مردم فراموش نشوند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 25 شهريور 1400 - شماره 4129
 
امروز : جمعه ، 26 شهريور 1400

Today : Fri, September 17, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  119650 تاریخ انتشار:  1400-06-23 - 07:00 تعداد بازدید:  47
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مردم فراموش نشوند

یادداشت


 ورود ناهماهنگ مجمع نمایندگان استان به موضوع انتخاب استاندار و به دنبال آن فعال شدن گروه‌ها و جریان‌های مختلف با عناوین گوناگون در راستای به اصطلاح معرفی فرد شایسته به عنوان استاندار همدان موجب شد تا در فضای سیاسی استان با چالشی جدی شکل بگیرد.
در چنین فضایی افکارعمومی با پدیده‌های قابل‌تأملی چون تلاش‌های تلفن به دستان و فعالیت‌های زیرزمینی مواجه شد که با آنچه اولویت استان محسوب می‌شود، فرسنگ‌ها فاصله دارد. پدیده‌های نوظهور و البته نامبارک که حتی برخی از نمایندگان را نیز به واکنش واداشت و تأکید کردند که اجازه نمی‌دهند در زیرزمین‌ها برای آینده استان تصمیم‌گیری شود. کار به جایی رسید که حتی نماینده ولی‌فقیه در استان فعالان سیاسی به‌ویژه مجمع نمایندگان را موردخطاب قرار داد و از آنها خواست در بحث معرفی گزینه پیشنهادی استانداری مسئولانه و با درنظر گرفتن منافع مردم عمل کنند، البته به دنبال این انتقاد، جلسات مجمع نمایندگان که قبلاً لغو شده بود، از سر گرفته شد و براساس اخبار انعکاس یافته در رسانه‌ها، گزینه‌های مدنظر نیز به وزارت کشور معرفی شده است.
با این‌حال روند طی شده و حرکت‌های شکل گرفته در هفته‌های اخیر نشان می‌دهد که آنچه به حاشیه رفته و یا کمتر موردتوجه قرار گرفته است، منافع و حقوق مردم بوده است که قاعدتاً باید اصل و مبنای عمل تمامی بازیگران تأثیرگذار و فعالان سیاسی استان باشد. این درحالی است که اگر چنین اصلی محور حرکت تمامی اشخاص و گروه‌های مؤثر در تغییر و تحولات قرار گیرد، دیگر نه از شکل‌گیری پدیده تلفن به دستان خبری خواهد بود و نه فعالیت‌های زیرزمینی شکل می‌گیرد.
چالش اصلی در میزان دوری یا نزدیکی این گونه حرکت‌ها و تلاش‌ها با منافع و خواسته‌های اصلی مردم است؛ به گونه‌ای که اگر چنین سنجه‌ای به شکل واقعی موردتوجه قرار گیرد، موضوع مهمی چون سکانداری و مدیریت ارشد امور اجرایی استان آنقدر چالش برانگیز نمی‌شود و نتیجه‌ای رقم می‌خورد که به نفع مردم باشد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com