نان قاچاق نانواها را بيکار کرد همدان پیام
 
 
يكشنبه - 2 ارديبهشت 1397 - شماره 3175
 
امروز : پنجشنبه ، 3 خرداد 1397

Today : Thu, May 24, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  84159 تاریخ انتشار:  1397-01-28 - 05:45 تعداد بازدید:  182
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نان قاچاق نانواها را بيکار کرد

اقتصادی

■ رئیس اتحادیه نانوایان استان همدان: قيمت نان بايد 50 درصد افزايش بيابد

 همه هزينه‌ها از جمله قیمت گاز، حقوق و دستمزد کارگران، نرخ بیمه‌ها و اجاره مغازه گران شده اما حقوق کارگران نانوايي همان 520 هزار تومان و درآمدشان هم بخاطر گران نشدن نان همان درآمد قبلي مانده است درصورتي که هزارو950 نانوا خواستار گران شدن نان هستند. اين در حالي است که وجود نان‌هاي قاچاق و زيرزميني در بازار هم بر کسب‌وکار نانوايان تأثير گذاشته است.
به گزارش تسنيم، رئیس اتحادیه نانوایان استان همدان با بیان اینکه کارگران نانوایی با حقوق ۵۲۰ هزار تومانی نمی‌توانند زندگی کنند گفت: چهار سال است که نرخ نان در همدان یکسان مانده، در حالیکه در این مدت قیمت گاز، حقوق و دستمزد کارگران و نرخ بیمه‌ها به صورت سالیانه افزایش یافته است و هزینه‌های چرخاندن یک نانوایی بسیار بیشتر از میزان سوددهی آن است.
ابوذر گل محمدی افزود: متاسفانه ورود نان‌های قاچاق و زیرزمینی با عنوان نان‌های محلی به مغازه‌های سطح شهر هم موجب کاهش مشتریان نانوایی‌ها و در نتیجه تعطیلی چندین نانوایی شده است.
 نانوایی‌ها برای جبران هزینه‌ها از وزن نان کم می‌کنند
گل محمدی با بیان اینکه متاسفانه نانوایی‌ها برای جبران هزینه‌های خود، وزن نان‌ها را روز به روز کمتر می‌کنند، اظهار داشت: با این نانوایی‌های متخلف برخورد قانونی می‌شود اما بدون شک افزایش نرخ نان علاوه بر افزایش انگیزه نانوایان از تخلف در خصوص وزن نان پیشگیری می‌کند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نرخ پخت نان بسیار اندک است و 1950 نانوایی در استان همدان خواستار افزایش نرخ نان هستند، بيان کرد: در سال گذشته پیشنهاد افزایش 15 درصدی نرخ نان را به ما دادند که آن را نپذیرفتیم، چراکه در مقابل گرانی 20 درصدی نرخ بیمه‌ها و حقوق و دستمزد، افزایش 15 درصدی نان آن هم پس از سه سال بسیار ناچیز است.
رئیس اتحادیه نانوایان استان همدان گفت: بنابراین ما خواستار افزایش 50 درصدی نرخ نان هستیم تا بتوانیم با توان و انگیزه‌ای بیشتر نان را به دست مردم دهیم.
گل محمدی نرخ نان لواش را 175 تومان، سنگک 550 تومان و بربری کنجدی را 600 تومان اعلام کرد و گفت: در یک زمانی نان٬ سهم زیادی در سفره‌های مردم داشت اما امروزه نان مصرفی مردم تنها 3 درصد هزینه‌های آنان را پوشش می‌دهد.
 کارگران نانوایی با حقوق 520 هزار تومانی نمی‌توانند زندگی کنند
وی با بیان اینکه هر کارگر مشغول در نانوایی روزانه 20 هزار تومان دریافت می‌کند، تصریح کرد: آنان در طول ماه 26 روز کاری دارند که درآمد ماهیانه شان تنها 520 هزار تومان می‌شود که بخاطر افزایش نيافتن نرخ نان توان پرداخت مبلغی بیش از آن را نداریم.
رئیس اتحادیه نانوایان استان همدان با بیان اینکه به دلیل تغییر ذائقه مردم، شاهد کاهش رونق مشتریان نانوایی‌ها هستیم، گفت: متاسفانه ورود نان‌های بسته بندی شده از استان‌های دیگر به مغازه‌های همدان، صف نانوایی‌ها را بسیار کوتاه و خلوت کرده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com