1397-02-211397-02-31bool(false) 1397-02-211397-02-31bool(false) 1370 صندوق برای یک میلیون و 280هزار رأی دهند همدان پیام
 
 
دوشنبه - 31 ارديبهشت 1397 - شماره 3198
 
امروز : دوشنبه ، 31 ارديبهشت 1397

Today : Mon, May 21, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  77269 تاریخ انتشار:  1396-02-28 - 05:45 تعداد بازدید:  153
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

20هزارنفر فرایند برگزاری انتخابات را در استان همدان به عهده دارند
1370 صندوق برای یک میلیون و 280هزار رأی دهند

اخبار

فردا 29 اردیبهشت ماه روز رای گیری انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر است، حال موضوع مورد اهمیت آن است که چه میزان فرمانداری ها و مسئولین استان برای این امر آماده شدن.
اخبار در خبرگزاری ها می گوید که تقریبا از ده روز پیش فرمانداران شهرستان های مختلف تعداد شعب اخذ رای و ... را اعلام کرده اند، اکنون در این گزارش عمده اخبار انتخابات را در میخوانیم. و اما موضوع دیگر بحث افراد رای اولی است، کسانی که برای اولین بار به پای صندوق های رای می روند و در سرنوشت شهر و کشور خود سهیم هستند که براساس آخرین آمار 34هزار و 600 نفر در این استان رای اولی هستند و برای اولین بار در انتخابات 29 اردیبهشت ماه در انتخابات حضور می یابند.
طبق آخرین آمار دریافتی از سرشماری نفوس و مسکن سال 95، یک میلیون و 288 هزار نفر معادل 74 درصد مردم استان همدان شرایط لازم برای حضور در پای صندوق های رای دارند. هزار و 370 شعبه اخذ رای در استان همدان پیش بینی شده است که 811 شعبه در روستاها و 559 شعبه در شهرها دایر شده است.
یک هزار و 31 شعبه ثابت و 339 شعبه سیار کار جمع آوری آرای مردم استان همدان را عهده دار هستند.
پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در 29 شهر و حدود 910 روستای این استان برگزار می شود

پیش بینی ۲۹۵ شعبه اخذ رای در شهرستان همدان

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار همدان از پیش بینی ۲۹۵ شعبه اخذ رای در شهرستان همدان خبر داد. در شهرستان همدان ۲۹۵ شعبه اخذ رای پیش بینی شده است،در شهر همدان ۱۷۸ شعبه ثابت و ۱۲ شعبه سیار در نظر گرفته شده است. به طور میانگین ۱۵ نفر عضو شعبه پس ازگذراندن آموزش های مهارتی در ۲۹۵ شعبه اخذ رای شهرستان همدان حاضر خواهند شد.

۱۷۹ شعبه اخذ رای برای انتخابات در  نهاوند

 فرماندار نهاوند با اعلام این خبر گفت؛ از مجموع ۱۷۹ شعبه اخذ رای ۶۵ شعبه شهری و ۱۱۴ شعبه روستایی است.کریم حمیدوند افزود؛ برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۲۴ صندوق ثابت و ۵۵ صندوق سیار پیش بینی شده است.حمیدوند افزود:۱۱ شعبه ویژه برادران،۱۵ شعبه ویژه خواهران و ۱۵۳ شعبه اخذ رای مشترک استحمیدوند در ادامه نیز با بیان اینکه نهاوند از جمله شهرهایی است که انتخابات شورای شهر بصورت الکترونیک برگزار میشود گفت:در ۶۰ شعبه شهر انتخابات بصورت الکترونیک برگزار خواهد شد.
وی در پایان نیز از رای اولیها در نهاوند خبر داد.

