بازی با سرمایه‌ها همدان پیام
 
 
يكشنبه - 25 مهر 1400 - شماره 4152
 
امروز : يكشنبه ، 25 مهر 1400

Today : Sun, October 17, 2021
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  120025 تاریخ انتشار:  1400-07-21 - 09:22 تعداد بازدید:  41
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

بازی با سرمایه‌ها

یادداشت


  ۱- تصور بر این بود که یکدست شدن مسئولان قوا و دیگر نهادهای انتخابی و مردمی فضایی را ایجاد خواهد کرد که دیگر از رقابت‌های کاذب جناحی و سیاسی در جامعه تا مدتی خبری نخواهد بود. اما این تصور حداقل در همدان نادرست از کار درآمده و آنچه اکنون میدان‌دار سپهر سیاسی و مدیریتی استان شده، رقابت درون جناحی و تلاش برای برتری همه‌جانبه در جناح حاکم است.

۲- اصولگرایان در 2 انتخاب اصلی پس از انتخابات ۱۴۰۰ در استان یعنی انتخاب شهردار و استاندار همدان چنان دچار افتراق و تشدد آرا شدند که اکنون برخی از آنها از وزارت کشور تنها درخواست مداخله و پایان دادن به این وضعیت را دارند.
این درخواست در شرایطی است که مردم از دولت هر انتصابی را قبول نخواهند کرد و انتظار توجه به سرمایه‌های انسانی استان، کمترین انتظار مردم از دولت است.

۳- در ایران اگر جناحی پس از حاکم شدن بر قدرت تصور کند دیگر با مردم کاری ندارد و مراجعه‌ای ضروری به مردم نخواهد داشت و جناح مقابل را چنان منزوی و از قدرت دور کرده که توان برخاستن نیز ندارد، همین تصور آغاز افول جناح حاکم خواهد شد.
نگاهی به سرنوشت جناحی که امروز دیگر حاکم نیست، نشان می‌دهد، اشتباه این جناح و حذف آن از قدرت از زمانی آغاز شد که فاصله آنها با مردم روز به روز بیشتر شد.

۴- اشتباه دیگر جناحی که امروز حاکم نیست بازی با سرمایه‌های انسانی درون جناحی و سرکار گذاشتن آنها و در نهایت ناامید کردن این سرمایه‌ها بود.
وقتی طرفداران یک جناح از آن ناامید شوند نمی‌توانند برای آن جناح تبلیغ کرده و مردم را به برنامه‌های آن امیدوار کنند و در نتیجه بزرگان این جناح در انتخابات تنها مانده و مجبور به پذیرش شکست خواهند بود.

۵- موضوع سرمایه انسانی استان فراتر از موضوعی جناحی است و نباید این سرمایه‌ها را در قالب خشک جناحی نگریسته و ارزیابی کرد. با این نگاه، تمام فرزندان استان فارغ از اینکه در چه دیدگاه و جناحی طبقه‌بندی می‌شوند، نیازمند حمایت و صیانت هستند.

۶- با آغاز به کار دولت سیزدهم و در چینش وزرا توجه خوب رئیس‌جمهوری به سرمایه‌های انسانی استان موجب شد تا انتظارات از جناح حاکم برای استفاده از سرمایه‌های انسانی استان در مدیریت‌ها افزایش یابد، اما آنچه در عمل اتفاق افتاد، در اصطلاح بازی با سرمایه‌های انسانی استان و صیانت نکردن از آنها است که آخرین نمونه آن در موضوع شهردار منتخب رخ داده است.

۷- این فرایند در نگاه به سرمایه‌های انسانی استان اگر تغییر نکند، با رویگردانی این سرمایه‌ها از جناح حاکم همراه خواهد شد، زیرا این سرمایه‌ها که نخبگان جامعه هستند، نخواهند پذیرفت که برخی برای بازی‌های سیاسی خود نخبگان جامعه را با مهره‌های بازی اشتباه گرفته و رویکرد ابزاری به آنها داشته باشند.
برای تغییر روندی که ایجاد شده و نادرست بودن برداشت‌ها از بازی با سرمایه‌های انسانی در استان، اصولگرایان لازم است اثبات صیانت از حسینی را که به عنوان شهردار منتخب شورای شهر همدان آسیب‌دیده را جدی‌تر دنبال کنند و نشان دهند که تمامی سرمایه‌های انسانی استان برای آنها مهم بوده و از آبروی کاری و خدماتی آنها جانانه دفاع می‌کنند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com