1398-01-231398-02-02bool(false) رویداد 2018؛ فرصتی برای برندسازی مقاصد گردشگری همدان پیام
 
 
دوشنبه - 2 ارديبهشت 1398 - شماره 3453
 
امروز : دوشنبه ، 2 ارديبهشت 1398

Today : Mon, April 22, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84999 تاریخ انتشار:  1397-06-18 - 09:01 تعداد بازدید:  44
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

رویداد 2018؛ فرصتی برای برندسازی مقاصد گردشگری

گردشگری


دورخیز اسدآبادی‌ها هم برای انتفاع از دو رویداد بین‌المللی گردشگری استان از ابتدای سال آغاز شده به طوریکه این شهرستان سعی دارد از این فرصت و سال طلایی به فراخور ظرفیت‌های بالقوه و آثار و جاذبه‌های تاریخی موجود خود با برنامه‌هایی از پیش طراحی‌شده در راستای جذب گردشگر و توریسم و رونق صنعت سبز گردشگری و برندسازی مقاصد گردشگری منطقه خود بهره مطلوبی را ببرد.
بحث روستاهای هدف گردشگری ملحمدره و حبشی این شهرستان از جمله مواردی است که این شهرستان برای توسعه و رونق صنعت سبز گردشگری منطقه در این رویداد در نظر دارد.
فرماندار شهرستان اسدآباد با اشاره به رویداد «همدان 2018» به خبرنگار ایسنا گفت: در راستای انتفاع شهرستان از این رویداد بی‌نظیر روستاهای هدف گردشگری «حبشی» و «ملحمدره» بهترین ظرفیت برای جذب توریست و گردشگر بوده و سعی خواهیم کرد از این فرصت در این امر به نحو احسن استفاده کنیم.
کریم حمیدوند افزود: در گذشته همه تمرکز ما در روستاها بر روی توانمندی‌های باغداری، کشاورزی و دامداری بود و از وجود ظرفیت‌های طبیعت‌گردی و بوم‌گردی غافل بودیم اما امروز باید علاوه بر توسعه این بخش‌های اصلی، مباحث گردشگری و بوم‌گردی را به عنوان یک امکان جدید مورد توجه قرار دهیم.
وی اضافه کرد: راه‌اندازی و افتتاح خانه‌های بوم‌گردی می‌تواند در دو روستای حبشی و ملحمدره در معرفی و شناساندن و جذب گردشگر و توریسم و اشتغال این 2 روستا از نقش موثری برخوردار باشد و صنعت گردشگری روستایی منطقه و این دیار را رونق دوچندان بخشد که بخشداران بخش مرکزی و پیرسلمان پیگیر این امر مهم با توجه به فرصت طلایی رویداد 2018 در این دو روستا هستند.
فرماندار شهرستان اسدآباد با بیان اینکه رسانه‌ها می‌توانند ظرفیت‌های مناسب این روستاها را اطلاع‌رسانی کنند، خاطرنشان کرد: برای توسعه خانه‌های بوم‌گردی هر آنچه ظرفیت وجود داشته باشد استقبال و حمایت خواهیم کرد.
وی با اشاره به محیط و چشم‌انداز طبیعی خیره‌کننده روستاهای هدف گردشگری ملحمدره و حبشی تصریح کرد: ارتقاء و افزایش خانه‌های بوم‌گردی روستای ملحمدره و حبشی به ورود و پذیرایی گردشگر بیشتر به این روستاها کمک شایانی می‌کند.
بخشدار پیرسلمان هم با بیان اینکه روستای حبشی در سال 86 به عنوان روستای هدف گردشگری شهرستان اسدآباد انتخاب و معرفی شده است، اظهار کرد: در حال حاضر این روستا دارای 560 نفر جمعیت با 140 خانوار بوده که اکثریت شغل جمعیت این روستا کشاورزی، باغداری و دامداری است.
محسن عزیزی با بیان اینکه حبشی از روستاهای تاریخی استان همدان در شهرستان اسدآباد ‌با چشم‌اندازهای طبیعی بسیار زیبا است، گفت: کارشناسان میراث فرهنگی، قدمت این روستا را با توجه به مشابهت‌های ساختار معماری سنتی سنگی و خشتی آن با بقایای تاریخی دوران مادها، به این دوران نسبت می‌دهند.
وی خاطرنشان کرد: چشم‌اندازهای طبیعی از جاذبه‌های گردشگری این روستا محسوب می‌شود و کوه‌های اطراف و پیرامون روستا با غارهای مختلف به ویژه در بهار و تابستان مناظر زیبایی را در این روستا پدید آورده است.
عزیزی با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر گردشگران و بازدیدکنندگان از روستای گردشگری حبشی افرادی هستند که آشنایی قبلی با این روستا داشته و دارند، اظهار کرد: با توجه به رویداد 2018 راه‌اندازی خانه بوم‌گردی در این روستا، در کنار تبلیغات و اطلاع‌رسانی می‌تواند فرصت مناسبی برای بحث جذب گردشگر و توریسم روستای هدف گردشگری حبشی فراهم کند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com