مراکز یادگیری محلی سوادآموزی در همدان افزایش یافت همدان پیام
 
 
سه شنبه - 6 آبان 1399 - شماره 3884
 
امروز : چهارشنبه ، 7 آبان 1399

Today : Wed, October 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  112607 تاریخ انتشار:  1399-07-24 - 09:41 تعداد بازدید:  105
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مراکز یادگیری محلی سوادآموزی در همدان افزایش یافت

اخبار


 با راه‌اندازی مرکز یادگیری محلی سوادآموزی منطقه سردرود از توابع شهرستان رزن تعداد این مراکز در سطح استان به ۲۰ مورد افزایش یافت.
معصومه خدابنده‌لو در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به اینکه پیش از این نیز 8 مرکز یادگیری محلی سوادآموزی، در استان راه‌اندازی شده بود، افزود: از سال‌های پیش نیز ۱۱ مرکز یادگیری محلی سوادآموزی در سطح استان فعال بود که با افزایش این آمار، بی‌سوادان راحت‌تر می‌توانند از خدمات این مراکز بهره‌ ببرند.
وی اظهار کرد: افراد زیر پوشش مراکز یادگیری سوادآموزی محلی استان در سال گذشته، هزار و ۱۱۵ نفر بود که در زمینه مهارت‌های زندگی و اجتماعی، حقوق شهروندی و مهارت‌های شغلی به مدت ۲۰۰ ساعت آموزش‌های لازم را فراگرفتند.
خدابنده‌لو پیش‌بینی کرد: امسال در سطح استان نزدیک به یک‌هزار و ۷۰۰ سوادآموز به جمع باسوادان اضافه شود.
وی تأکید کرد: براساس آخرین آمار دریافتی نزدیک به ۹۶ درصد از جمعیت این استان باسواد هستند که این آمار، ۱۱ درصد از میانگین باسوادی در دنیا بالاتر است.
معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش همدان افزود: براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ حدود ۴۹ هزار تن از جمعیت بین سن‌های ده تا ۴۹ سال اعلام بی‌سوادی کردند که از این تعداد ۱۶ هزار و ۶۵۶ تن را مردان و ۳۲ هزار و ۲۶۰ تن را زنان تشکیل می‌دهند.
وی با اشاره به اینکه مراجعه برای با سواد شدن نسبت به گذشته کاهش یافته است، اظهار کرد: شناسایی افراد بی‌سواد یکی از مهم‌ترین مشکلات امروز سوادآموزی استان محسوب می‌شود.
خدابنده‌لو گفت: درحال‌حاضر علاوه‌بر برگزاری دوره‌های سوادآموزی ویژه بی‌سوادان، دوره‌های تحکیم و انتقال ویژه حفظ سواد نوسوادان و ادامه تحصیل آنها نیز صورت می‌گیرد.
وی تأکید کرد: برگزاری کلاس‌های آشنایی با مهارت‌های هفتگانه ICDL و ایجاد حلقه‌های کتابخوانی و آشنایی عملی نماز با عنوان نماز کلید بهشت ویژه باسوادان از جمله فعالیت‌های جدید سوادآموزی است.
معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش همدان افزود: برای شناسایی بی‌سوادان، از مدیران مدارس با تحویل گواهینامه‌های والدین و همچنین مراکز بهداشتی، زندان‌ها، دهیاران، جهاد کشاورزی، کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی همکاری داریم.
وی افزایش سطح سواد جامعه، فرهنگ اجتماعی، سواد زندگی، مهارت‌های زندگی و افزایش سطح بهداشت فردی و اجتماعی را از مزایای سوادآموزی دانست و افزود: امکانات سوادآموزی به‌صورت غیردولتی با مؤسسه‌های مجاز انجام می‌شود که موجب برطرف شدن بسیاری از مشکلات شده است.
خدابنده‌لو ادامه داد: تنها در ناحیه یک آموزش‌وپرورش همدان کمبود آموزش‌دهنده مجاز داریم که درصورت استفاده از معلمان بازنشسته یا شاغل این مشکل حل می‌شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com