يادواره شهدا نبايد سياسي شود همدان پیام
 
 
يكشنبه - 26 خرداد 1398 - شماره 3496
 
امروز : دوشنبه ، 27 خرداد 1398

Today : Mon, June 17, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  85324 تاریخ انتشار:  1397-07-17 - 06:00 تعداد بازدید:  124
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

در جلسه هماهنگی مراسم سالگرد شهید همدانی مطرح شد
يادواره شهدا نبايد سياسي شود

اخبار

 مراسم گرامیداشت سردار شهید حاج حسین همدانی  19 مهرماه در حسینیه امام خمینی(ره) همدان بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود.
 در همین راستا جلسه هماهنگی برگزاری سالگرد شهادت شهید حاج حسین همدانی روز گذشته برگزار شد. که با دیدگاه متفاوت دو مسئول در خصوص سخنران این مراسم همراه بود.
مدیر کل امور اجتماعی استانداری همدان در این جلسه  با بیان اینکه نباید برنامه بزرگداشت سالگرد شهید همدانی جنبه سیاسی و جناحی پیدا کند، گفت: استانداری همدان سخنران این بزرگداشت را قبول ندارد.مهرداد نادری‌فر با بیان اینکه زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از مقام شهادت نیست، اظهار کرد: اقدامات همه ما برای بزرگداشت یاد و خاطره شهدا علاوه بر گرامیداشت یاد شهدا این است که شهادت از جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ و مذهب ما برخوردار است.
به گزارش  فارس ، وی با بیان اینکه مقام شهید و شهادت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ارزش محسوب می‌شود، افزود: خوشبختانه تمام افراد با هر افکار، نگرش و جناح سیاسی به مقام شهید و شهادت نگاه خاص و ویژه‌ای دارند چرا که اگر امروز آسایش و آرامشی در کشور وجود دارد، به حرمت خون این شهدا در پاسداری از میهن اسلامی ایران است.
نادری‌فر خاطرنشان کرد: استان همدان با تقدیم 15 شهید مدافع حرم که در رأس آنها سردار شهید همدانی قرار گرفته، توانسته مرکز فرماندهان غیور و سرداران دلاور شود به طوری که مقام معظم رهبری در خصوص شهدای مدافع حرم همدان نظر مثبتی دارند و همواره در سخنرانی‌های مختلف از آنها یاد کرده‌اند.
وی با تاکید بر اینکه چون شهدا متعلق به همه اقشار جامعه هستند و باید از جناحی و سیاسی شدن اینگونه مراسمات جلوگیری کرد، تصریح کرد: استانداری همدان سخنران مراسم گرامیداشت شهید همدانی را قبول ندارد و خواستار این است که برنامه جنبه سیاسی پیدا نکند.
معاون اجرایی سپاه انصارالحسین(ع) همدان نیز در این جلسه با بیان اینکه مراسم گرامیداشت سردار شهید حاج حسین همدانی امسال  19 مهرماه در حسینیه امام خمینی(ره) همدان بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود، بیان کرد: امسال این مراسم برای بزرگداشت همه شهدای مدافع حرم برگزار می‌شود.
سیدرضا موسوی اظهار داشت در مراسم یادبود شهدا کسی اگر قرار است سخنرانی کند، باید از جنس شهدا باشد و قرار نیست در مورد مباحث سیاسی در این مراسم صحبتی شود.موسوی تصریح کرد: شما می‌گویید نمی‌خواهید این مراسم سیاسی شود ولی با طرح این حرف‌ها خود موضوع را سیاسی کردید. وی خاطرنشان کرد: اگر ملاک شما این است که در مراسم از مباحث روز جامعه صحبت نشود،  باید گفت اگر شهدا هم در این جلسات بودند، حتماً در خصوص موضوعات روز صحبت می‌کردند، مقام معظم رهبری نیز در جلسات سخنرانی تذکرات سیاسی می‌دهند یعنی هم حمایت می‌کنند و هم می‌فرمایند که مطالبه‌گر باشید. معاون اجرایی سپاه همدان خاطرنشان کرد: دلیل انتخاب آقای قالیباف به عنوان سخنران روز پنجشنبه این است که وی با سردار شهید همدانی سال‌ها همرزم بوده و هدف اصلی انتخاب هر سخنران در این چنین مراسماتی تناسب سخنران با مراسم در نظر گرفته شده است.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com