فرماندار ویژه شهرستان ملایر از در نظر گرفتن 214 شعبه اخذ رای برای شهرستان ملایر خبر داد

عبدالعظیم رضایی در گفتگو با همدان پیام گفت: در این دوره 214 شعبه اخذ رای در شهرستان ملایر تعیین شده است.از این تعداد 79 شعبه مربوط به ملایر است که در هر شعبه 2 صندوق برای رای گیری پیش بینی شده است و با توجه به تراکم و حضور جمعیت 2تا 4 ناظر در هر شعبه حضور خواهند داشت.
وی افزود: از چندی پیش تعدادی صندوق الکترونیکی ثابت و سیار در سطح شهر تعبیه شده است.هدف از این امر آموزش و نمایش دادن این شیوه رای دهی است تا مردم قبل از روز انتخابات بتوانند با این شیوه آشنا شوند. در هر شعبه 2 الی 4 صندوق الکترونیکی پیش بینی شده است زیرا هر کدام از این صندوق ها تعداد محدودی رای اخذ می کنند. با توجه به آماری که از انتخابات گذشته داریم برای هر 300 رای یک صندوق اختصاص دادیم.
رضایی ضمن تاکید بر مشارکت فعال شهروندان در انتخابات افزود: از مردم تقاضا می شود که از قبل، و در روزهای باقی مانده با این شیوه رای دهی آشنایی لازم پیدا کنند و افراد قبل از حضور در شعب اخذ رای، کاندیداهای مورد نظر خود را انتخاب کنند و کدهای مورد نظر را به همراه خود داشته باشند.

۱۴۰ شعبه اخذ رای در شهرستان اسدآباد

 فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: ۱۴۰ شعبه اخذ رای در شهرستان اسدآباد در نظر گرفته شده.
حسین افشاری ظهر دوشنبه در دوره آموزشی قوانین، مقررات و وظایف هیئت انتخابات شهرستان اسدآباد اظهار داشت: با وجود اعضای هیئت انتخابات شهرستان، هیچ دغدغه ای برای برگزاری انتخابات در اسدآباد وجود ندارد و در نهایت آرامش دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود.
وی افزود: اسدآباد جزو چهار شهرستان از استان همدان است که انتخابات شوراها به صورت تمام الکترونیکی در آن اجرا می شود.
فرماندار اسدآباد درباره برگزاری انتخابات در روستاها نیز گفت: در روستاهایی که پوشش اینترنت اجازه برگزاری انتخابات الکترونیکی را فراهم آورد، انتخابات الکترونیکی انجام می شود.
به گزارش مهر، وی با تاکید بر همدلی و وحدت در بین مردم، عنوان کرد: انتخابات شوراها بهرحال به پایان می رسد اما وحدت و همدلی بین مردم، اصلی ترین و مهمترین سرمایه نظام است.
افشاری عنوان کرد: برخی درصدد ایجاد ناامیدی در بین جوانان و مردم نظام هستند در حالی که سال گذشته ۶۳۲ شغل در اسدآباد ایجاد شده است.
فرماندار اسدآباد عنوان کرد: پایین بودن ضریب امنیت در شهرستان باعث عدم جذب سرمایه گذاران در این شهرستان شده است.
وی با تاکید بر حضور مردم در انتخابات، اظهار داشت: هرچه مشارکت مردم در انتخابات بیشتر شود زمینه برای توسعه و پیشرفت کشور فراهم می شود.

۱۲۵شعبه اخذ رای درتویسرکان

 فعالیت ۱۲۵ شعبه اخذ رأی در انتخابات ۲۹اردیبهشت ماه درتویسرکان که از این تعداد 31 شعبه در فرسفج و بخش قلقلرود، 95 شعبه در شهرهای تویسرکان، سرکان و روستاهای بخش مرکزی است.
فرماندار تویسرکان گفت :37 شعبه ثابت و سیار برای شهر تویسرکان، پنج شعبه ثابت در شهر سرکان برای جمع‌آوری آرای مردم در دو انتخابات 29 اردیبهشت پیش‌بینی شده است.
حبیب مومیوند  3 هزار نیروی اجرایی، امنیتی،نظارتی  و بازرسی در برگزاری انتخابات در  تویسرکان نقش مستقیم دارند.
مومیوند بابیان اینکه انتخابات شورای شهر الکترونیکی انجام میگیرد وانتخابات ریاست جمهوری به صورت معمول وکاغذی انجام خواهد گرفت ،همچنین تمام امکانات وشرایط ومقدمات رای گیری دراین شهرستان انجام گرفته وهیچگونه مشکلی دراین زمینه نداریم وبه شکرخداوند انتخابات پرشور وقانومند درتویسرکان برگزار خواهد شد .
 مومیوند بیان کرد: انتخابات مظهر اراده مردم است وماباید ازاین حق الناس با تمام توان صیانت وپاسداری نماییم.وی افزود: باید برگزارکنندگان انتخابات  از همه فرآیند انتخابات صیانت وامانت داری نمایند.

