نذورات خشک و خام به مستمندان توزیع کنید همدان پیام
 
 
دوشنبه - 20 مرداد 1399 - شماره 3823
 
امروز : چهارشنبه ، 22 مرداد 1399

Today : Wed, August 12, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110760 تاریخ انتشار:  1399-05-12 - 07:00 تعداد بازدید:  48
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

هر خانه یک حسینیه باشد
نذورات خشک و خام به مستمندان توزیع کنید

اجتماعی عضو کمیته علمی ستاد مبارزه با کرونا با بیان اینکه مسئولیت اجتماعی‌مان در این شرایط ایجاب می‌کند که به فکر جان خودمان و هموطنانمان باشیم، گفت: در شرایط کنونی بدترین چیز که می‌تواند به افزایش بیشتر بیماری کووید-۱۹ منجر شود، تجمع در محیط سرپوشیده است.
  مینو محرز در گفت‌و‌گو با ایسنا، با اشاره به مسئولیت اجتماعی مردم در برابر عدم انتشار گسترده تر ویروس کرونا در عزاداری‌های ماه محرم، گفت: باید توجه کرد که قدرت سرایت و ابتلای این ویروس، بسیار افزایش یافته است. این پیک جدید تعداد بیشتری را مبتلا می‌کند؛ بنابراین در شرایط کنونی بدترین چیز که می‌تواند به افزایش بیشتر بیماری کووید-۱۹ منجر شود، تجمع است.
وی با بیان اینکه اگر در جایی تجمع باشد، امکان ابتلا وجود دارد، افزود: حتی اگر مردم با ماسک‌ هم در مدت طولانی در فضای بسته قرار گیرند، باز هم امکان ابتلا وجود دارد؛ بنابراین هر تجمعی در فضای بسته خطرساز است. فاصله فیزیکی که قطعا باید رعایت شود، اما تکیه‌ها و حسینیه‌ها در فضای بسته قرار دارند، در مراسم عزاداری هم مردم‌ نزدیک به هم می‌نشینند، در عین‌حال مردم با هیجاناتی که در مراسم پیدا می‌کنند، دیگر نمی‌توانند ماسک را به مدت طولانی بزنند.
وی تأکید کرد: مراسم عزاداری چند اصل پیشگیری را ندارد؛ یکی تجمع است، یکی اینکه فاصله‌گذاری رعایت نمی‌شود و دیگری اینکه از ماسک استفاده نمی‌کنند. حال شاید برخی بپرسند که اگر ماسک بزنیم و فاصله‌گذاری را رعایت کنیم، چه؟ اگر ماسک بزنیم، فاصله ۵/۱ متری را رعایت کنیم، در و پنجره‌ها باز باشد، ریسک‌کاهش می‌یابد، اما آیا واقعا می‌توان این پروتکل را با دقت رعایت کرد؟ در عین‌حال همین راهکارها هم در مدت طولانی اثر ندارند.
محرز با بیان اینکه اصل پیشگیری تجمع نکردن است، گفت: هر کجا که تجمع باشد، خطر ابتلا به کرونا وجود دارد. در عین‌حال خطر فقط برای کسانی که در مراسم‌ حضور پیدا کرده‌اند که نیست، بلکه در خانواده و اجتماع هم‌ افراد دیگر را مبتلا می‌کنند و یک موج شدیدی از بیماری ایجاد می‌شود. درحال‌حاضر واقعا پزشکان و پرستاران خسته شده‌اند. مردم باید به فکر جان‌خودشان، عزیزان‌شان و هموطنانشان باشند.
وی با اشاره به طرح «هر خانه یک حسینیه»، تأکید کرد: مردم می‌توانند در خانه خودشان و از طریق رسانه‌ها عزاداری کنند.‌ البته نه اینکه عده زیادی در یک‌ خانه جمع شوند که در این‌صورت بیماری در کلونی‌های کوچک‌تر منتشر می‌شود، بلکه هر خانواده خودش در خانه خودش از طریق رسانه‌ها عزاداری کنند.
محرز درباره نحوه پخش نذورات ماه محرم نیز گفت: به نظر من حتی خرج و نذری دادن هم به‌دلیل ایجاد صف‌های طولانی به‌نوعی تجمع بوده و خطرناک است. توصیه می‌کنم که افرادی که تمایل به نذری دادن دارند، به‌صورت مواد غذایی خام و خشک باشد و خودشان این مواد را به درِ خانه مستمندان برسانند. به هر حال در شرایطی که وضعیت اقتصادی مناسب نیست، سعی کنند نذورات‌شان را به دست کسانی برسانند که نیاز دارند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com