادامه ریاست شورای شهر همدان گفت: کار نيمه تمام پروژه 30 ساله شوراي اول تا پنجم شهر همدان که بنا به دلایلی راکد مانده بود به همت شهرداری منطقه 2 بالاخره به، سرانجام رسيد و این معبر از خيابان طالقاني به بلوار طالقاني تبديل و تقديم شهروندان شريف همداني شد.
ابراهیم مولوی با اشاره به اینکه اين معبر نقش عمده‌اي در تسهيل و روانسازي ترافيک شهر همدان خواهد داشت اضافه کرد: در چند روز آينده هم چند معبر بازگشايي و پروژه‌هايي که در حال اتمام است افتتاح خواهند شد.
 باید ترافیک روان ایجاد کنیم
سخنگوی شورای اسلامی شهر نیز با تاکید بر اینکه در مسير خيابان طالقاني پس از اتمام بیس‌ریزی و آسفالت، عمليات ترافيکي انجام مي‌شود اظهار کرد: در اين راستا بايد بعضي از دوربرگردان‌ها و چراغ قرمزها برداشته و ترافيک روان انجام شود تا تلاقي خودروها و تصادفات اين خيابان کاهش یابد.
کامران گردان در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: پس از اتمام اين پروژه، محور سعيديه را در دست اجرا داريم و در حال توافق با مالکان اين منطقه هستيم يکي دیگر از معابر، چپ‌گرد ورودي فرهنگيان است که در جنب پل غدير است، تلاش می‌کنیم تا هر چه سریعتر این پروژه را نیز کلنگ‌زني کنیم و در سال آينده به بهره‌برداري رسد. پل شهيد همداني هم با توجه به اعتباری که جدیدا برای آن در نظر گرفته شده است مي‌توانيم در موعد آن به بهره‌برداري رسانيم و عقب افتادگي در پروژه نداشته باشيم.
 روند ترافیکی خیابان طالقانی تسهیل می‌شود
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همدان نیز در این باره گفت: بازگشايي اين دست از معابر نياز ضروري شهر همدان است که معبر خيابان طالقاني نيز به علت قرار گرفتن در مرکز شهر و منتهي بودن چند واحد بزرگ اداري از جمله بيمارستان اکباتان، دادسراي همدان و ميدان دانشگاه يکي از معابر اصلي همدان است.
نعمت‌ا... زنگنه با اشاره به این نکته که يکي از معضلات ترافيکي خيابان طالقاني عقب‌نشيني نکردن اين چند واحد مسکوني است،گفت: با پيگيري شهرداري، همت مردم و همکاري ساکنين اين معضل برطرف شد و در حال حاضر شهرداري هم در راستاي بازگشايي اين معبر تمام توان خود را استفاده کرده است و مطمئناً اين پروژه در روند ترافيکي خيابان طالقاني تأثیر بسزايي خواهد داشت.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com