نماینده ولی فقیه در استان همدان تأکید کرد؛ همدان پیام
 
 
شنبه - 15 آذر 1399 - شماره 3916
 
امروز : يكشنبه ، 16 آذر 1399

Today : Sat, December 5, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  104293 تاریخ انتشار:  1398-10-23 - 13:50 تعداد بازدید:  688
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

نماینده ولی فقیه در استان همدان تأکید کرد؛

فرهنگی کتاب‌ در جامعه نشاط علمی ایجاد کرده و برای انسان ارتقاء اندیشه را همراه دارد. نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان روز گذشته در بازدید از غرفه همدان پیام و پیام رسانه  گفت: امیدواریم از این پس نیز شاهد برگزاری بیشتر نمایشگاه‌هایی از این قبیل باشیم.
حجت الاسلام حبیب‌ا... شعبانی با حضور در نمایشگاه سراسری کتاب همدان، برگزاری نمایشگاه سراسری کتاب را به فال نیک گرفت و با بیان اینکه تکثر موضوعات و کتب عرضه شده در نمایشگاه قابل توجه است، اظهار کرد: خوشبختانه انتشارات متعددی در نمایشگاه حضور پیدا کرده‌اند.
حجت الاسلام شعبانی با تأکید بر اینکه دیدن کتاب‌ها به تنهایی هم برای انسان نشاط علمی ایجاد می‌کند، یادآور شد: ارتباط مستقیم با کتاب، انگیزه مطالعه ایجاد می‌کند، همانطور که برخی علما توصیه می‌کردند با حضور در کتاب فروشی‌ها کتاب را تماشا کنید تا انگیزه مطالعه داشته باشید. وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه کار فرهنگی قابل‌توجه است، تصریح کرد: نظارت بیشتر در حوزه چاپ و نشر ضروری است و مطالعه برخی کتاب‌ها باید با شرایط خاصی انجام شود زیرا برخی کتاب‌ها برای نسل جوان مناسب نیست.
امام‌جمعه همدان گفت: محتوای کتاب باید به نحوی باشد که وقتی خانواده‌ای کتابی را مطالعه می‌کند، اندیشه اعضای خانواده رشد پیدا کند.
وی با بیان اینکه کتاب با سایر محصولات فرهنگی متفاوت است، اظهار کرد: نباید کتاب تنها جنبه سرگرمی داشته باشد بلکه باید خواندن آن ارتقا فکری را به همراه داشته باشد.
نماینده ولی فقیه در استان همدان در ادامه یادآور شد: محتواهای تولیدی باید ارتقا اندیشه به همراه داشته باشد و باید مراقبت کنیم که کتاب‌ها آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد.
وی تأکید کرد: اینکه ما چگونه تبلیغ کنیم تا سرانه مطالعه ارتقا یابد، یک هنر بوده و نیازمند حجت الاسلام  شعبانی با بیان اینکه اگر ما دغدغه ترویج فرهنگ کتاب را داشته باشیم راه ترویج آن را می‌یابیم، خاطرنشان کرد: اگر دغدغه و نیاز اجتماعی در خصوص کتاب ایجاد شود، راهکار آن هم ایجاد خواهد شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com