1398-10-281398-11-08bool(false) سهمیه بلیت همدانی‌ها در جیب پایتخت‌نشینان همدان پیام
 
 
سه شنبه - 8 بهمن 1398 - شماره روزن
 
امروز : سه شنبه ، 8 بهمن 1398

Today : Tue, January 28, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


پیشنهاد ما برای داوطلبان انتخابات
نمایشگاه چاپ شیراز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  97085 تاریخ انتشار:  1398-05-10 - 08:35 تعداد بازدید:  337
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

سهمیه بلیت همدانی‌ها در جیب پایتخت‌نشینان

گردشگری


 در فصل تابستان به ویژه در ایام تعطیل تهیه بلیت قطار همدان به مشهد برای مسافران همدانی سخت شده‌است؛ اتفاقی که کارشناسان دلیلش را اختصاص سهمیه بلیت مسافران همدانی به مسافران تهرانی‌ ذکر می‌کنند.
با توجه به طولانی بودن مسیر جاده‌ای همدان به مشهد مقدس به طول بیش از هزار و سیصد کیلومتر، استاندارد نبودن برخی از جاده‌های این مسیر و نیز خستگی رانندگان خودروهای شخصی یا اتوبوس‌های مسافربری به دلیل طولانی بودن راه، سفر به مشهد مقدس و زیارت بارگاه ملکوتی اما رضا (ع) برای همدانی‌ها همواره با سختی‌ها و مشکلات فراوانی همراه بود.
اگرچه زائران همدانی به عشق زیارت حرم ثامن الائمه (ع) این سختی‌ها را به جان می‌خریدند، اما در دل آرزو می‌کردند روزی با قطار و در سفری ایمن و راحت عازم مشهد مقدس شوند.
در اواخر تیرماه سال 96 بود که آرزوی دیرینه زائران همدانی مشهد مقدس برآورده شد و نخستین قطار همدان - مشهد از ایستگاه همدان با جمعی از خبرنگاران و خانواده معظم شهدا به عنوان نخستین گروه از مسافران این قطار راهی مشهد شد.
 قطار همدان - مشهد با عبور از مسیرهای ساوه، تهران، سمنان، شاهرود و نیشابور، نزدیک به 17 ساعت در راه است و مسافران می‌توانند بلیت این قطار را از طریق کانال‌های فروش شرکت رجا، پایگاه اینترنتی این شرکت و آژانس‌های مسافرتی تهیه کنند.
اما در چند وقت اخیر به ویژه در ایام تعطیل مسافران و زائران همدانی برای تهیه بلیت مشهد با مشکلاتی دست به گریبانند و به سختی می‌توانند بلیط قطار همدان به مشهد را از طریق سایت رجا تهیه کنند.
 اختصاص نصف ظرفیت قطار به مسافران همدانی
مدیر یکی از آژانس‌های مسافرتی در گفت‌وگو با تسنیم ، با بیان این که از ابتدای سال 98 قطار همدان - مشهد روزانه شده است اظهار داشت: این یک اتفاق خوب برای مسافران همدانی عازم به مشهد مقدس بود و تهیه بلیت هم برای مسافران و آژانس‌های مسافرتی به راحتی میسر شده بود.
فرشید گلمحمدی افزود: اما از تعیطلات عید فطر به بعد و با آغاز فصل تابستان اتفاقاتی رقم خورد که تهیه بلیت مشهد را برای آژانس‌های مسافرتی به ویژه در روزهای پایانی هفته و تعطیلات رسمی سخت کرده است. وی عنوان کرد: یک رام قطار با 10 واگن نزدیک به 400 مسافر را جابه‌جا می‌کند اما حداکثر بلیتی که در دسترس همدانی‌ها قرار می‌گیرد کمتر از نصف است.
گلمحمدی با بیان این که در این مدت بلیت همدان به مشهد بلافاصله پس از باز شدن سایت به فروش می‌رفت و دیگر امکان تهیه بلیت برای مسافران و آژانس‌های مسافرتی همدان نبود گفت: چرایی این اتفاق به یک سوال بزرگ برای مدیران آژانس‌های مسافرتی همدان تبدیل شده بود.
وی با اشاره به این که آژانس‌های مسافرتی پس از مدتی به این نتیجه رسیدند که همه بلیت‌ها در اختیار مسافران همدانی قرار نمی‌گیرد و بخش عمده‌ای از آن به مسافران تهرانی می‌رسد تاکید کرد: در سفری که به تازگی به مشهد مقدس داشتم خودم شاهد این اتفاق بود.
گلمحمدی افزود: در این سفر کمتر از 200 مسافر همدانی در قطار بود و وقتی علت را از رئیس قطار جویا شدم وی مدعی شد مابقی بلیت‌ها به مسافران همدان به تهران اختصاص یافته است.
 اختصاص سهمیه همدانی‌ها به پایتخت‌نشینان
وی با اشاره به این که تعداد مسافران همدانی که بلیت تهران را تهیه کرده بودند انگشت‌شمار بود اظهار داشت: مطمئنا اختصاص این تعداد بلیت به مسافران همدان به تهران غیرمنطقی است و پاسخ رئیس قطار قانع کننده نبود. گلمحمدی عنوان کرد: زمانی که قطار به ایستگاه تهران رسید، بیش از 200 مسافر تهرانی برای سفر به مشهد سوار قطار شدند تا برایم ثابت شود بیش از نیمی از سهمیه بلیت همدانی‌ها برای سفر به مشهد در اختیار تهرانی‌ها قرار می‌گیرد.
وی با اعلام این که در صورت اختصاص کامل بلیت‌ها به مسافران همدانی به ویژه در ایام تعطیل قطار خالی نمی‌ماند و بلیت‌ها به فروش می‌رسد گفت: بعد از سال‌ها که همدانی‌ها در انتظار افتتاح راه آهن همدان بودند اختصاص سهمیه بلیت مسافران همدانی به تهرانی‌ها عادلانه به نظر نمی‌رسد.گلمحمدی در رابطه با چگونگی جلوگیری از دسترسی مسافران همدانی و آژانس‌های مسافرتی همدان به بلیت مشهد گفت: از آنجا که سایت فروش بلیت رجا درون‌نت ( اینترانت) است گردانندگان سایت به راحتی می‌توانند از دسترسی آی پی‌هایی که از همدان به دنبال تهیه بلیت مشهد هستند جلوگیری کنند.
آنچه مسلم است اختصاص سهمیه بلیت مسافران و زائران همدانی که قصد سفر به مشهد مقدس را دارند به تهرانی‌ها آن هم در حالی که مبدا قطار شهر همدان است چندان عادلانه به نظر نمی‌رسد و متولیان راه آهن همدان، اداره کل راه و شهرسازی استان و استانداری همدان برای احقاق حق مسافران همدانی باید این مسئله‌ را پیگیری کنند تا رجا در سایت خود شرایط را به گونه‌ای مهیا کند که صرفا در صورت عدم درخواست بلیت از سوی کاربران همدانی، سهمیه به مسافران تهرانی اختصاص یابد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com