دستگیری کودک‌آزار ملایری همدان پیام
 
 
شنبه - 9 اسفند 1399 - شماره 3985
 
امروز : يكشنبه ، 10 اسفند 1399

Today : Sat, February 27, 2021




ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  115443 تاریخ انتشار:  1399-11-07 - 10:32 تعداد بازدید:  292
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دستگیری کودک‌آزار ملایری

حوادث


 در روزهای اخیر خبر دیگری از کودک‌آزاری مجازی در رسانه‌ها انعکاس پیدا کرد. ماجرا مربوط به مردی بود که با آویزان کردن کودک از زنجیری و انعکاس تصاویر، خاطر مخاطبان را به‌شدت آزرد و ایجاد نگرانی را در بین آنها رقم زد.
چند روزی از ماجرا نگذشته بود که روز گذشته معاون اجتماعی پلیس استان همدان به رسانه‌ها اعلام کرد: فردی که به انتشار عکس از کودک‌آزاری در فضای مجازی اقدام کرده بود، دستگیر و بازداشت شد.
حسین بشری توضیح داد: فردی که در شهرستان ملایر به یک فقره کودک‌آزاری و انتشار عکس در فضای مجازی اقدام کرده بود، با اشرافیت کامل پلیس شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.
این مقام انتظامی افزود: فرد مذکور در اعترافات اولیه هدف از این کار خود را شوخی و مزاح با برادرزاده خود عنوان و اعلام داشته از نتیجه کار خود اطلاع نداشته و این کار را برای تفریح و سرگرمی انجام داده است.
بشری تأکید کرد: انگیزه دقیق و واقعی فرد مذکور در دست بررسی است و پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع محترم قضایی شده و متهم بازداشت شد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، معاون اجتماعی پلیس استان همدان در پایان خاطرنشان کرد: پلیس با این‌گونه اقدامات که موجب تشویش اذهان عمومی و ناراحتی مردم می‌شود با قاطعیت برخورد خواهد کرد.
 افزایش کودک‌آزاری جنسی در فضای مجازی
مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی بهزیستی کشور چندی پیش در گفت‌وگو با رسانه‌ها با تأکید بر اینکه یکی از مسائل بسیار ضروری توجه به کودک‌آزاری‌های جنسی است که باید به آن پرداخته شود، می‌گوید: مطالعات مرکز راهبری سلامت روان کشور نشان می‌دهد که در نقاط مختلف دنیا با گزارشاتی مبنی‌بر افزایش کودک‌آزاری جنسی مواجهند و به نظر شرایط حاضر نیز می‌تواند برای افرادی که به فضاهای ایمن دسترسی ندارند تهدیداتی را ایجاد کند. بهزاد وحیدنیا، با تأکید بر موضوع ضرورت پرداختن به تربیت جنسی کودکان، گفت: والدین باید دانش لازم را متناسب با سن کودکان و نوجوانان درخصوص نحوه برخورد با مسأله، نحوه طرح موضوع و نحوه آموزش کودکان برای رفتارهای ایمن و خودمحافظه‌گری و همچنین رفتارهایی که بتواند حمایت‌های اجتماعی موردنیاز لازم در مواقع ضروری کودکان را جلب کند، داشته باشند.
وی افزود: به این منظور سازمان بهزیستی نیز در برنامه‌ریزی‌های آموزشی و بازآموزی متخصصین در تأمین خدمات آموزشی و ارتقایی اقداماتی را انجام داده است. همچنین بخش‌های غیردولتی درحال ساخت ویدئوهایی برای ارتقای آگاهی والدین هستند، اما لازم است که به‌صورت نظام‌مند در پکیج خدمات خانواده مسائل آموزشی خانواده‌ها درنظر گرفته شود که در این راستا والدینی که نیازمند آموزش مسائل رفتاری به کودکان هستند، می‌توانند از خدمات مشاوره تلفنی و حضوری سازمان بهزیستی استفاده کنند.
بنابر اعلام مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی بهزیستی کشور، سازمان بهزیستی در بحث آموزش زندگی خانواده نیز مبحثی را به‌عنوان فرزندپروری مورد هدف قرار داده که علاوه‌بر مباحث حوزه خانواده و آشنایی با دوره‌های مختلف رشدی کودکان، به بحث فرزندپروری نیز می‌پردازد.
وحیدنیا در ادامه با بیان اینکه امروزه بحث فرزندپروری دیجیتالی مطرح است، تصریح کرد: برخی از مسائل کودکان در حوزه فضای مجازی به سواد رسانه‌ای والدین بازمی‌گردد، اینکه چقدر والدین توانایی استفاده از فضای مجازی و دانش مدیریت رسانه را در خانواده دارند و تا چه میزان سبک تربیتی مؤثر و مناسبی را در حوزه دسترسی به فضاها دارند؟ در هر صورت ارتقای سواد دیجیتالی خانواده‌ها و فرزندپروری دیجیتالی موضوعی حائز اهمیت و به‌روز است. در این راستا سال گذشته تفاهم‌نامه‌ای با مرکز ملی مطالعات اعتیاد کشور منعقد شد که به‌دنبال بررسی اعتیادهای رفتاری است که بخشی از آن مربوط به بحث فضای مجازی و نحوه بهره‌برداری از آن است.
وی همچنین اظهار کرد: مطالعات مرکز راهبری سلامت روان کشور نشان می‌دهد که در نقاط مختلف دنیا با گزارشاتی مبنی‌بر افزایش آزارهای جنسی مواجه بوده‌اند و فضای مجازی مستثنا از این امر نیست و به نظر شرایط حاضر نیز می‌تواند برای افرادی که حمایت لازم اجتماعی را ندارند و یا آموزش‌های مناسبی دریافت نکرده‌اند و نیز دچار نقصان‌ها و مشکلات عاطفی و هیجانی و روانی هستند تهدیداتی را ایجاد کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com