ضبط ۹۲کیلوگرم گوشت غیرقابل مصرف همدان پیام
 
 
دوشنبه - 20 مرداد 1399 - شماره 3823
 
امروز : چهارشنبه ، 22 مرداد 1399

Today : Wed, August 12, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110776 تاریخ انتشار:  1399-05-12 - 12:47 تعداد بازدید:  60
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ضبط ۹۲کیلوگرم گوشت غیرقابل مصرف

اجتماعی

۲۴ اکیپ ثابت و سیار بر ذبح شرعی و بهداشتی شهروندان‌ در روز عید قربان نظارت داشته اند.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان با بیان این مطلب گفت: در این بازرسی ها  ۹۲ کیلوگرم گوشت، ۷۱ عدد کبد، ۲۱۷ عدد ریه و ۱۵ عدد کلیه به علت آلودگی توسط بازرسان دامپزشکی ضبط و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

به گزارش ایسنا، محمودرضا رسولی مطرح کرد: همزمان با عیدسعید قربان و انجام مراسم قربانی کردن دام در این روز، دامپزشکی استان همدان اقدام به اجرای موفق طرح نظارت و کنترل بهداشتی و شرعی دام های قربانی مردم استان کرد.

وی اظهار کرد: با توجه به همزمانی عید سعید قربان با شیوع کروناویروس و نیز بنا به شیوه نامه جدید عید قربان و اجرای رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی سازمان دامپزشکی کشور مبنی بر ممنوعیت ذبح دام های قربانی در سطح  معابر و منازل و لزوم کشتار در کشتارگاه های صنعتی، جایگاه های موقت عرضه و ذبح دام حتی الامکان در سطح استان دایر نشده و شهروندان نیز برای ذبح دام قربانی به میادین مجاز دام و کشتارگاه های صنعتی استان هدایت شدند.

رسولی افزود: در همین راستا اداره کل دامپزشکی استان همدان با انجام اقدامات و هماهنگی لازم با سایر ادارات و ارگان های ذیربط و هماهنگی های بین بخشی با سایر ادارات و با تشکیل، آموزش، تجهیز و ساماندهی ۱۰ اکیپ ثابت و ۱۴ اکیپ سیار با ترکیب ۹ نفر دامپزشک، ۲۹ نفر بازرس بهداشتی گوشت، ۱۱ نفر ناظر شرعی، نظارت بر ذبح شرعی و بهداشتی قربانی های شهروندان استان را انجام داد.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان در ادامه گفت: در این بازرسی ها که در سطح استان انجام شد ، ۲۲۰۶ رأس دام زنده قبل از کشتار معاینه شد و ۹۲۳ لاشه نیز مورد بازرسی بهداشتی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در این بازرسی ها ۹۲ کیلوگرم گوشت، ۷۱ عدد کبد، ۲۱۷ عدد ریه و ۱۵ عدد کلیه به علت آلودگی توسط بازرسان دامپزشکی ضبط و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

رسولی در پایان از کلیه شهروندان استان که با اداره کل دامپزشکی همکاری لازم را کرده و دام های قربانی خود را در کشتارگاه های صنعتی دام و مراکز مشخص شده برای ذبح قربانی از طرف این اداره کل در سطح استان و تحت نظر اکیپ های نظارتی دامپزشکی برای جلوگیری از انتشار انواع بیماری های خطرناک و قابل انتقال از دام به انسان قربانی کردند، تقدیر و تشکر کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com