1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) 1398-03-251398-04-04bool(false) میزخدمت به سبک روستاگردی همدان پیام
 
 
سه شنبه - 4 تير 1398 - شماره 3504
 
امروز : سه شنبه ، 4 تير 1398

Today : Tue, June 25, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  88691 تاریخ انتشار:  1397-10-20 - 09:50 تعداد بازدید:  70
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ملایری ها میزخدمت را به روستا بردند
میزخدمت به سبک روستاگردی

نویسنده : سحر یوسفی

مادستان
 در ادامه سلسله گزارش های میز خدمت ، این بار به سراغ میز خدمت فرمانداری شهرستان ملایر رفتیم این روزها، به ادارات که وارد می شوی اولین چیزی که به چشمت می آید، تابلوی میز خدمت است. شاید ارباب رجوع با دیدن آن ،از اینکه اینجا خدمتی را دریافت می کند و کارش سریعتر انجام می شود آسوده خاطر گردد .
ميز خدمت دستور ابلاغي دولت تدبير و اميد در راستاي افزايش تعامل مسئولين با مردم و اجراي منشور حقوق شهروندي و همچنين افزايش تسهيل در دسترسی مردم به مسئولين مي‌باشد. 
می توان گفت، میز خدمت اگر درست اجرا شود ،طرح فوق العاده خوبی است و حتی مانع از سردرگمی مردم در ادارات می شود . همچنین برپایی میز خدمت فرمانداری ها سبب تسهیل رفع مشکلات مردم و ارتقای رضایتمندی آنان از عملکرد دستگاه های اجرایی می گردد .
در شهرستان ملایر نیز میز خدمت با قوت و قدرت در حال اجرا است و فرماندار ویژه ملایر به جد پیگیر اجرای دقیق میز خدمت در سطح شهرستان ملایر است.
از این رو، ملایری ها نسبت به گذشته راحت تر می توانند با مسئولین شهر ارتباط برقرارکنند  و مشکلات خود را با آنها در میان بگذارند واین طرح توانسته تا حدودی از بار مشکلات مردم بکاهد
میز خدمت برنامه ایی جهت تکریم ارباب رجوع و رعایت حقوق شهروندی است و می تواند باعث روان سازی و رفع مشکلات مردم شود.
فرماندار ويژه ملاير و معاون استاندار با بيان اين مطلب در گفت و گو با همدان پیام اظهار کرد: در استان همدان نيز استاندار و معاونت سياسي اجتماعي استانداري پيگير اجراي دقيق و برپايي منظم ميز خدمت استان و شهرستان‌هاي تابعه مي‌باشد.
باب‌ا... فتحي می افزاید: فرمانداري و ادارات تابعه شهرستان ملاير نيز از زمان ابلاغ به صورت مستمر در راستاي اجراي ميز خدمت حضور داشتند و همچنين از ادارات شهرستان بازديد به عمل آمده و ارزيابي‌هايي در راستاي برپايي ميز خدمت و اجراي حقوق شهروندي انجام گرفته است که در اين بين از اداراتي که عملکرد موفقي داشتند تقدير به عمل آمده و به اداراتي که عملکرد شامل مناسب نبوده تذکراتي داده شده است.
وي گفت: از 4 مرداد ماه سال جاري بيش از 75 نوبت در بخش‌ها و روستاهاي تابعه در راستاي مسائل مختلف اقتصادي، فرهنگي، اجتماعي و... حضور به عمل آمده که 20 مورد آن با هدف برپايي ميز خدمت و ارتباط مستقيم مردم با مسئولين دستگاه‌هاي اجرايي بوده است.
برپايي منظم و مستمر ميز خدمت در مساجد حاشيه شهر در روزهاي سه‌شنبه هر هفته از ديگر اقدامات فرمانداري ويژه ملاير مي‌باشد و همچنين از آن جايي که اساسي سياست ميز خدمت دسترسي آسان مردم به مسئولان ارشد ادارات است، فرمانداري ويژه ملاير روزهاي دوشنبه را به ديدار مردمي و حل مشکلات آنها اختصاص داده است.
يکي مدل های اختصاصی ميزها خدمت فرمانداري ملاير ، روستاگردی های فرماندار ملایر می باشد که در اکثر مواقع با حضور خبرنگاران همراه است.
معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير جهت شناسايي مشکلات روستاييان و رفع آنها و همچنين خدمت‌رساني بيشتر با جمعي از مسئولين دستگاه‌هاي اجرايي شهرستان ملاير راهی روستاهای ملایر می شوند و از نزدیک در جریان مشکلات و کاستی های منطقه قرار می گیرند
فرماندار به صورت رودررو پاي درد دل روستاييان می نشیند و روستاييان با صميمت و خون گرمي از مسئولين استقبال مي‌کنند و از اينکه مي‌توانسته اند مشکلات روستا را بدون واسطه و مستقيم به گوش فرماندار برسانند احساس خوشحالی و رضایت در صورتان آنها نمایان است.
عمده مشکلات روستاييان که در روستا گردی ها مطرح می شود ، کمبود آب شرب و کشاورزي، نداشتن راه آسفالته، فرسودگي شبکه برق، آنتن‌دهي ضعيف تلفن همراه، بهسازي روستاها و... می باشد. همچنين به دليل اينکه اکثر روستاها این منطقه از آب قنات استفاده مي‌کنند، لايه‌روبي و مرمت قنات‌ها خواسته اکثر روستاييان می باشد.
همچنين تکميل طرح هادي که در راستاي فراهم‌سازي زمينه توسعه و عمران نقاط روستايي است و به دليل مشکلات اقتصادي نيمه‌کاره رها شده است جزو مطالبات اکثر روستاها این مناطق می باشد و آنها خواستار تمهيداتي جهت تکميل طرح هادي می باشند.
فرماندار ملاير آرام و ساکت به درد دل روستاییان و دهیاران گوش می داد و در جريان مشکلات آنها قرار مي‌گیرد و به مسئولين اجرايي دستور پيگيري و رفع مشکلات روستاييان را مي دهد.
او همچنین در روستاگردی ها تأکيد بر انجام اقداماتي جهت عمران و آباداني روستاها و بهتر شدن معيشت روستاييان را دارد.فتحی هدف نهایی خود را از میز خدمت به سبک روستاگردی، محرومیت زدایی از روستاهای ملایر می داند و همین امر را گزینهای بزرگی برای جلوگیری مهاجرت روستاییان می داند.
از آنجايي که ميز خدمت در راستاي روان‌سازي و حل مشکلات مردم است، اميد است با ادامه اين روند، مشکلات روستاييان که قشر زحمت‌کش و تأثيرگذار در عين حال مظلوم در جامعه هستند به صورت حضوري و بدون پرده به گوش مسئولين دستگاه‌هاي اجرايي برسد و نتيجه مطلوب حاصل شود.
 

بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com