1398-08-131398-08-23bool(false) 1398-08-131398-08-23bool(false) تمهیدات ویژه پلیس برای دهه اول محرم همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 23 آبان 1398 - شماره 3616
 
امروز : پنجشنبه ، 23 آبان 1398

Today : Thu, November 14, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  64179 تاریخ انتشار:  1394-07-22 - 05:45 تعداد بازدید:  1702
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

استفاده از توان پلیس افتخاری
تمهیدات ویژه پلیس برای دهه اول محرم

حوادث

پلیس راهور و پلیس انتظامی برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر مراسم دهه نخست محرم تمهیدات ویژه‌ای اتخاذ کرده است که جزئیات آن از طریق جراید به اطلاع شهروندان خواهد رسید.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: از ابتدای امسال قرارگاهی در نیروی انتظامی آغاز به کار کرد که هدف از افتتاح آن تکریم ارباب رجوع و ارتقای سطح رضایتمندی شهروندان از برنامه ها و اجرای قانون توسط پلیس های تخصصی اعلام شده بود.
اسکندر مومنی با اعلام اینکه پلیس راهور به عنوان پیشگام اجرای این طرح اولین کارگاه‌های آموزشی اجرای قانون، تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی ویژه افسران و فرماندهان عملیاتی و اجرایی خود را به اجرا درآورد افزود: با اتمام این دوره افسران موفق به دریافت گواهینامه‌ای می‌شوند که طبق آن گواهینامه برخورد با شهروندان، تکریم ارباب رجوع و اقتدار با حفظ احترام را آموزش می‌بینند.
مومنی با اشاره به اینکه اجرای قانون برای هیچ کدام از افراد استثنا قائل نیست افزود: در این دوره آموزشی به افسران توصیه شده است که حتی فرد قانون شکن نیز باید با حفظ احترام شهروندی جریمه شود.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: اجرای این طرح در راستای یکی از دغدغه های بزرگ مردم در زمینه برخورد بعضا بد برخی از پلیس ها در رده های گوناگون در دستور کار ماموران قرار گرفته است و با جدیت در رده های دیگر پلیس های تخصصی دنبال می شود.
 تمهیدات ویژه برای دهه اول محرم
وی در ادامه درباره تمهیدات ویژه انتظامی و ترافیکی هم زمان با دهه اول محرم گفت: یکی از بزرگترین برنامه های فرهنگی ترافیکی پلیس برقراری هرچه باشکوهتر مراسم های ماه محرم و صفر است. دراین زمینه هم در حوزه روان سازی ترافیک و هم در زمینه کاهش ترافیک برنامه هایی انجام شده است. در حوزه انتظامی مسئولان تکایا موظف شده اند فردی را به عنوان رابط با نیروی انتظامی معرفی کنند که هدف از معرفی این فرد استفاده از توان مردمی شهروندان برای برقراری امنیت و آرامش است.
 سرقت از منازل افزایش نیافته است
مومنی در ادامه درباره افزایش سرقت از منازل در برخی از شهرها نیز گفت: سرقت از منازل جزو برنامه هایی است که قرارگاه سرقت با جدیت آن را دنبال می کند. برای جلوگیری از افزایش احتمالی این جرم بر آن هستیم تا از توان و ظرفیت پلیس افتخاری در همه محلات تهران استفاده کنیم علاوه بر آن پلیس به تمهیداتی اندیشیده است که از ظرفیت پلیس افتخاری در کلانشهرها بیشترین استفاده را ببرد.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: اگر امنیت محله در دست افراد محلی قرار بگیرد مسلما مردم با آشنایی با مشکلات محله می توانند نقش موثری در کاهش جرایم و حتی کاهش وقوع جرم داشته باشند.
وی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰ هزار نفر در قالب پلیس های افتخاری ساماندهی شده اند که این تعداد خیلی کمتر از ظرفیت واقعی موجود در کشور است. تلاش می‌کنیم با افزایش مهارت ها و توانمندی های پلیس افتخاری از ظرفیت همکاری مردم در برقراری امنیت استفاده کنیم.
 برخورد با ماموران بداخلاق
جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به بازرسی دقیق ماموران از سوی سازمان بازرسی نیروی انتظامی و زیر ذره بین بودن نحوه برخورد با ماموران متخلف گفت: اگر تخلفی از سوی ماموران انجام شود و تخلف آنها ثابت شود بنابر قوانین با فرد خاطی برخورد شده و مامور متخلف در کمیته بازرسی مورد بازجویی و محاکمه قرار می گیرد و طبق منشور صیانت از حقوق کارکنان نیروی انتظامی با فرد متخلف برخورد می کند. وی همچنین با اشاره به یک فیلم در شبکه های مجازی افزود: فیلم مورد نظر در حال بازبینی است و قطعا اگر از سوی ماموران ما تخلفی صورت گرفته باشد حتما با فرد خاطی برخورد می شود. هر چند که اطلاعات دقیق درباره این موضوع از سوی سخنگوی ناجا مطرح می شود.
  تمهیدات پلیس برای حج سال آینده
مومنی درباره تمهیدات ویژه پلیس برای حج سال آینده و پیشنهادات مطرح شده از سوی قاضی عسگر گفت: پیشنهاداتی که نیروی انتظامی برای برقراری هرچه باشکوه تر مراسم حج و جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی پیش بینی کرده است از طریق دیپلماسی و رابط پلیس اینترپل به مسئولان سعودی اعلام شده زیرا معتقدیم اگر از ظرفیت پلیس های کشورهای اسلامی برای برگزاری مراسم حج استفاده می‌شد شاهد وقوع چنین فاجعه ای نبودیم.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه پلیس های تخصصی ایران برای شناسایی هویت مفقود شدگان و جنازه های کشته شدگان منا تمامی تلاش خود را به کار گرفته اند افزود: در بخش تشخیص هویت پلیس آگاهی با انجام مستمر انگشت نگاری و انجام آزمایش های تخصصی DNA تمام تلاش خود را به کار برده است تا هویت واقعی کشته شدگان را شناسایی و جسد را تحویل خانواده ها بدهد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com