1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) 1398-01-251398-02-04bool(false) کودکانی که طعمه می‌شوند همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 4 ارديبهشت 1398 - شماره 3455
 
امروز : چهارشنبه ، 4 ارديبهشت 1398

Today : Wed, April 24, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  85049 تاریخ انتشار:  1397-06-22 - 08:30 تعداد بازدید:  82
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

هشدار به خانواده ها در فصل بازگشایی مدارس
کودکانی که طعمه می‌شوند

اجتماعی


موضوع ربوده شدن و آسیب به کودکان هر از چند گاهی پس از وقوع یک حادثه تلخ ورد زبانها می‌شود و بعد از آن بحث دفاع از حقوق کودکان داغ می‌شود اما پس از مدتی‌ به فراموشی می‌رود.
در استان همدان نیز خبرجنجالي در ارتباط با ربوده شدن کودکان در همین تیر ماه سال جاری، مربوط به منطقه متخصصین بود که پس از انکه مرد غریبه ای از او شماره تلفن پدر را پرسیده بود او را سوار بر خودرو کرده و  از محل متواری شده بود.
به طور کلی قضیه از این قرار بود که ارسطو  به همراه همبازي‌هاي خود  جلوي درِ منزل مشغول بازي بودند كه ناگهان خودروي ام‌وي‌ام وارد كوچه بن‌بست منطقه مسكوني واقع در متخصصين شهر همدان مي‌شود.
يكي از سرنشينان خودرو از آنها مي‌پرسد «كدام يك نفر از شماها شماره تلفن پدرش را بلده؟». در اين هنگام ارسطو كه پسري باهوش و بازيگوش‌تر از بقيه بود به سرعت پاسخ مي‌دهد «من» و اين پاسخ او را طعمه آدم‌ربايان مي‌كند.
مرد غريبه به ارسطو مي‌گويد ما دوست پدرت هستيم و با اصرار او را سوار خودرو مي‌كند و كوچه بن‌بست را به سرعت ترك مي‌كند.
پس از ترك خودرو و متوجه شدن خانواده ارسطو از اين اتفاق تلخ، بلافاصله گزارش آدم‌ربايي توسط خانواده ارسطو به پليس و نيروي انتظامي استان همدان منتقل مي‌شود. در همين هنگام و در صورتي كه تنها يك‌و نيم ساعت از ربوده شدن ارسطو مي‌گذرد، آدم‌ربايان با پدر ارسطو تماس مي‌گيرند و تقاضاي 114 سكه طلا براي آزادي او مي‌كنند.
 تماسي كه آغاز پيگيري‌ها را در قالب يك پرونده كود‌‌ربايي رقم مي‌زند . پس از ورود پليس جنايي و نيروي انتظامي استان همدان به پرونده با اهتمام و تلاش و درايت آنها پس از 24 ساعت این اتفاق تلخ به پيدا شدن ارسطو و دستگيري یکی از آدم‌ربایان ختم مي‌شود.
آنچه پس از دستگيري يكي از مجرمان مشخص شد، اين است كه هيچ يك از آنها داراي سوابق كيفري نبودند و براساس ادعای اولیه دستگیر شده راه اندازی یک کارگاه آنها را وسوسه برای ارتکاب به  این جرم  کرده است .
مجرم ديگر نیز که تحت تعقيب پليس قرار داشت بالاخره با تلاش پلیس همدان دستگیر شد که هم اینک هر دو در حال گذراندن مراحل قانونی جرم خود هستند.
رضا زارعي، رئيس پليس آگاهي استان همدان و مسئول پيگري اين پرونده در زمينه اتفاقات رخ‌داده چنين مي‌گويد:
11 تيرماه سال جاری  پس از اطلاع‌رساني خانواده كودك به پليس 110 بلافاصله موضوع به صورت ويژه در دستور كار پليس قرار گرفت و فرضيه‌هايي براي پليس طرح شد که ما براي هر فرضيه يك نفر را مأمور كرديم. با توجه به اينكه سارقين تقاضاي وجه و سكه از خانواده كودك نموده بودند، كارآگاهان آگاهي با اقدامات كارشناسي و تحقيقات پليسي و با هماهنگي با خانواده مذكور در محل ملاقات حاضر و يكي از سارقان كه با موتورسيكلت براي گرفتن وجه و سكه آمده بود، دستگير شد.
پس از دستگيري متهم خوشبختانه كودك نيز كه در اختيار آنها بود، صحيح و سلامت به آغوش خانواده بازگشت.
وي از خانواده‌ها درخواست كرد هرگز در مورد كودكان خود كوتاهي نكنند و آنها را براي دقايقي در كوچه و خيابان تنها رها نكنند. غير از چنين اتفاقاتي، حوادث رانندگي و گم شدن كودكان نيز خطرهايي است كه آنها را تهديد مي‌كند.
هر چند این اتفاق تلخ در مدت کوتاهی به پایانی خوش خاتمه یافت اما چندی پیش هم باز شاهد ربوده شدن دختری خردسال در پیاده راه بوعلی بودیم.
دختری که در غفلت پدر و مادر لحظه ای از آنها جدا شده بود و با توجه به شلوغی خیابان فردی او را تنها یافته و با هود برده بود.
ماجرای این حادثه نیز به گفته فرمانده انتظامی شهرستان همدان از این قرار بود که پس از گم شدن این دختر بچه مادر متوجه شدده و آنرا به پلیش 110 اطلاع میدهد که بلافاصله گشت های پلیس در محل حاضر شده و موضوع را پیگیری می‌کنند.
جمشید باقری اعلام می‌کند هر چند در این حادثه نیز موضوع ادم ربایی از قبل طراحی نشده بوده است اما وقتی فرد سارق کودک را تنها میبیند او را با خود برده و طلاهایش را به سرقت می‌برد. وی ادامه داد: کودک ربوده شده با اعلام کسبه بازار مظفریه صحیح و سالم در این مکان پیدا می‌شود و پلیس انرا تحویل خانواده می‌دهد.
وی اعلام می‌کند موضوع برای رسیدگی بیشتر به پلیس آگاهی اطلاع داده و پرونده به آن محل ارجاع می‌شود.
باقری با اشاره9 به اینکه حتی تغیيرات محیطی هم میتواند باعث افزایش و یا کاهش جرم شود اظهار کرد: خانواده ها باید بسیار مراقب کودکان خود باشند چرا که در هر محیطی افراد سواستفاده کننده به طبع محیط یافت می‌شوند.
وی با تاکید بر اینکه باید به کودکان یاد داد که با هر کسی وارد بحث نشوند گفت: لزومی ندارد که به دختران خردسال خود طلا آویزان کنیم که همین موضوع باعث خطرات جانی آنها خواهد شد


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com