رشد 11پله‌اي‌کسب وکار درهمدان همدان پیام
 
 
چهارشنبه - 4 ارديبهشت 1398 - شماره 3455
 
امروز : پنجشنبه ، 5 ارديبهشت 1398

Today : Thu, April 25, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  87281 تاریخ انتشار:  1397-09-14 - 12:25 تعداد بازدید:  63
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

علي‌رغم سقوط شاخص‌هاي استان محقق شد
رشد 11پله‌اي‌کسب وکار درهمدان

اقتصادی


محمد ابراهيمي ادامه داد: سال 96، دشواري تأمين مالي مهمترين معضل محيط کسب و کار در کشور به حساب مي‌آمد اما در سال 97، بي‌ثباتي در تهيه مواد اوليه، بي‌ثباتي سياست‌ها و دشواري تأمين مالي به ترتيب معضلات محيط کسب و کار هستند.
وي افزود: مولفه‌هاي اثر بخشي در محيط کسب و کار در کشور به ترتيب حامل انرژي، شبکه اينترنت و دستري به آب عنوان شده اما در استان همدان دسترسي به آب مهمترين مولفه مطرح شده است.
ابراهيمي در ادامه صحبت‌هايش گفت: سال گذشته 70 درصد فعالان اقتصادي در استان پرسشنامه مربوط به محيط کسب و کار را پر کردند اما در سال جاري 100 درصد آنها اين پرسشنامه را پر کردند که اين مي‌تواند يکي از دلايلي باشد که رتبه کسب و کار همدان پايين آمده است.
زيرا ممکن است اغلب آن 30 درصدي که سال گذشته در نظرسنجي مشارکت نداشته باشند که مشکلاتي داشته‌اند که مطرح کرده‌اند و موجب شده تا وضعيت واقعي مشخص شود.
محمدي ادامه داد: در تابستان سال 97 همدان جزو 13 استاني است که وضعيت بدتري نسبت به استان‌هاي ديگر دارد اما در سال گذشته برعکس بود و جزو استان‌هاي برتر بوديم.
به گفته وي، گيلان، آذربايجان شرقي و زنجان 3 استان بهتر و لرستان، کرمانشاه و چهارمحال و بختياري استان‌هاي برتر در وضعيت محيط کسب و کار هستند به همين دليل فعالان اقتصادي همدان بايد براي تجربه‌گيري به استان‌هاي بهتر سفر کنند تا دلايل را بيابند.
ابراهيمي در بخش ديگري از اين جلسه به مشکلات کارفرمايان همداني اشاره کرد و گفت: که بايد آموزش‌هاي اتاق بازرگاني بيش از پيش باشد تا وقتي هر يک از آنها دچار مشکلاتي با دستگاه‌هاي اجرايي شوند بتوانند از حق خود دفاع کنند و اينطور نباشد که تمام مشکلات و تقصيرات به گردن آنها بيفتد و آنها هم اطلاعاتي از حق و حقوق خود نداشته باشند.
در اين جلسه اعضا نيز به مشکلات موجود اشاره کردند که احسني رئيس کانون کارآفرينان استان همدان به 4 نکته براي کمتر کردن مشکلات پيش‌رو اشاره کرد.
نصرت‌ا... طاقتي‌احسن گفت: کارگاه‌هاي استان بايد با توجه به تحريم‌هاي موجود استراتژي جديد تعريف کنند و نيز در شرايط کنوني اقتصادي کشور، مديريت بحران مالي ايجاد شود تا ما را راهنمايي کنند.
وي ادامه داد: همچنين با توجه به اينکه دنيا بر روي هوش مصنوعي و آي‌تي تمرکز کرده ما هم فعلاً بايد به سمت آي‌تي برويم که در دانشگاه بوعلي سينا دو رشته در مقطع دکترا وجود دارد که مي‌تواند به کارگاه‌ها در اين زمينه کمک کند.
طاقتي‌احسن در پايان سخنانش گفت: از آنجا که در برخي دستگاه‌هاي اجرايي هنوز نمي‌توانند در مشکلات به وجود آمده بين کارگر و کارفرما حد وسط را بگيرند و معمولاً کارفرما را محکوم مي‌کنند بايد در چگونگي جذب نيرو انساني مورد نياز دقت و بررسي بيشتري داشته باشيم.
ايرانپور رئيس سنديکار آسانسور و پله برقي نيز گفت: نماينده کارفرمايان در شوراهاي حل اختلاف را ما تعيين نکرده‌ايم بلکه از اتاق اصناف مشخص شده‌اند که اغلبشان هم کارمندان بازنشسته امور مالياتي هستند و اغلب سعي مي‌کنند مشکلات را کدخدا منشي حل کنند. در صورتي که اين نمايندگان را بايد خود ما انتخاب کنيم چون آنها از درد و مشکلات ما خبر ندارند.
ابوالقاسم سوزنچي رئيس کميسيون صف کشاورزي همدان هم اعلام کرد که کشت قارچ به صورت ارگانيک امکان ندارد اما در برخي موارد مي‌بينيم که روي بسته‌بندي‌ها از عنوان ارگانيک استفاده شده است يا در جايي شخصي عنوان کرد که 700 تن سيب‌زميني ارگانيک توليد کرده در صورتي که در کل کشور زميني وجود ندارد که امکان توليد 700 تن سيب‌زميني ارگانيک وجود داشته باشد بنابراين ممکن است بتوانيم بگوييم محصول سالم اما ارگانيک شرايطي دارد که در زمين‌هاي موجود نمي‌توان آن را کشت کرد.
 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com