عزم استان برای پایان دادن به حواشی مدیران همدان پیام
 
 
يكشنبه - 25 مهر 1400 - شماره 4152
 
امروز : يكشنبه ، 25 مهر 1400

Today : Sun, October 17, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119920 تاریخ انتشار:  1400-07-10 - 12:07 تعداد بازدید:  236
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

عزم استان برای پایان دادن به حواشی مدیران

نویسنده : غزل اسلامی

اقتصادی

شورای اداری روز پنجشنبه ظاهراً برای پاسخ دادن به ابهاماتی بود که در خصوص 2سخنرانی توسط 2شخص اول استان، به‌وجود آمده بود. این‌طور که از جلسه برداشت می‌شد مهمترین دلیل برگزاری آن، پایان دادن به حواشی بود که اخیراً برای امام‌جمعه و استاندار به‌وجود آمده بود. اظهارنظر آنها درباره برزخ مدیریتی در استان سبب شد تا در بین افراد و رسانه‌ها این شائبه به‌وجود بیاید که اختلاف‌نظر خود را رسانه‌ای کرده‌اند، اما علاوه بر اینکه هفته گذشته استاندار به دیدار امام‌جمعه رفت در این جلسه هم امام‌جمعه، هم استاندار و حاجی‌بابایی با سخنرانی خود در این‌باره به این حواشی پایان دادند.
امام‌جمعه در این جلسه گفت که پیش از آمدن به همدان درباره حواشی این استان شنیده بودم و تا امروز همه تلاشم این بوده که وارد حاشیه‌ها نشوم. بنده و استاندار با هم دوست هستیم و اگر مشکلی هم داشته باشیم خودمان حل می‌کنیم و ورود افراد دیگر به چنین رابطه‌ای عقلانی نیست ما باید وحدت بین مسئولان را قدر بدانیم.
حجت‌الاسلام شعبانی‌موثقی تأکیدش بر این بود که حاشیه رفتن آسیب به خودمان و خیانت به مردم است و خدمتگذاری را تضعیف می‌کند، بلکه گفتمان رایج بین مسئولان باید گفتمان خدمت به مردم باشد.
استاندار هم در همان ابتدای سخنانش بر وفاق، همدلی و وحدت به عنوان محور در استان تأکید کرد و گفت که حجت‌الاسلام شعبانی موجب افتخار ماست و از همان ابتدا فرمایشات ایشان در استان را فصل‌الخطاب می‌دانستم و همچنان این موضع را دارم.
شاهرخی افزود: برخی‌ها برای تعیین مدیران خودشان را جلو می‌اندازند در صورتی که دولت تصمیم خودش را می‌گیرد، پس وقتمان را درگیر حاشیه‌ها نکنیم. بنده اولین فردی هستم که کنار می‌روم، اما ممکن است زمان این تغییر یک ماه یا حتی 6 ماه طول بکشد. آیا می‌توانیم در این مدت کار نکنیم؟ کسی که به‌خاطر رضای خدا سمتی را قبول می‌کند نه از آمدنش خرسند می‌شود و نه از رفتنش ناراحت. این آمدورفت‌ها طبیعی است به خصوص پس از عمر 8 ساله دولت‌ها.
وی بر ادامه کارش تا لحظه آخر تأکید کرد و گفت که برنامه 90 روزه برای افتتاح پروژه‌ها در این استان به پایان رسیده و در این مدت 287 پروژه که 3 هزار و 463 زیرپروژه افتتاح شده، اما در هفته آینده هم 35پروژه به ارزش 490 میلیارد تومان در استان به بهره‌برداری خواهد رسید.
در چند ماه گذشته که تعدادی از سیاسیون سعی داشتند شهردار و استاندار منتصب به خود را به وزارتخانه معرفی کرده و به‌کار گمارند گمانه‌زنی‌های متعددی شد که نتیجه این تلاش‌ها به انتخاب شهردار منجر شد هرچند که هنوز حکم وی امضا نشده است، اما اختلاف‌نظرهای فراوان بین نمایندگان مجلس سبب شده تا هر گزینه‌ای که برای استاندار مطرح می‌شود مدتی بعد یا انصراف بدهند و یا به دلایلی حذف شوند تاکنون هم مجمع نمایندگان استان در این رابطه به اجماع نرسیده‌اند. هرچند که طبق قانون این نمایندگان نیستند که باید استاندار انتخاب کنند. امام‌جمعه همدان هم در شورای اداری این موضوع را مطرح کرد و گفت که اگر کسی در عزل و نصب‌ها سهم‌خواهی کند و کار سیاسی انجام بدهد تا افراد منصوب به خود را به کار گمارد به مردم خیانت کرده است، به‌نظرم باید به قانون التزام داشته باشیم و اجازه بدهیم وزارتخانه استاندار را انتخاب کند و طبق قانون سایر مدیران را هم استاندار انتخاب کند که دراین صورت بسیاری از مشکلات حل می‌شود. وی با قاطعیت اعلام کرد در عزل و نصب‌ها دخالت نخواهد کرد و معتقد است این انتخاب‌ها باید طبق قانون انجام شوند.
حمیدرضا حاجی‌بابایی هم هرچند با چنین قاطعیتی اعلام نکرد که در انتخاب استاندار و سایر مدیران دخالت نخواهد کرد، اما گفت که مدیر هر کسی که می‌خواهد باشد فقط باید کارآمد باشد و هرلحظه کار کند تا اشتغال ایجاد کند در این صورت دست و پایش را می‌بوسم و تأکید کرد: بنا نداریم با آبروی کسی بازی کنیم. هرمدیری که می‌رود و می‌آید این تغییر باید در کمال احترام انجام شود.
وی افزود: تا روزی که مدیری بر سرکارش در همدان است با ما پیمان دارد و ما هم با تمام قدرت از او پشتیبانی می‌کنیم. من در تهران می‌بینم که کدام مدیر هنوز به دنبال کارها رفت‌وآمد می‌کند و پیگیر امور است. تعدادی از مدیران حال حاضر طوری در حال انجام وظیفه هستند که گویا 100 سال مدیر می‌مانند و طبق برنامه بلندمدت امور را از پیش می‌برند.
ادامه جلسه به گوشزد امام‌جمعه درباره وجود برخی مشکلات و خواسته‌های مردم مانند مسأله آب و نظارت بر قیمت‌ها اختصاص داشت که استاندار نیز از برخی مدیران به خاطر نقش پررنگ در رفع برخی مشکلات تشکرکرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com