هیچ غیر‌ممکنی، غیر‌ممکن نیست همدان پیام
 
 
دوشنبه - 22 مهر 1398 - شماره روزن
 
امروز : سه شنبه ، 23 مهر 1398

Today : Tue, October 15, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  96063 تاریخ انتشار:  1398-04-19 - 09:15 تعداد بازدید:  78
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

هیچ غیر‌ممکنی، غیر‌ممکن نیست

تحلیل


 همه‌چیز از فکرتان شروع می‌شود. این طرز تفکرتان است که زندگی امروزتان را شکل می‌دهد. اگر زندگی نه‌چندان خوبی را می‌گذرانید به‌خاطر تصمیمات بدی است که اتخاذ کرده‌اید. همچنین تصمیمی که گرفته‌اید هم از طرز تفکر و باورهایتان سرچشمه می‌گیرد. درنتیجه، اگر می‌خواهید به موفقیت دست پیدا کنید، باید از فکرتان شروع کنید. طرز تفکر افراد موفق را الگوی خود قرار دهید و مطمئن باشید که شما هم مثل آنها نتیجه عالی به‌دست خواهید آورد.
 مسئولیت‌پذیر باشید
همه انسان‌های موفق مسئولیت‌پذیر هستند. مهم نیست چه اتفاقی بیفتد، افراد موفق مسئولیت آن‌را به گردن می‌گیرند و هیچ‌وقت اقتصاد یا شخص دیگری را در کسادی کارشان مقصر نمی‌دانند. درعوض با قبول اشتباه خود مسئولیت آن‌را پذیرفته و به فکر بهبود وضعیت می‌افتند. افراد موفق می‌دانند که اگر دیگران را مقصر بدانند یا مسئولیت را گردن این و آن بیندازند، قدرت کنترل موقعیت را از دست خواهند داد.
 متعهد باشید
همه انسان‌های موفق به‌کار خود متعهدند. موفقیت اتوماتیک‌وار به‌دست نمی‌آید؛ رسیدن به موفقیت پیش‌شرط‌هایی دارد که باید رعایت کنید. باید برای به‌دست آوردن چیزهایی که در زندگی می‌خواهید، صددرصد به کارتان تعهد داشته باشید. خیلی‌ها فقط رویای موفق‌شدن را در سر می‌پرورانند، امیدوارند که موفق شوند، آرزویشان موفقیت است اما هیچ‌وقت به کارشان متعهد نمی‌شوند. لحظه‌ای که تصمیم می‌گیرید و صددرصد به کاری متعهد می‌شوید، دیگر هر کاری که لازم باشد برای رسیدن به آن انجام می‌دهید.
 جرات تصمیم‌گیری داشته باشید
همه انسان‌های موفق جرات تصمیم‌گیری برای موفقیت در زندگی را دارند. می‌دانید، موفق‌شدن جرات و جسارت می‌خواهد. اگر فرصتی پیش رویتان است، برای استفاده از آن نیاز به جرات و شهامت دارید. این مسأله در موفقیت‌های مالی بسیار مهم است. قبل از اینکه کاری را آغاز کنید، باید جرات بله گفتن به آن و آغاز آن‌را داشته باشید.
 موفقیت تصادفی اتفاق نمی‌افتد
البته ممکن است که در طول مسیر کمی شانس با شما همراه شود و در یک موقعیت خوب قرارتان دهد اما بادوام نیست. موفقیت از آن کسانی می‌شود که روی برنامه‌ریزی‌هایشان سرمایه‌گذاری می‌کنند و احتمال شکست خود را پایین می‌آورند. اگر به بعضی از موفق‌ترین افراد دنیا نگاه کنید، می‌فهمید که اکثر آنها از هیچ به آنجا رسیده‌اند. ساده است، چون موفقیت هیچ‌وقت تصادفی اتفاق نمی‌افتد. بسیاری از این افراد با تلاش بی‌وقفه به موفقیت دست پیدا کرده‌اند چون انتخاب دیگری نداشته‌اند. این سختکوشی برایشان به شکل عادت درآمده و هیچ‌وقت حتی وقتی زندگی مرفهی برای خود تهیه کردند هم دست از تلاش برنداشته‌اند. کار سخت، هوشمندانه و داشتن دوستان زیاد آنها را به این پله رسانیده است. اینها عناصر موفقیت هستند که در اختیار همه است، حتی اگر بسیاری از افراد نخواهند که این اصول را بپذیرند. از این گذشته همه ما در انتخابمان آزادیم. می‌توانیم تصمیم بگیریم که موفق شویم یا شکست بخوریم، انتخاب با ماست. موفقیت تصادفی نیست. هیچ‌کس نیست که بدون تلاش و ذکاوت توانسته باشد به موفقیت دست پیدا کند. این خودتان هستید که می‌توانید تصمیم بگیرید که در زندگی‌تان موفق باشید یا ناموفق. انتخاب با شماست.
* سورنا محمدی


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com