دهستان بابانظر رزن به بخش ارتقا یافت همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 13 بهمن 1401 - شماره 4521
 
امروز : سه شنبه ، 26 تير 1403

Today : Tue, July 16, 2024
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * شعار سال ۱۴۰۳ جهش تولید با مشارکت مردم
ورود کاربران


عکس چاپخانه
logo-samandehi
 
کد مطلب:  133843 تاریخ انتشار:  1402-05-28 - 10:46 تعداد بازدید:  528
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

دهستان بابانظر رزن به بخش ارتقا یافت

مادستان


نماینده مردم رزن و درگزین در مجلس از آغاز فعالیت شهرداری شاهنجرین درگزین و بخشداری بابانظر رزن ظرف سه ماه آینده خبر داد.

حسن لطفی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در بحث تقسیمات کشوری پس از سه سال پیگیری کارشناسی، روز گذشته هیأت دولت ارتقای روستای بابانظر به مرکزیت بقراطی به بخش بابانظر را اعلام کرد.

وی افزود: ماه گذشته نیز پس از چهار سال پیگیری مستمر و با رعایت تمامی قوانین تقسیمات کشوری، وزیر کشور با ارتقاء روستای شاهنجرین مرکز بخش شاهنجرین به شهر موافقت کرد و با این اتفاق ظرف سه ماه آینده شهرداری شاهنجرین و بخشداری بابانظر فعالیت خود را آغاز می کنند.

لطفی در ادامه با بیان اینکه در سال ۹۸ مرکز پژوهش‌های مجلس ۲۵ بحران فراروی کشور را مطالعه و تحلیل کرد و گزارش آن را به مجلس ارائه داد، گفت: یکی از این بحران ها، بحران آب در کشور بود که از پایان همان سال پیگیر دریافت تسهیلات ماده ۵۶، تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت شدیم که براساس آن وزارتخانه می تواند ۱۰ درصد بودجه مصوب خود را در قالب تسهیلات برای تکمیل پروژه های نیمه تمام پرداخت کند.

وی با اشاره به اینکه با پیگیری های لازم موفق به دریافت ۹۵ میلیارد تومان تسهیلات از محل ماده ۵۶ از بانک کشاورزی برای شهرستان‌های رزن و درگزین شدیم و برای احداث کانال و احیای قنوات در رزن و درگزین در اختیار وزارت جهادکشاورزی گذاشتیم‌، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال احداث کانال و احیای قنوات در شهرستان های رزن و درگزین آغاز شده است و هم اکنون احداث ۴۷ کانال شامل ۳۳ مورد در روستاهای رزن و ۱۴ مورد در روستاهای درگزین در حال اجراست ضمن اینکه ۶۷ پروژه احیای قنوات شامل ۳۱ پروژه در روستاهای درگزین و ۳۶ پروژه در روستاهای رزن نیز در حال اجراست.

لطفی با بیان اینکه همه این پروژه های در حال اجرا از محل ماده ۵۶ تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهند رسید، تصریح کرد: دو هفته پیش طی جلسه ای ۱۵ میلیارد تومان اعتبار جدید نیز به اعتبارات ۹۵ میلیارد تومانی شهرستان های رزن و درگزین از محل ماده ۵۶ توسط وزیر جهادکشاورزی اضافه شد و در مجموع اعتبارات حوزه کشاورزی این دو شهرستان از محل ماده ۵۶ به ۱۱۰ میلیارد تومان افزایش یافته و این اتفاق در کشور در رابطه با احداث و احیای کانال و قنوات بی نظیر و برای نخستین بار بوده است.

نماینده مردم رزن و درگزین در مجلس در ادامه با اشاره به مزایای اجرای پروژه های احیای قنوات و کانال های سطح این دو شهرستان خاطرنشان کرد: براساس گزارش کارشناسان حوزه کشاورزی با اجرای این پروژه‌ها تعداد ۲۲ حلقه چاه به چاه‌های عمیق کشاورزی و ۸۸۰ هکتار زمین آبی کشاورزی این دو شهرستان اضافه شده و از نقش مؤثری در ارتقاء و افزایش درآمد کشاورزان و نیز جلوگیری از هدررفت آب این دو شهرستان برخوردار بوده است.

