با محدودیت‌های درآمدی مواجه هستیم همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 10 آذر 1400 - شماره 4190
 
امروز : شنبه ، 13 آذر 1400

Today : Fri, December 3, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  120728 تاریخ انتشار:  1400-09-01 - 10:06 تعداد بازدید:  80
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون اول رئیس‌جمهوری:
با محدودیت‌های درآمدی مواجه هستیم

داخلی


 ارز ترجیحی را مفید به حال کشور نمی‌دانم .با یک کسری بودجه جدی و محدودیت‌های درآمدی مواجه هستیم و چیزی که تحویل گرفتیم تورم بالایی بود، گرانی زمینه‌ها و پیش‌فرض‌هایی دارد.
به گزارش ایرنا، معاون اول رئیس‌جمهوری در مراسمی با بیان اینکه امروز کشور با مشکلات متفاوت و مختلفی مواجه است، گفت: مشکلاتی که در جمهوری اسلامی هست، نسبت به راه‌حل‌هایی که خداوند به ودیعه برای ما گذاشته، اصلاً قابل مقایسه نیست. ما مشکل بیکاری، تورم و گرانی داریم، ولی واقعاً نعمت‌هایی که خداوند در این کشور قرار داده، هر کدام می‌تواند یکجا این مسائل را حل کند.
محمد مخبر یادآور شد: ما در معضلاتی که به مردم رجوع کردیم موفق بودیم. هرجا گرفتاری در کشور وجود داشته و نظام و حکومت و دولت به مردم مراجعه کرده آنجا موفق شده است.
وی با تأکید بر اینکه گرانی زمینه‌ها و پیش‌فرض‌هایی دارد، گفت: با یک کسری بودجه جدی و محدودیت‌های درآمدی مواجه هستیم و چیزی که تحویل گرفتیم تورم بالایی بود.
معاون اول رئیس‌جمهوری در ادامه تصریح کرد: ارز ترجیحی را مفید به حال کشور نمی‌دانم. ارز ترجیحی جزو ابزارهایی بود که فنر قیمت‌ها را در این چند سال متراکم نگه داشته است. متأسفانه بخش عمده مجوزی که مجلس برای سال ۱۴۰۰ روی ارز ترجیحی اختصاص داده بود، وقتی که دولت جدید آغاز به کار کرد این بودجه‌ها هزینه شده بود، در نتیجه با مشکلات متفاوتی مواجه بودیم.
وی با یادآوری اینکه تدابیر خوبی شکل گرفته است ولی به‌طورقطع زمان‌بر است، گفت: 3 سیاست دولت برای تأمین کالای اساسی مردم سیاست‌های دولت در زمینه تأمین کالای اساسی مردم 3 وجه را دنبال می‌کند، نخست اینکه اجازه ندهیم فراوانی جنس دچار اخلال و اختلال شود. دوم اینکه قیمت‌ها است و این را تدبیر می‌کنیم که ثبات یابد و سومین هدف هم ارزانی اقلام است.
معاون اول رئیس‌جمهوری ادامه داد: به نظر من 2 سیاست اول و دوم در حال اتفاق افتادن است؛ ما در بحث فراوانی اجناس مشکلی نداریم و این بخش به نقطه اطمینانی رسیده است. در تمام کشور که بگردید کمبودی در مغازه‌ها وجود ندارد. اما گرانی وجود دارد که روی آن هم تدبیر و برنامه‌ریزی می‌کنیم که البته این به ابعاد و جاهای مختلف بستگی دارد که بخشی از آن زمان‌بر است.
مخبر با اشاره به عوامل مسبب گرانی یعنی تورم و کسری بودجه گفت: در بودجه ۱۴۰۱ خوب در نظر گرفته شده است و آثارش را مردم خواهند دید. سازمان برنامه و بودجه مصمم است بودجه ۱۴۰۱ را بدون کسری ببندد که این خود قدم بزرگی است و مردم نتیجه سیاست‌های ضدتورمی دولت را در آینده خواهند دید.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com