1399-06-201399-06-30bool(false) 1399-06-201399-06-30bool(false) جایگاه معلم را بهتر بشناسیم همدان پیام
 
 
يكشنبه - 30 شهريور 1399 - شماره 3856
 
امروز : يكشنبه ، 30 شهريور 1399

Today : Sun, September 20, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  108331 تاریخ انتشار:  1399-02-20 - 09:19 تعداد بازدید:  85
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

جایگاه معلم را بهتر بشناسیم

اجتماعی


  در هفته بزرگداشت مقام معلم به‌طور طبیعی همه جا صحبت از پاسداشت جایگاه معلمان و ارج نهادن به تلاش‌های آنها به‌عنوان کسانی که مهم‌ترین نقش را در ساختن آینده جامعه دارند، به میان آمد و تأکید بر این نکته شد که باید منزلت اجتماعی معلمان حفظ و تقویت شود.
اینکه در عرصه عمل و اقدام به چه میزان توانسته‌ایم به این مهم جامه عمل بپوشانیم، موضوعی است که باید در جای خود مورد بررسی دقیق قرار بگیرد تا سنجه واقعی جامعه در این‌باره مشخص گردد.
این مسائل اما در شرایطی مطرح می‌شود که باید از یک واقعیت قابل تأمل پرده برداشت و آن نگاه‌های سطحی، بی‌اساس و البته تنگ‌نظرانه به قشری است که این روزها بی‌هیچ چشم‌داشتی به تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم متناسب با شرایط ایجاد شده، می‌پردازند.چگونه است که برخی‌ها بدون مشاهده واقعیت‌ها، از استراحت و تفریح معلمان در روزهای تعطیلی مدارس سخن گفته و بدترین نوع جفا را در حق جهادگران آموزشی روا می‌دارند؟! این کلمات و جملات بی‌پایه و اساس درحالی عنوان می‌شود و ذهن‌ها را درگیر می‌کند که ما شاهد جلوه‌های زیبایی از ایثار و فداکاری معلمان در راه تعلیم و تربیت دانش‌آموزان هستیم. فراموش نکنیم که این سخنان ناروا درباره کسانی است که به اذعان عام و خاص تأثیرگذارترین قشر محسوب می‌شوند و در همه دوران در طول تاریخ جایگاه آنها حفظ شده است.
 به گواهی تاریخ، همواره به معلم نگاه متفاوتی شده است و در نمونه‌ای قابل تأمل می‌بینیم که حتی در بحبوحه جنگ جهانی دوم توجه به معلم همچنان قابل مشاهده است و آنها از ورود به جنگ منع می‌شوند و برای حفظ آنها تلاش می‌شود.
اتفاقا در شرایط کنونی که فضای جامعه متأثر از بیماری کرونا وضعیت متفاوتی به خود گرفته است، توجه به جایگاه معلم به‌عنوان کسی که آینده‌سازان کشور را پرورش می‌دهند، بسیار مهم است. امروز اگر شاهد تلاش‌های خستگی‌ناپذیر انسان‌های پاک، دلسوز و فداکار در بخش‌های مختلف برای کنترل و مهار بیماری هستیم، همه اینها به دست معلمان تربیت‌شده و پیشرفت کرده‌اند.
شرایط کنونی دیر یا زود تمام می‌شود و ما به پساکرونا می‌رسیم؛ مهم آن است که توانسته باشیم بر اساس یک ایمان و باور درونی مقدس، در مقابل کسانی که به‌معنای واقعی جامعه را می‌سازند و امروز در بحث تعلیم و تربیت فرزندان جامعه تلاش می‌کنند، رفتار مناسب و متناسب با نام زیبای معلم داشته باشیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com