در صورت فراهم شدن شرایط، دروس عملی برگزار می شود همدان پیام
 
 
دوشنبه - 20 مرداد 1399 - شماره 3823
 
امروز : پنجشنبه ، 23 مرداد 1399

Today : Wed, August 12, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110730 تاریخ انتشار:  1399-05-11 - 12:28 تعداد بازدید:  79
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در صورت فراهم شدن شرایط، دروس عملی برگزار می شود

اخبار

در حال برنامه ریزی هستیم که دروس عملی باقیمانده ترم ۹۸۲ را در صورت مهیا بودن شرایط برگزار کنیم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بوعلی سینا با بیان این مطلب گفت: دروس عملی تا مساعد شدن شرایط برگزار نمی شوند

 به گزارش ایسنا، حسن ساری‌خانی بیان کرد: حدود هشت نامه از طرف وزارتخانه برای دانشگاه ارسال شده و در آن تأکید شده آمادگی لازم را داشته باشید تا بتوانید ترم آینده را به صورت مجازی برگزار کنید.

وی در پاسخ به برخی خبرها مبنی بر تلفیق آموزش حضوری و مجازی، تبیین کرد: تاکنون هیچ دستورالعملی مبنی بر تلفیق آموزش مجازی و حضوری به دست ما نرسیده است.

وی با بیان اینکه در ترم ۹۹۱ ارائه دروس تئوری در اولویت است، توضیح داد: طی مکاتبه با رؤسای دانشکده ها، از آنها خواستیم تا بررسی های لازم را انجام دهند و تعداد دروس عملی را به حداقل رسانند و فقط دروس ضروری را مشخص کنند تا در صورتی که تصمیم به ارائه دروس عملی داشتیم، فقط آن دروس را ارائه دهیم.

ساری‌خانی ادامه داد: به دانشکده ها این اجازه داده شده که ترم آینده بیشتر به دروس تئوری بپردازند یعنی جابه جایی دروس انجام دهند و دروس تئوری را در اولویت قرار دهند مگر اینکه موارد بسیار ضروری وجود داشته باشد چراکه سلامتی افراد بسیار مهم است و هر زمان که شرایط مهیا شد، دروس عملی برگزار خواهد شد.

وی در رابطه با دروس عملی ترم ۹۸۲ تشریح کرد: برای هفته پایانی مردادماه و اوایل شهریورماه یا اواخر شهریورماه در حال برنامه ریزی هستیم که دروس عملی باقیمانده ۹۸۲ را در صورت مهیا بودن شرایط برگزار کنیم.

وی در رابطه با سامانه سجاد نیز اظهار کرد: سامانه سجاد برای سازمان امور دانشجویان است. مواردی مانند انتقالی و مهمان شدن بین دانشگاه ها در این سامانه انجام می شود. قرار بر این بوده که اگر امتحانات عملی در تابستان برگزار شد از این سامانه برای مهمان شدن در ترم تابستانی بین دانشگاه ها استفاده شود اما اکثر دانشگاه ها فعلاً دروس عملی را تا مساعد شدن شرایط برگزار نمی کنند.

ساری‌خانی با بیان اینکه حوزه فناوری اطلاعات دانشگاه مسئول آماده سازی زیرساخت آموزش مجازی است، گفت: برای زیرساخت های آموزش مجازی هنوز در حال برنامه ریزی هستیم که البته سامانه درس افزار قطعاً خواهد بود چراکه یک راه ارتباطی با دانشجو است.

وی ادامه داد: در کشور از اسکای روم که فناوری بومی دارد، بیگ بلو باتن، ادوب کانکت و چند سامانه دیگر که خارجی است، استفاده می شود، خود ما در ۹۸۲ از ادوب کانکت در سطح کم استفاده کردیم و الان نیز در حال بررسی مزایای دیگر برنامه ها هستیم تا آنها را راه اندازی کنیم.

ساری خانی در رابطه با تصمیم هیئت امنای دانشگاه در رابطه با مسئله شهریه ۹۸۲ و ۹۹۱ توضیح داد: برای ۹۸۲ در کمیسیون هیئت امناء تخفیف شهریه طرح شده و مواردی از آن را هم هیئت امناء پذیرفته که اواخر مردادماه قطعی می شود اما برای شهریه ۹۹۱ هیئت امناء تخفیفی قائل نمی شود چراکه معتقد است دانشجویان از ابتدا مطلع هستند که وارد چه نوع ترمی می شوند و می توانند تصمیم گیری کنند که می خواهند در این ترم تحصیل کنند یا خیر؟


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com