برکات جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان پیام
 
 
سه شنبه - 8 مهر 1393 - شماره 2179
 


امروز : چهارشنبه ، 9 مهر 1393

Today : Tue, September 30, 2014

ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال 1393 : سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی


چاپ کتاب صنعت
 
کد مطلب:  20877 تاریخ انتشار:  1391-06-26 - 01:41 تعداد بازدید:  293
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

برکات جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

نویسنده : *خسرو بیات

یادداشت

همدان‌پیام: توسعه هنری و فرهنگی نشأت گرفته از برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان را می‌توان در سطح جامعه استان همدان به وضوح دید. استقبال بی‌نظیر کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها از اجرای نمایش‌ها در همدان در طول سال و در ایام جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، موید این مطلب است و با این استقبال به نظر می‌رسد در سال‌های اخیر با یک تغییر دیدگاه مثبت در خصوص تئاتر در استان همدان مواجه شده‌ایم که این موضوع قطعا اثرات خود را در آینده تک تک بچه‌هایی که امروز به سالن‌های نمایشی می‌روند یا در خیابان تئاتر می‌بینند نشان خواهد داد و همین بچه‌ها هستند که آینده این جامعه و کشور را می‌سازند و بخشی از این تماشاگران هستند که روزی خود به عنوان گردانندگان اصلی تئاتر کشور و استان فعالیت خود را آغاز می‌کنند. جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان در سه سال اخیر به معنای واقعی سبب رشد تئاتر کودک و نوجوان شده است و هر سال نسبت به گذشته این رشد محسوس‌تر و قابل لمس‌تر است. برای نمونه امسال حدود 50 گروه نمایشی در بخش‌های مختلف جشنواره تئاتر کودک و نوجوان حضور دارند که این تعداد نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.
دیدگاه تئاتری‌های ایران نیز در خصوص تئاتر کودک و نوجوان حرفه‌ای‌تر و جدی‌تر شده است و تفکیک بخش کودک از نوجوان، اضافه شدن بخش خیابانی و استقبال بی‌نظیر گروه‌های تئاتری در جشنواره امسال کمک خوبی به این دیدگاه حرفه‌ای می‌کند.
از استان همدان نیز 9 گروه نمایشی در بخش مسابقه ایران و 6 گروه نمایشی در بخش خیابانی برای حضور در جشنواره آمادگی خود را اعلام کرده‌اند و هنرمندان برجسته تئاتر استان در بخش داوری جشنواره نیز حضور دارند که این آمار بیانگر روند رو به رشد فعالیت گروه‌های نمایشی کودک و هنرمندان نمایش در همدان است.
اکنون بسیاری از گروه‌های نمایشی استان همدان به تئاتر کودک نیز گرایش پیدا کرده‌اند و عنصر رقابت دوستانه در میان هنرمندان نمایش استان جانی تازه گرفته است.
همه این تغییر رویکردها در جهت اعتلای تئاتر کودک و نوجوان و ارتقای فرهنگی در استان است و با این روند به آینده تئاتر کودک و نوجوان بسیار امیدواریم و خوشحالیم که این جشنواره در مهد تاریخ و تمدن ایران زمین متولد شده، بالیده شده و به رشد می‌رسد و این افتخاری برای ما و همه هم استانی‌های همدانی است.
در این راستا اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز فعالیت خود را از ماه‌ها پیش برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره آغاز کرده است و با تشکیل کمیته‌های اجرایی، تمام توان خود را به کار می‌گیرد تا امسال جشنواره‌ای شاد، حرفه‌ای و آموزشی داشته باشیم. همه ادارات و ارگان‌های ذی‌ربط استان نیز در جشنواره حضوری فعال دارند. اکنون 11 کمیته اجرایی برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره در همدان با وظایف مشخص تشکیل شده است که کار خود را آغاز کرده‌اند و محل دبیرخانه در مجتمع فرهنگی سینمایی شهید آوینی همدان تعیین شده است. 6 سالن با ظرفیت یک هزار و 502 صندلی در شهر همدان و در 10 سالن در تمام شهرستان‌های همدان برای اجرای نمایش‌های جشنواره امسال در نظر گرفته شده است و خلاصه اینکه همه چیز برای برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان مهیاست و 16 تا 22 مهر ماه، همدان با نشاطی کودکانه برای هنرمندان، هنردوستان و آینده‌سازان جامعه آغوش می‌گشاید.
*مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان،  مدیر اجرایی نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com