1399-04-071399-04-17bool(false) انتخابات پیش‌روی مجلس را هم داریم همدان پیام
 
 
سه شنبه - 17 تير 1399 - شماره 3795
 
امروز : سه شنبه ، 17 تير 1399

Today : Tue, July 7, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  104333 تاریخ انتشار:  1398-10-24 - 10:44 تعداد بازدید:  47
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

انتخابات پیش‌روی مجلس را هم داریم

نویسنده : مهدی ناصرنژاد

یادداشت

به آغاز تبلیغات رسمی و قانونی نامزدهای انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در کشورمان یک ماه زمان باقی است در صورتی که در جامعه‌ای با ساختار کشور خودمان معمولاً باید نامزدهای انتخاباتی برای پیروزی در انتخابات تاکنون بار تبلیغاتی خود را بسته باشند که به دلایل چندی چنین روند حداقل برای این دوره از انتخابات تاکنون اتفاق نیفتاده است.
یکی از دلایل اصلی و مهم شرایط پیش از انتخابات امسال، حوادث پیچیده و حیرت‌آور یک ماهه اخیر است که افکار عمومی کشورمان را به‌شدت تحت‌تأثیر خود قرارداده و توجه قشرهای مردم به بسیاری موضوع‌ها جدی را منحرف ساخته است و در این‌باره به‌یقین می‌توان گفت، قشرهای عادی مردم در روزها و هفته‌های اخیر اصلاً تحولات مربوط به انتخابات را و اینکه چه کسانی هستند و چه افرادی نیستند یا رد صلاحیت شده‌اند، پیگیری نمی‌کنند!
متأسفانه چنین اتفاق و رویکرد ناخواسته‌ای به پایه‌گذاری روند شکل‌گیری مجلس یازدهم آسیب وارد می‌سازد. در صورتی‌که باتوجه به ماهیت بسیاری از حوادث و رویداد هفته‌های اخیر، انتخابات پیش‌روی می‌تواند بسیار سرنوشت‌ساز و در جهت برآورده ساختن مطالبات اصولی جامعه اسلامیان باشد.
واقعیت امر این است که اگر چه انتخابات مجلس شورای اسلامی در هر برهه زمانی باید روند قانونی خود از مرحله ثبت‌نام‌ها تا تبلیغات قانونی و یک هفته‌ای و در نهایت رأی‌گیری را طی کند ولیکن همان‌طور که اشاره شد چنین خیزش‌های اجتماعی و سیاسی در جامعه ما به‌طور نانوشته‌ای قاموس خاص خود را دارد و تکیه‌گاه‌های قومی و قبیله‌ای برای موفقیت در رقابت‌های فردی و جناحی در آن حرف اول را می‌زند.
 به‌همین دلیل در بسیاری از انتخابات و در شرایط عادی و آرام جامعه بسیاری از مناسبت‌ها و رفت و آمدها و دید و بازدیدها برای جوسازی انتخاباتی شکل می‌گرفت و می‌گیرد که هرگز در روند قانونی پروسه انتخابات دیده نمی‌شود ولیکن اتفاق می‌افتد و شکل ماجرا هم به‌گونه‌ای است که قابل پیگیری و مقابله قانونی نیست.
به‌نظر می‌آید در ارتباط با انتخابات پیش‌روی امسال از همه مهم‌تر به‌دلیل همان حوادث تلخ که بیشترین جو جامعه را تحت‌تأثیر خویش قرارداده و ملتهب ساخته است، فعالیت‌های آشکار و پنهان برای زمینه‌سازی و تبلیغات بسیار کمرنگ و بی‌سر و صدا می‌نماید و قطعاً نامزدها و افرادی که از پیش انرژی و آمادگی زیادی برای ورود به پروسه رقابت‌های تبلیغاتی فراهم ساخته‌اند، با سرعت زیادی زمان را از دست می‌دهند.
با تمام این احوال باید بپذیریم که انتخابات بسیار مهم و سرنوشت‌ساز در پیش داریم که می‌تواند با میل و اراده ما قشرهای مردم رقم بخورد و مجلس متفاوت برای یک دوره چهار ساله آینده ما شکل بگیرد.
قطعاً افراد و چهره‌های جدیدی با سطح دانایی و انگیزه و هدف متفاوتی پا به عرصه رقابت‌ و انتخابات این دوره پیش‌روی مجلس شورای اسلامی می‌گذارند و شیوه‌های زیادی برای شناخت آنان وجود دارد و دور از ذهن هم نیست که باتوجه به سطح آگاهی جامعه و به وجودآمدن انتظارات و مطالبات جدید و به‌حق نزد قشرهای مردم، نمایندگانی نزدیک با افکار عمومی وارد مجلس یازدهم و عرصه تصمیم‌گیری و قانون‌گذاری برای کشور و ملت بشوند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com