پاسخ ایران به اقدامات آمریکا قاطع خواهد بود همدان پیام
 
 
شنبه - 27 مرداد 1397 - شماره 3268
 
امروز : شنبه ، 27 مرداد 1397

Today : Fri, August 17, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  82576 تاریخ انتشار:  1396-07-18 - 05:45 تعداد بازدید:  91
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پاسخ ایران به اقدامات آمریکا قاطع خواهد بود

داخلی

  پاسخ ایران به اقدامات ضد ایرانی آمریکا قطعا قاطع ، کوبنده و سخت خواهد بود.
سخنگوی وزارت امور خارجه این مطلب را روز گذشته در نشست خبری با خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درمورد اظهارات اخیر فرمانده سپاه پاسداران که اگر سپاه را در لیست تروریستی قرار دهند ما نیز ارتش آمریکا را در منطقه غرب آسیا هم سنگ داعش خواهيم دانست، عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، بهرام قاسمی اظهار کرد: امیدوارم هیات حاکمه آمریکا در ادامه خطاهای خود این خطای بسیار مهم و استراتژیک را انجام ندهند و دور اندیشی لازم را داشته باشند.
وی ادامه داد: اگربه سمت چنین تصمیمی حرکت کنند قطعا پاسخ ایران قاطع، کوبنده و سخت خواهد بود که تصور می کنم آمریکا در آن هنگام باید تمام عوارض آن را بپذیرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه باردیگر تاکید کرد: قطعا پاسخ ایران سخت، قاطع و در حد لازم خواهد بود که در زمان خودش اگر چنین اتفاقی به وقوع بپیوندد، اتخاذ خواهد شد اما امیدوارم عقلا و خردمندان در ایالات متحده آمریکا در مسیر اتخاذ نکردن چنین تصمیم خطرناکی گام های لازم را بر دارند.
قاسمی در پاسخ به این سوال که با توجه به این که رییس جمهوری ترکیه آغاز عملیات ادلب را در چارچوب توافق آستانه اعلام کرده است ، آیا برنامه ای برای اعزام ناظران ایرانی به این منطقه وجود دارد، گفت: این سوال بیشتر بر نکات فنی و تخصصی کار متمرکز است که در دستور مذاکرات گروه کارشناسی آستانه قرار دارد و در اجلاس ششم آستانه تا حد زیادی پیشرفت های قابل ملاحظه ای در این خصوص صورت پذیرفت و مذاکرات کارشناسی پیرامون همین مسایل تخصصی و نظامی وحضور بررسی می شود.
وی ادامه داد: فکر می کنم تا اجلاس بعدی آستانه هفت بتوانیم به تفاهم لازم برسیم.
سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در مورد عملیات ترکیه در سوریه گفت: مواضع ما با ترکیه و روسیه در خصوص موضوعات سوریه تا حد زیادی همواره مورد مشورت است و هماهنگی های لازم و به هنگام صورت می گیرد و همکاری های خود را به طور دائم و مستمر داریم.
در ادامه این نشست خبری یکی از خبرنگاران به سخنان روز گذشته دادستان کل کشور در مورد حادثه منا و دریافت دیه از عربستان و این که موضوع به وزارت خارجه محول شده است، اشاره کرد و آخرین اخبار درباره پیگیری دیه قربانیان منا را جویا شد.
قاسمی نیز پاسخ داد: این موضوع مورد پیگیری جدی جمهوری اسلامی ایران است.
وی ادامه داد: در مورد واگذاری پرونده دیه به این وزارتخانه نظر خاصی ندارم و ترجیح می دهم سخنی مطرح نکنم.
سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در پاسخ به این سوال که با توجه به همکاری که بين ایران ، ترکیه و روسیه وجود دارد رویکرد اخیر مسکو در حمایت از همه پرسی کردستان را چگونه ارزیابی می کنید؟، افزود: با توجه با نوع روابط با مسکو معمولا رایزنی ها به طور مستمر وجود دارد و در خصوص همه مسایل بین المللی در کنار مسایل منطقه ای و دوجانبه صحبت می کنیم و از دیدگاه های دو کشور استفاده می شود.
قاسمی ادامه داد: دولت روسیه از تمامیت ارضی عراق حمایت کرده است.
وی در پاسخ به این سوال که جمهوری اسلامی ایران به استفاده از نوجوانان افغانستانی برای مشارکت در جنگ سوریه متهم شده است موضع وزارت خارجه در این زمینه چیست، گفت: این اتهامات در ادامه ایران هراسی و ایجاد واهمه نسبت به ایران و فضای منفی ساختن پیرامون این کشور است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com