به گزارش همدان پیام لطفی در ادامه با اشاره به حوزه بهداشت و درمان شهرستان‌های رزن و درگزین نیز تصریح کرد: در حوزه بهداشت و درمان رزن و درگزین دارای دستاوردهای بسیار خوبی بوده ایم که از جمله آن می توان به دریافت مجوز بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی شهر رزن اشاره داشت.

وی از پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی پروژه بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی شهر رزن خبر داد و افزود: در حال حاضر این پروژه در حال اجرا بوده و تا پایان امسال نمای ساختمان این طرح به پایان می‌رسد و سال آینده این پروژه مهم حوزه بهداشت و درمان شهرستان رزن افتتاح می‌شود.

لطفی تجهیز بیمارستان رزن به ۱۴ دستگاه دیالیز مطابق با استانداردهای روز، احداث شش مرکز فوریت پزشکی در شهرستان های رزن و درگزین و احداث و بهره برداری ۳۰ خانه بهداشت و درمانگاه در سنوات گذشته در این دو شهرستان را از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان برشمرد و خاطرنشان کرد: براساس آمار سال ۹۶، تعداد ۴۲ هزار و ۵۰۰ نفر در شهرستان های رزن و درگزین بیمه شده تأمین اجتماعی داریم که این تعداد سالانه ۲۹ میلیارد تومان به تأمین اجتماعی پول پرداخت می کنند و از این میزان پول پرداخت شده، ۲۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به حساب تأمین اجتماعی می‌رود و تنها ۹۰۰ میلیون تومان آن برای این دو شهرستان هزینه می‌شود.

وی ادامه داد: با پیگیری مستمر موفق به دریافت مجوز ساخت و راه اندازی درمانگاه تأمین اجتماعی شهرستان در زمینی به مساحت ۵۲۰۰ مترمربع با اعتباری افزون بر ۱۳ میلیارد تومان شدیم که طرح فوق در سال ۹۶ افتتاح و راه اندازی شد و هم‌اکنون در دو شیفت نسبت به ارائه خدمات به مردم فعالیت دارد.

لطفی همچنین گفت: در سال ۱۴۰۰ اعتباری افزون بر ۱۰۸ میلیارد تومان از محل اعتبارات مناطق محروم برای شهرستان های رزن و درگزین موفق به دریافت شدیم که قرار شد این اعتبار در پنج حوزه از جمله حوزه بهداشت و درمان هزینه شود.

وی اضافه کرد: از این‌میزان اعتبار، ۱۰۸ میلیارد تومان دریافت شده و در حال حاضر در حوزه بهداشت و درمان درمانگاه ملابداغ در حال احداث بوده و امسال به بهره برداری می‌رسد ضمن اینکه درمانگاه چایان، درجزین و سرتجین نیز در دست احداث است.

لطفی بیان کرد: از این اعتبار ۱۰۸ میلیارد تومانی دریافت شده از محل مناطق محروم، ۱۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نیز برای اصلاح شبکه های آبرسانی، تعمیر و تجهیز مجتمع های آبرسانی درنظر گرفته شد که تاکنون شش میلیارد تومان آن تخصیص داشته و ۱۲ میلیارد تومان آن نیز در حال تخصیص است.

وی همچنین گفت: از این اعتبار، به نوسازی مدارس این دو شهرستان نیز اختصاص داده شد که هم اکنون از محل این اعتبارات یک مدرسه هفت کلاسه در ملابداق دمق، ۹ کلاسه فاطمیه در شهر رزن، چهار کلاسه در روستای حکان، چهار کلاسه روستای منوچهر و ۱۴ کلاسه در مسکن مهر قروه در دست احداث بوده ضمن اینکه مدرسه روستای مزرعه صارم هنوز عملیات اجرایی آن شروع نشده که پیگیر هستیم.