73 شعبه اخذ رای در شهرستان فامنین تعیین شد

 فرماندار فامنین گفت: 73 شعبه اخذ رای برای برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر وروستا و ریاست جمهوری در سال 96 در این شهرستان تعیین شده است
سید مجید شماعی روز چهارشنبه در نشست ستاد انتخابات شهرستان فامنین اظهار کرد: بر این اساس 71 شعبه اخذ رای ثابت و 2 شعبه به صورت سیار تعیین شده است.
وی اضافه کرد: همچنین از مجموع کل شعب اخذ رای 38 شعبه برای بخش مرکزی در نظر گرفته شده که 13 شعبه آن در سطح شهر و 34 شعبه در روستاها به صورت ثابت و یک شعبه اخذ رای نیز به صورت سیار است.
شماعی بیان کرد: برای بخش پیشخور نیز تعداد 34 شعبه اخذ رای به صورت ثابت و 1 شعبه اخذ رای به صورت سیار در نظر گرفته شد.
به گزارش ایرنا، وی با اشاره به فراهم شدن شرایط و تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سالم و پرشور در شهرستان فامنین ، افزود: هیات اجرائی شهرستان افرادی با تجربه ، معتقد و متدین هستند و تاکنون اقدام های بسیار مطلوبی در این راستا داشته اند.
شماعی با تاکید بر اینکه تعامل ، همدلی و همراهی خوبی با هیات نظارت داریم و مشکل خاصی در این خصوص وجود ندارد، گفت: هدف تمامی دست‌اندرکاران انتخابات برگزاری انتخابات سالم و پرشور است.

صد هزار نفر واجد شرایط رأی دادن در کبودراهنگ هستند

کبودراهنگ- اکرم حمیدی- خبرنگار همدان‌پیام: در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره اسلامی شهر و روستا در کبودراهنگ حدود 100 هزار نفر شرکت می‌کنند.
فرماندار کبودراهنگ با بیان این مطلب در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: 800 نفر ناظر در 2 هزار و 200 نفر عوامل اجرایی مسئولیت برگزاری این انتخابات را در شهرستان کبودراهنگ برعهده دارند.
احسان قنبری ادامه داد: 150 شعبه اخذ رأی در شهرستان پیش‌بینی شده که 25 شعبه شهری و مابقی در روستاها هستند و 39 صندوق نیز به صورت سیار که صبح در یک روستا و بعدازظهر ما در روستای دیگر آراء مردم را جمع‌آوری می‌کنند.
وی افزود: انتخابات در این شهرستان به صورت نیمه الکترونیکی برگزار می‌شود امیدواری بتوانیم یک انتخابات خوب و سالمی در شهرستان برگزار کنیم.
قنبری بیان داشت: پیش‌بینی می‌شود بیش از 80 درصد مردم شهرستان کبودراهنگ در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت کنند.
فرماندار کبودراهنگ افزود: شرکت در انتخابات وظیفه تک‌تک ماست و ما باید در انتخابات شرکت کنیم و با حضور حداکثری خود نگذاریم که بیگانگان در سرنوشت مملکت ما دخیل باشند.
وی ادامه داد: از مردم می‌خواهیم با انتخاب افراد اصلاح و مورد اطمینان بتوانند عمران و آبادانی کشور و شهرستان نقش داشته باشند.
وی در پایان افزود: از عوامل اجرایی و مسئولان برگزاری انتخابات نیز انتظار داریم که همت کنند و با نهایت بی‌طرفی از کاندیدای خاصی بتوانند یک انتخابات خوب و با شکوهی را در شهرستان برگزار کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com