1398-02-201398-02-30bool(false) بهتر از اين هم مي‌توانست باشد همدان پیام
 
 
دوشنبه - 30 ارديبهشت 1398 - شماره 3477
 
امروز : دوشنبه ، 30 ارديبهشت 1398

Today : Mon, May 20, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84615 تاریخ انتشار:  1397-05-11 - 05:45 تعداد بازدید:  111
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

گفتگو با کنکوري‌ها پس از اعلام نتايج
بهتر از اين هم مي‌توانست باشد

نویسنده : مهسا پاشائی

اجتماعی


 خود فرد مهمترين عنصر براي موفقيت هستند
يكي از برترين‌هاي كنكور امسال با اعلام رضايت و خوشحالي از كنكور به خبرنگار ما گفت: موفيت در كنكور به خود فرد بستگي دارد. درست است كه يك مشاور و معلم خوب در موفقيت افراد بي‌تأثير نيستند ولي خود فرد و تلاش او مهمترين عنصر براي موفقيت وي است.
زهره فعله‌گري با اعلام اينكه رتبه 300 كنكور را كسب كرده است، ادامه داد: قبل از ديدن رتبه‌ها خيلي استرس نداشتم؛ چراكه در حد توان خودم در كنكور تلاش كرده بودم و از خودم راضي بودم ولي خانواده من خيلي نگران بودند که خداروشكر با ديدن رتبه‌ها خيلي خوشحال شدند.
او درباره رشته انتخابی خود بیان کرد: به پزشكي علاقه دارم واميدوارم بتوانم در تهران قبول شوم.
اين داوطلب كنكور ، گفت: در طول دوران مطالعه براي كنكور گاهي افراد خسته مي‌شوند ولي اي كاش مي‌توانستيم اين شرايط را تحمل كنيم و بيشتر تلاش كنيم تا حتي رتبه‌هاي بهتري را بتوانيم كسب كنيم.
 موفقیت در کنکور ارزش کنار گذاشتن تفریحات را دارد
يكي از داوطلبان دیگر کنکور امسال گفت: قبل از اينكه نتايج كنكور را اعلام كنند استرس، نگراني و اضطراب زيادي بر من غالب شده بود طوري كه همه اعضاي خانواده هم اين اضطراب را متوجه شده بودند. البته اين اضطراب به دليل سخت بودن كنكور امسال هم بود و به همين دليل استرس زيادي نسبت به اينكه قبول مي‌شوم يا نه، داشتم.
مهسا اضافه كرد: اين روزها همه كنكوري‌ها چالش آينده را دارند كه آيا مي‌توانند در دانشگاه قبول شوند يا نه؛ در صورتي كه قبول شوند، آينده خوبي خواهند داشت و در صورتي كه قبول نشوند،به دید خود آينده‌ای نخواهند داشت و اين موضوع خود اضطراب بيشتري را براي آنها فراهم خواهد كرد.
او ادامه داد: در كنار كنكوري‌ها، خانواده آنها هم فشار و استرس زيادي را تحمل خواهند كرد كه آيا آينده فرزندمان تضمين مي‌شود يا به سمت پوچي مي‌رود.
مهسا درباره رتبه‌اش گفت: ‌رتبه از چيزي كه فكر مي‌كردم، بدتر شد ولي مي‌توانم با همين رتبه رشته و دانشگاه مورد علاقه خود را انتخاب كنم.
اين كنكوري در پاسخ به خبرنگار ما درباره اينكه ممكن است سال آينده دوباره كنكور بدهد يا نه، گفت: اين موضوع بستگي به انتخاب رشته دارد ولي هميشه اكثر كنكوري‌ها چالش ماندن يا رفتن به دانشگاه را با خود دارند ولي من قصد ماندن براي سال آينده را ندارم.
مهسا ادامه داد: انتخاب رشته موضوع مهمي است بخصوص امسال اين موضوع از اهميت بيشتري برخوردار است؛ چراكه كنكور سال آينده به دو صورت كنكور براي نظام قديم و كنكوري براي نظام جديد برگزار مي‌شود. به همين دليل اين موضوع هم يكي از دغدغه‌های ديگر كنكوري‌هاي امسال است.
او اظهار کرد: من در رشته علوم تجربي تحصيل مي‌كردم ولي از عيد امسال تصميم به شركت در كنكور انساني گرفتم و از نوروز براي كنكور انساني مطالعه كردم. در شرايطي به سر می‌بردم كه يك ماه امتحان دروس رشته تجربي را مي‌دادم در حالي كه در ماه بعد قرار بود كنكور انساني بدهم.
اين داوطلب ادامه داد: ‌اگر در رشته تجربي كنكور مي‌دادم، نمي‌توانستم تا اين حد موفق شوم و بسيار راضي هستم كه رشته خود را تغيير دادم و خوشحالم اين تصميم را گرفتم؛ چراكه سالهاست خيل عظیم داوطلبان به سوي رشته‌ تجربي است ولي در آينده اين رشته‌ انساني است كه باعث توسعه جامعه مي‌شود.
مهسا احساس پشيماني می‌كرد از اين موضوع كه چرا از اول در رشته انساني تحصيل نكرده است و گفت: براي پزشكان هم در جامعه امروزی فضايي براي كار نمانده است.
وي گفت: خوشبختانه از اين چالش زندگي هم در حال گذر هستم و به نظرم اين چالش‌ها من را بزرگ‌تر كرده است.
اين داوطلب در آخر به داوطلبان سال آينده توصيه كرد: ارزشمند است براي مدتي تفريحات را از ورزش گرفته تا  فضای مجازی كنار گذاشته تا به موفقيت برسند.
 اي كاش سال گذشته درست انتخاب رشته كرده بودم
همچنین يكي از داوطلبان كنكور كه سال دوم بود در كنكور شركت مي‌كرد، گفت:  رتبه امسال من بسيار بدتر از پارسال است و اي كاش سال گذشته همه رشته‌ها را انتخاب مي‌كردم و به دانشگاه می‌رفتم.
پريسا اظهار کرد: اشتباه کردم به سخن مشاور خود گوش دادم و فقط رشته‌هاي خوب را انتخاب كردم در حالی که با رتبه پارسال مي‌توانستم در رشته بهتري قبول شوم ولی در حال حاضر با این رتبه نمی‌توانم در رشته‌ها و دانشگاه‌هايي كه دوست دارم، قبول شوم.
او ادامه داد: مشاور من با بيان اينكه اگر بماني براي سال آينده بهتر از آن است كه به رشته معمولي‌تري بروي، گفت؛ سال آينده مي‌تواني كمي بيشتر تلاش كني و رشته بهتري در دانشگاه قبول شوي ولي من متأسفانه اين پيشنهاد را قبول كردم و فقط رشته‌هاي خوب را انتخاب كردم كه متأسفانه در آنها هم قبول نشدم.
پریسا آهي كشيد و افزود: اي كاش همان پارسال كه رتبه بهتري داشتم،‌ انتخاب رشته مي‌كرد؛ چراكه امسال انگيزه در خواندنم خيلي كمتر بود و مطمئنا برای سال آینده هم دیگر نمی‌توانم به اندازه کافی بخوانم و نتیجه بهتری نسبت به امسال نخواهد داشت.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com