نخستين نمايشگاه آثار هنري استاندارد برگزار مي‌شود همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 27 تير 1398 - شماره 3523
 
امروز : جمعه ، 28 تير 1398

Today : Thu, July 18, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84682 تاریخ انتشار:  1397-05-17 - 8:00 تعداد بازدید:  99
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در راستاي عمل به شعار سال
نخستين نمايشگاه آثار هنري استاندارد برگزار مي‌شود

اقتصادی


مديركل استاندار استان همدان كه به مناسبت هفته خبرنگار در روزنامه همدان‌پيام حضور يافت، با اعلام اين خبر گفت: يكي از گرفتاري‌هاي ما در بازارهاي داخلي و خارجي، ضعف بسته‌بندي توليدات است كه باعث شده بسياري از بازاراها را از دست بدهيم.
محمد مددي بيان كرد: رمز موفقيت بسياري از صنايع در كشورهاي ديگر بويژه تركيه در نحوه بسته‌بندي محصولات است.
وي ادامه داد: با اين همه محصولاتي كه در كشور توليد مي‌شود، قطعاً اگر بسته‌بندي ملاك قرار گيرد، انقلاب بزرگي در صنايع و رفع مشكل بيكاري رخ خواهد داد.
مددي در ادامه با اشاره به اينكه متأسفانه گاهي استاندارد در اولويت آخر قرار مي‌گيرد، افزود: اگر روي موضوع اشتغال و صنعت تأكيد مي‌شود، بايد استاندارد هم مدنظر باشد؛ چراكه استاندارد مي‌تواند ضامن امنيت شغلي و توسعه صنايع باشد. در حقيقت استاندارد يك موضوع فرابخشي است كه لازم است در توليدات ملاك قرار گيرد.
وي در زمينه بازرسي از واحدهاي دولتي و عمومي داراي آسانسور نيز كه اين روزها بسيار مورد توجه است، اظهار كرد: با توجه به اينكه اين وسيله مستقيماً با جان مردم سروكار دارد لذا استانداردسازي آن بسيار مهم است كه در اين ارتباط شركت‌هاي طراحي مونتاژ مكلف شدند كه آسانسورهايي كه تحويل مي‌دهند را بازرسي سالانه و سپس تأييديه فني به آنها اعطا كنند.
مديركل استاندارد استان همدان با بيان اينكه اين اداره كل براي احقاق حق مردم در اين ارتباط بازرسي از آسانسورها را با جديت دنبال مي‌كند، بيان كرد: در اقدام اول براي اثبات اين حركت در جريان بازرسي از آسانسورهاي اداري، آسانسور استانداري را كه نقص فني داشت و بعد از آن آسانسور اداره بازرسي را بستيم.
وي ادامه داد: مشكل كار ما اين است كه متولي ارائه مجوز به آسانسورها، سازمان صنعت، معدن و تجارت است و برخي از صاحبان شركت‌هاي آسانسورساز هم افرادي راكه صاحب فن نيستند براي امور فني اعزام مي‌كنند كه قراردادها را امضا مي‌نمايند و پس از آن شاهد مشكل مي‌شويم.
مددي گفت: امسال 40 آسانسور پرتردد را بازرسي كرديم كه براي بازرسي آنها مبلغ 16 ميليون تومان هزينه شد.
وي ادامه داد: در استان همدان 10 شركت بازرسي آسانسور داريم كه درخواست‌هاي بازرسي در سامانه‌اي ثبت و بعد خود سامانه شركت مربوطه را انتخاب و بعد مباحث بازرسي آغاز مي‌شود.
وي بيان كرد: با توجه به اينكه همدان در ساخت و عمران به سمت بلندمرتبه سازي مي‌رود، لازم است در خصوص استاندارد آسانسور اقدام ويژه شود.
مديركل استاندارد استان همدان با بيان اينكه خوشبختانه همدان‌پيام به عنوان ليدر وراهبر رسانه‌هاي استان اثرگذاري خوبي در جامعه دارد، گفت: براي كيفي‌سازي خدمات استاندارد در جامعه نياز به همراهي و همكاري عموم جامعه داريم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com