بازتوانی خانواده های نیازمند در دستورکار بهزیستی رزن همدان پیام
 
 
شنبه - 2 تير 1397 - شماره 3221
 
امروز : يكشنبه ، 3 تير 1397

Today : Sun, June 24, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  79976 تاریخ انتشار:  1396-04-26 - 05:45 تعداد بازدید:  103
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بازتوانی خانواده های نیازمند در دستورکار بهزیستی رزن

مادستان

 رزن- فاطمه كوكبي‌جلال -خبرنگار همدان پیام:سازمان بهزیستی از مهمترین نهادهای حمایتی و دولتی است که از طریق بودجه عمومی به افراد معلول و محروم جامعه کمک می‌کند. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، سازمان بهزیستی کشور با ادغام سازمان‌های خیریه و حمایتی - که در این بخش فعالیت می‌کردند- آغاز به كار کرد.
هفته آخر تیرماه هر سال در کشورمان «هفته بهزیستی» نامگذاری شده است؛ سازماني كه به همت شهید والامقام دکتر فیاض‌بخش درسال ۱۳۵۹ براي فراهم كردن استقلال و خودکفایی اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی وتربیتی و در نهایت بازتوانی خانواده‌های نیازمند با حفظ کرامت انسانی تأسیس شد.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان رزن در گفت وگو با همدان‌پيام از همت والای بهزیستی برای بازتوانی خانواده‌های نیازمند خبر داد.اسماعیل رستم‌خانی با بيان اينكه اداره بهزیستی رزن با ۱۸ مرکز دولتی وغیر دولتی به ۱۱هزارو۲۸۵نفر خدمات رسانی می کنند اشاره کرد.
 وی از برنامه های همزمان در هفته بهزیستی دیدار با امام جمعه، فرماندار، نماینده مردم شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی، غبار روبی مزار شهدا، گزارش عملکرد در نماز جمعه رانام برد.
رئیس  بهزیستی شهرستان رزن با بیان اینکه امسال با آغاز هفته بهزیستی یک مرکز کاهش آسیب‌های اجتماعی با  اعتبار۷۰۰ میلیون ریال به بهره برداری می رسد خبر داد.
اسماعیل رستم خانی همچنین به  افتتاح  دومهد کودک روستایی  با کمک بلاعوض 40 میلیون ریال  و همچنین افتتاح سالن جلسات بهزیستی با مبلغ 600 میلیون ريال اشاره کرد.
وی با اشاره به تحت پوشش بودن حدود 11 هزار نفر از معلولان، سالمندان و زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی شهرستان رزن گفت: سال گذشته مبلغی بالغ  بر 16  میلیارد ریال به جامعه هدف بهزیستی این  شهرستان  خدمات رسانی شده است.
 جمع آوری۱۰۰  میلیون ریال زکات فطره در رمضان امسال
 رئیس بهزیستی شهرستان رزن با بیان اینکه در ماه رمضان امسال 200 میلیون ریال توسط خیرین به عناوین مختلف به بهزیستی شهرستان اهدا شد تصریح کرد:  100 میلیون ریال نیز زکات فطریه در این مدت توسط مردم پرداخت شده است.
رستم خانی با بیان اینکه 400 نفر  از معلولین به صورت مستمر از خدمات بهزیستی شهرستان رزن خدمات دریافت می کنند  گفت: 332 نفر از زنان سرپرست خانوار  نیز از خدمات سازمان بهزیستی  شهرستان بهره مند هستند.
وی تصریح کرد: هزارو ۸۷۷ پرونده در بهزیستی شهرستان رزن وجود دارد که افراد به صورت مستمر و غیر مستمر از خدمات مستمری، توانبخشی، کمک هزینه ازدواج، اشتغال و مسکن بهره مند هستند.
 بهره مندی ۲۳۳ زن سرپرست خانوار  از خدمات مستمری بهزیستی  شهرستان رزن
رئیس بهزیستی شهرستان رزن  با بیان اینکه 2۳3 زن سرپرست خانوار شهرستان رزن  از خدمات مستمری این سازمان بهره مند هستند تصریح کرد:  این افراد شامل زنان مطلقه، زنانی که همسران آنها فوت شده و یا زندانی هستند، متواری و یا از کار افتادگی   همسران که خدماتی همچون پرداخت مستمری ماهیانه،  پرداخت کمک هزینه دانش آموزی و یا دانشجویی، پرداخت کمک هزینه تامین  و یا تعمیر مسکن جامعه هدف، پرداخت کمک هزینه  لوازم ضروری و هزینه ازدواج، رسیدگی به درخواست زوجین متقاضی فرزند خواندگی، تحت پوشش قرار دادن خانواده های چند قلو از خدمات بهزیستی شهرستان رزن می باشد.
 رستم خانی بیان کرد: پرداخت حق بیمه خانواده های تحت پوشش تامین اجتماعی و بیمه روستاییان و توانمند سازی اقتصادی زنان از دیگر برنامه ها و خدمات بهزیستی شهرستان می باشد.
افتتاح دو مهد روستایی در شهرستان رزن
رئیس بهزیستی شهرستان رزن تصریح کرد: در حال حاضر 5 مهد شهری، 5 مهد روستایی در شهرستان فعال است .
 رستم خوانی تعداد کودکان واجد شرایط  ثبت نام در مهد های کودک شهرستان رزن در سال 95 را  6 هزارو 708 نفر دانست که از این تعداد مهدهای کودک شهرستان حدود 300 کودک جذب کرده اند.
 وی تصریح کرد: درجه کیفیت مهدهای کودک شهری این شهرستان بر اساس معیار هایی در زمینه  آموزش و پرورش و فضای فیزیکی و تجهیزات مشخص می شود  و بر اساس این آیتم ها پس از ارزشیابی ستاره دار می شوند.
رستم خانی ازخدمات ارائه شده به معلولین شهرستان رزن خبر داد و افزود: درشهرستان هزارو۵۲۵معلول وجود دارد که ۳۹۳نفر از آنها از مستمری ماهانه و دیگر موارد از خدمات غیر مستمری سازمان برخوردارهستند.
وی به مشکلات معلولین پرداخت و گفت: به لحاظ گستردگی نیازهای معلولین اعتبارات سازمان جوابگوی آنها نمی باشد.که این مهم همت خیرین را می طلبد.
رستم خانی دیگر مشکلات آنها از قبیل نداشتن شغل ودر آمد،نبود مناسب سازی استاندارددرفضای شهری واماکن عمومی و نبود مراکز حرفه آموزی معلولین روستایی بیان کرد.
رستم خانی با تاکید بر اینکه اعتبارات دولتی جوابگوی نیازهای جامعه هدف نیست بانک توسعه تعاون را اماده دریافت کمک های  نقدی خیرین برای حمایت از نیازمندان ومعلولان اعلام کرد.
شماره حساب
۳۷۰۷/۹/۴/۳۴۵۵۶۰۱/۱
وشماره کارت
۵۰۲۹۸۱۰۱۰۱۶۲۶۶۲۹۴


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com