کشتی استان درحال پوست اندازی همدان پیام
 
 
شنبه - 30 شهريور 1398 - شماره 3574
 
امروز : يكشنبه ، 31 شهريور 1398

Today : Sun, September 22, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  94800 تاریخ انتشار:  1398-03-22 - 12:39 تعداد بازدید:  50
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کشتی استان درحال پوست اندازی

ورزشی

 کشتی استان همدان سابقه طولانی در کشور دارد و در گذشته‌ای نه چندان دور از تیم‌های قدرتمند کشتی کشور بود و همواره کشتی‌گیرانی از استان در خدمت تیم ملی بودند به طوری که در برخی اوقات حتی بالاتر از مازندران مهد کشتی کشورقرار می‌گرفت و اکثریت ملی‌پوشان تیم ملی از استان همدان بودند.
کشتی‌گیران شاخصی چون برادران جوکار، صادق گودرزی، سعید ابراهیمی، حمید سیفی، مصطفی یونسی‌نیا، سعید رضایی، مهران میرزایی و... همواره با تیم ملی می‌درخشیدند و حضور در رقابت‌های جهان و المپیک در کارنامه این کشتی‌گیران وجود داشت.
پس از وقفه‌ای کوتاه که کشتی استان در سطح کشور کاملاً محو شد و دیگر نامی از همدان وجود نداشت این روزها شنیده می‌شود که کشتی استان دوباره قد علم کرده و با تلاش مسئولان و مربیان دلسوز قدم در راه قهرمانی و کسب افتخارات گذشته می‌گذارد.
کشتی‌گیران و قهرمانان دیروز حالا در قامت مربی در تلاش هستند تا روحی تازه را در کالبد بی‌جان کشتی بدمند و امید است تا بار دیگر کشتی استان جایگاه گذشته خود را باز ستاند.
سعید ابراهیمی، صادق گودرزی و برادران جوکار با کوله بازی از تجربه ،دانش خود را در اختیار جوانان و نوجوانان می‌گذارند تا قهرمانانی تازه به کشتی کشور معرفی کنند.
از هیأت کشتی استان بوی وحدت و یکپارچگی به مشام می‌رسد و امید می‌رود در سایه یکدلی و مودت کشتی استان روزهای پرفروغی را آغاز کند.
سکان اداره کشتی استان در دستان حمید رضایاری است و او با کوله باری از تجربه ومدیریت حالابا گرد آوردن گوش شکسته‌های استان زیر یک سقف تلاش می‌کند تا با وحدت و رفاقت هدایت کشتی استان را در دست داشته باشد و آن را به ساحل موفقیت و افتخار پیش ببرد.
کشتی‌گیران استان با شور و شعف خاصی از تجربیات بزرگان کشتی استان سود می‌برند و امید می‌رود تا در آینده‌ای نزدیک دوباره کشتی استان به جایگاه خود برگردد.
متولیان ورزش استان بایستی نسبت به کشتی نگاه ویژه‌ای داشته باشند و این ورزش اول استان را حمایت کنند.شرکت در مسابقات مختلف و حضور در لیگ کشور مستلزم حمایت مدیران ارشد استان است تا بار دیگر کشتی استان در سطح کشور بدرخشد.
توجه ویژه به کشتی پایه و هدایت نوجوانان و جوانان با علوم روز می‌تواند آینده کشتی را بیمه نماید و امید است مربیان با انگیزه و با تجربه استان تجربیات خود را در اختیار جوانان قرار بدهند.
چند وقتی است که دیگر در ترکیب تیم‌های ملی نامی از استان وجود ندارد که امیدواریم با تلاش دست‌اندرکاران کشتی استان بار دیگر دو بنده تیم ملی به کشتی‌گیران استان برسد و در مسابقات المپیک و جهانی ادامه دهنده راه قهرمانانی چون سعید ابراهیمی، صادق گودرزی و برادران جوکار باشیم.
امروزه در اکثر شهرهای استان کشتی زیرنظر مربیان با تجربه وبا دانش اداره می‌شود و کشتی‌گیران استان در اقصی نقاط استان در تلاش هستند تا بار فنی خود را ارتقا بخشند این مربیان بدون چشمداشت نسبت به آموزش جوانان و نوجوانان می‌پردازند و امید است که متولیان ورزش توجه خاصی به این سازندگان آینده کشتی داشته باشند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com