لطفی با بیان اینکه در حوزه بهداشت، کلینیک تخصصی امید در شهر راه اندازی شد، ادامه داد: توسط یکی از خیرین ساختمان سی.تی.اسکن رزن با اعتباری افزون بر ۵۰۰ میلیون تومان احداث شد و دستگاه سی.تی.اسکن آن را با اعتباری افزون بر ۱۲ میلیارد تومان برای این ساختمان خریداری کردیم که در ایام کرونا تجهیزات آن نصب و راه اندازی شد.

وی در ادامه با اشاره به پروژه های راه و شهرسازی رزن و درگزین نیز اظهار کرد: یکی از پروژه های راه و شهرسازی در شهرستان‌های رزن و درگزین پروژه ۸۱ کیلومتری کریدور شمالی است که این پروژه از روستای اصله فامنین آغاز شده و از روستاهای کاج، شهر قروه، شهر رزن، دمق و اورقین کبودراهنگ عبور می‌کند.

لطفی با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه کریدور شمالی در سال ۹۷ آغاز شده و قرار بود این پروژه تا پایان سال ۹۸ به اتمام برسد، گفت: متأسفانه بین سال ۹۶ و ۹۷ هشت میلیارد تومان اختلاس در اداره کل راه و شهرسازی استان اتفاق می افتد که پرونده آن هنوز نیز ادامه دارد و این اختلاس موجب شد این طرح مهم با کُندی پیشرفت مواجه شود اما خوشبختانه با همه چالش ها هشت کیلومتر از این پروژه منتهی به روستای کاج در محدوده شهرستان درگزین در حال اجراست، از روستای کاج تا شهر قروه و از شهر قروه تا شهر رزن نیز این پروژه به بهره برداری رسیده و از شهر رزن تا سه راهی خنجرآباد نیز امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی از افتتاح کل پروژه کریدور شمالی استان همدان در محدوده رزن و درگزین تا پایان سال آینده براساس قول‌ های مساعد داده شده خبر داد و یادآور شد: از پروژه ۸۱ کیلومتری کریدور شمالی استان، ۱۴ کیلومتر مسیر در شهرستان فامنین، ۱۱ کیلومتر در شهرستان کبودراهنگ و ۵۶ کیلومتر در شهرستان های رزن و درگزین واقع شده است.

نماینده رزن و درگزین در خانه ملت ادامه داد: دو شهرستان رزن و درگزین در مجموع دارای ۴۹۲ کیلومتر راه روستایی بوده که خوشبختانه بیش از ۱۰۰ کیلومتر از مسیر راه های روستایی این شهرستان را موفق به روکش آسفالت شده ایم.

لطفی همچنین اظهار کرد: امسال از معاون وزیر راه و شهرسازی دستور مناقصه را برای روکش آسفالت ۲۵ کیلومتر راه روستایی شامل ۱۵ کیلومتر در رزن و ۱۰ کیلومتر در شهرستان درگزین را دریافت کرده ایم که عملیات اجرایی آن امسال آغاز می‌شود در ضمن اقدامات خوبی در حوزه راه‌های روستایی شهرستان های رزن و درگزین انجام شده و خوشبختانه ۹۰ درصد راه های روستایی این دو شهرستان از وضعیت خوبی برخوردار است.

وی در رابطه با پروژه کنارگذر رزن تصریح کرد: پروژه کنارگذر رزن که پروژه تاکستان- رزن- همدان نام دارد، از سه راهی پلیس راه رزن تا سه راهی روستای ورقستان به دمق امسال به بهره برداری خواهد رسید و ادامه این پروژه از سه راهی ورقستان تا انتهای خمیگان به پیمانکار واگذار شده و قول داده اند که تا پایان سال جاری یک باند آن را به بهره برداری برسانند.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com