قرارگاه مشترک ایران و روسیه در سوریه همدان پیام
 
 
يكشنبه - 27 خرداد 1397 - شماره 3216
 
امروز : دوشنبه ، 28 خرداد 1397

Today : Mon, June 18, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  75187 تاریخ انتشار:  1395-10-01 - 05:45 تعداد بازدید:  481
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

قرارگاه مشترک ایران و روسیه در سوریه

بین الملل

دبیر شورای عای امنیت ملی ایران گفت: ما یک قرارگاه مشترک در سوریه داریم که ایران یک کار مستشاری را با کمک روس‌ها به ارتش سوریه و نیروی مقاومت انجام می‌دهد.
به گزارش فارس، «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان، در نشستی خبری در جمع خبرنگاران آزادسازی حلب از کنترل گروه‌های تروریستی را دستاورد بزرگ نظامی برای ارتش سوریه و جبهه مقاومت عنوان کرد و با اشاره به تلاش‌های گسترده کشورهای حامی تروریسم در چند ماه گذشته برای به شکست کشاندن ارتش سوریه در این عرصه اظهار داشت: تصویب قطعنامه 2328 شورای امنیت سازمان ملل متحد که شب گذشته انجام شد اقدامی در ادامه فعالیت‌های مخرب گذشته و زمینه‌سازی برای ورود عناصر اطلاعاتی و نظامی کشورهای حامی تروریسم در قالب نیروهای ناظر به حلب است.
وی افزود: در این قطعنامه هیچگونه نقشی برای دولت قانونی سوریه دیده نشده و به جای اولویت دادن به موضوع امدادرسانی به مردم تحت محاصره تروریست‌ها در سوریه، تنها مسأله چگونگی خروج امن مسلحان از حلب مورد توجه قرار گرفته است.
شمخانی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره سفر اخیر «لاورنتی اف» فرستاده ویژه پوتین به تهران و اینکه آیا حامل پیامی بوده است؟، اظهار داشت: ما یک کار مشترک مفصلی با برخی از کشورهای منطقه در خصوص موضوع مبارزه با تروریسم داریم و یک کار میدانی، دیپلماتیک و نیازمند رایزنی، مشاوره و عبور از برخی معضلات به شکل دائم هستیم که سفر ایشان به ایران در همین چارچوب بود.
وی افزود: ما یک قرارگاه مشترک در سوریه داریم که یک کار مستشاری را ایران با کمک روس‌ها به ارتش سوریه و نیروی مقاومت انجام می‌دهد.
شمخانی اضافه کرد: کار مشترکی نیز با عراق، روسیه و سوریه برای طراحی مبارزه با تروریسم در بعد نظامی داریم.
دبیر شورای عالی امنیت ملی استفاده از فضای ایران برای عبور جنگنده‌های روس را در همین چارچوب خواند و افزود: آقای لاورنتی اف پیشنهاداتی را فراهم کرده بود که مبنای بحثی شد بر اینکه چگونه با توجه به شرایط جدید منطقه‌، در بعد میدانی اقدامات خود را به شکل مناسب‌تر و در بعد سیاسی و هماهنگی‌های منطقه‌ای با حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی دولت سوریه بر کلیت سوریه انجام دهیم و درباره ابعاد آینده تحرکات سیاسی به توافقی رسیدیم و قرار شد اقداماتمان را هماهنگ کنیم.
وی یادآور شد: برخی از فرایندهای اجرایی سازی این وضعیت امروز (سه‌شنبه) در مسکو و در نشست بین سیاسی‌های سه کشور ایران ترکیه و روسیه دنبال می‌شود و یک کار مشترک نیز در بعد نظامی فقط با روسیه برای کمک به دولت سوریه داریم.
خبرنگاری درباره تحولات سوریه و پیروزی حلب و تأثیر آن بر جبهه مقاومت گفت: انعکاس پیامدهای ناشی از پیروزی مردم و ارتش سوریه و جبهه مقاومت در حلب و بسیج سیاسی و تبلیغاتی که در حمایت از شکست خوردگان که تروریست‌های مسلح بودند، صورت گرفت حکایت از این دارد که نبرد حلب به عنوان یک نبرد تعیین‌کننده در صحنه سوریه، کار درستی بوده که الحمدلله این امر محقق شد و به طور قطع نقطه عطفی است در اثبات این مدعا که راه‌حل مشکل سوریه، راه‌حل سیاسی است و راه‌حل‌های نظامی بر خلاف مجریان، سربازان، حامیان و متحدان منطقه‌ای قادر به شکست یک ملت و اراده سیاسی یک حکومت مستقل نیست.
 کشورهای منطقه اجازه شکل‌گیری مدرسه فکری تروریسم را ندهند
نماینده مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی درباره ترور سفیر روسیه در ترکیه با بیان اینکه این دلیل روشنی است بر اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران از روزهای آغازین بروز فتنه‌ای به نام تروریسم اسلامی در داخل، بسترهای رشد چنین فاکتوری را در جامعه ایران از بین برد و اجازه رشد نداد، اظهار داشت: همیشه ما هر اقدام خشونت‌آمیز بی منطق را اعم از کودتا یا ترور را در منطقه به عنوان اقدامات منفی و خسارت‌بار محکوم کرده و از همه کشورهای منطقه خواستیم که این سیاست را به عنوان یک سیاست مثبت دنبال کنند.
وی افزود: متأسفانه برخی کشورهایی که امروز آلوده به این حوادث شدند این بستر را باید پیش از شکل‌گیری به یک شکلی راکد می‌کردند و خمود می‌ساختند و هزینه‌هایی که امروز در برخی از کشورها داده می‌شود ناشی از عدم پیشگیری از بروز این حوادث بوده است.
شمخانی سیاست ایران در این زمینه را مشخص خواند و افزود: ما هم این حوادث را محکوم می‌کنیم و هم خواستاریم اجازه شکل‌گیری به چنین فضای فکری و مدرسه فکری که کارخانه تولید تروریسم به نام اسلام و به غلط است را ندهند و نسبت به کشورهای دیگر چنین داعیه‌ای را نداشته باشند.
دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: متأسفانه برخی از کشورهای پیرامونی ما هم تمامیت ارضی دولت‌های مجاور خود را خدشه‌دار کردند و هم در حمایت از تروریسم در برخی از کشورهای آشوب زده مثل سوریه، قدم‌های آشکار و روشنی را برداشتند که امیدواریم بعد از حوادث داخلی خودشان و هم تحقق اراده دولت و مردم سوریه در پیروزی‌های میدانی این امر خاتمه یابد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com