1397-09-171397-09-27bool(false) گرامیداشت روز دانش‌آموز در همدان همدان پیام
 
 
سه شنبه - 27 آذر 1397 - شماره 3364
 
امروز : سه شنبه ، 27 آذر 1397

Today : Tue, December 18, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83073 تاریخ انتشار:  1396-08-14 - 05:45 تعداد بازدید:  175
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پس از 38سال بار دیگر برگزار شد
گرامیداشت روز دانش‌آموز در همدان

اجتماعی

 همزمان با سراسر کشور راهپیمایی و تجمع همراه با اقتدار 13 آبان در جای جای استان تاریخ و تمدن ایران زمین برگزار شد.
 همدان: در این راهپیمایی شمار زیادی از دانش آموزان و دانشجویان همزمان با روز 13 آبان ماه که به نام "روز دانش آموز" نامگذاری شده است در میدان امامزاده عبدا... شهر همدان گرد هم آمدند تا بار دیگر حمایت خود را از آرمان‌های انقلاب اسلامی اعلام کنند.
پس از گذشت 38 سال از روز تسخیر لانه‌ جاسوسی و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی این روز همچنان نمادی از روحيه استقلال طلبي و هويت انقلابي مردم ايران بوده و امروز با حضور مسئولان و میدان امامزاده عبدا...(ع) این موضوع بار دیگر به اثبات رسید. این مراسم که با هدف تجلیل از دانش آموزان پیشگام در حرکت انقلابی روز 13آبان و تبیین اندیشه‌های امام راحل،     مقام معظم رهبری در خصوص ماهیت سودجویانه آمریکا و جبهه جهانی آمریکا برگزار شد، مردم دارالمومنین و دارالمجاهدین همدان همگام با سایر شرکت کنندگان در محل تجمع حضور یافته و دوشادوش دیگر هموطنان بار دیگر ضمن تجدید میثاق با رهبر معظم انقلاب اسلامی و آرمان های مقدس انقلاب و شهدا ، تفکیک ناپذیری استکبار ستیزی از اصول انقلاب اسلامی را به نمایش گذاشته و فریاد برائت از استکبار و مشرکان را سر دادند.
تجمع کنندگان با شعار محوری «مرگ بر آمریکا» با مشت‌های گرده کرده و سر دادن شعارهای مختلف ، پلاکاردهای حاوی شعارهای استکبارستیزی نظیر «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «من هم یک سپاهیم»، «غیرت انقلابی» و «لبیک یا خامنه‌ای» و .... حمل کرده و پرچم آمریکا و اسرائیل را به عنوان نمادهای اسکتبار جهانی، زیر پا انداخته و به آتش کشیدند.
در ادامه، قطعنامه تظاهرات سراسری یوم‌ا... ۱۳ آبان «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» توسط دانش آموز بسیجی قرائت و حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی پرداخت.
از جمله نکاتی که در کنار تجمع ديروز به چشم می‌خورد، نصب بیلبوردها و حمل پلاکاردهایی با مضمون «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود» و «داوطلب تدریس خصوصی جغرافیا به ترامپ هستیم»  است که این بیلبوردها اخیرا مورد توجه قرار گرفته و به عبارتی به یاوه گویی های رئیس جمهور آمریکا پاسخ و به صداقت آمریکایی‌ها طعنه می‌زند.
در این مراسم پرچم آمریکا و رژیم منحوس صهیونیستی در کف خیابان در جاهای مختلف گسترانیده شده بود تا شرکت‌کنندگان در راهپیمایی ديروز با عبور از روی این پرچم‌ها نشان دهند آمریکایی‌ها نمی‌توانند هیچ غلطی کنند.
 منطق آمریکا
ضدانسانی است
ملاير: نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منطقه آمریکا ضدانسانی است، گفت: جوانان غیور ایران، دانش آموزان و دانشجویان همراه با سایر ملت با حضور پرشور خود در راهپیمایی 13 آبان ماه پاسخ یاوه گویی ها و سخنان سخیف ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را دادند.
حجت الاسلام احد آزادی خواه در راهپیمایی 13 آبان ماه در جمع راهپیمایان ملایری در میدان آزادگان این شهر، افزود: امروز جوانان و نوجوانان ایرانی بار دیگر در صحنه سیاسی حضور پیدا کرده و ثابت کردند که آمریکا همواره عبد سرسپرده شما خواهد بود.
وی با بیان اینکه انقلاب دوم ایران به تعبیر امام راحل(ره) مرهون و مدیون دانش آموزان و دانشجویان پیرو خط رهبری و امام(ره) است، اظهار کرد: 13 آبان روز استکبار ستیزی، روز مقابله مردانه با آمریکایی ها است و روزی است که دانش آموزان و دانشجویان جاسوسان آمریکایی را دست بسته از این کشور بیرون کردند.
وی با اشاره به اینکه آمریکا در روز 13 آبان عظمت ملت ایران را فهمید و بصیرت و هوشیاری جوانان این کشور را دید، گفت: امروز این انقلاب مال شما جوانان غیور ایرانی است، شما دانش آموزان و دانشجویانی که در سنین جوانی برای همکلاسی های خود افتخار آفریدید.
حجت الاسلام آزادی خواه با بیان اینکه جوانان ایران در 13 آبان با قدرت پوشالی جهانیان مبارزه کردند، ادامه داد: شما به ملت های جهان ضد استکبار و ضد استبداد بودنتان را ثابت کردید.
وی با تاکید بر اینکه تمام مسئولانی که امروز در کشور سمتی دارند، مدیون رشادت های قشر دانش آموز و دانشجو هستند، افزود: اگر این رشادت ها و بصیرت جوانان ایران در 13 آبان نبود، ما نیز امروز همانند کشورهایی همچون عراق، افغانستان، سوریه و یمن دچار گرفتاری و ناامنی بودیم.
 دشمنی آمریکایی‌ها با انقلاب اسلامی هیچ‌وقت تمام نمی‌شود
نهاوند: روز گذشته یک بار دیگر اقشار مختلف نهاوندی به همراه دانش آموزان این شهرستان با مشت های گره زده و فریادهای مرگ بر آمریکا به میدان آمدند  تا به استعمارگران و اسثتمارگران ثابت کنندانقلاب ما تداوم دارد و نسل جوان ادامه دهنده راه شهدا است.
امام‌جمعه نهاوند در جمع راهپیمایان 13 آبان اظهار داشت: بنابر گفته های بنیان گذار کبیر انقلاب (ره)آمریکا سردمدار استکبار جهانی و شیطان بزرگ است و در برابر چنین دشمنی نباید هیچ‌گاه سلاح مبارزه را زمین بگذاریم.
 حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی مغیثی اظهار داشت: دشمنی آمریکایی‌ها با انقلاب اسلامی هیچ‌وقت تمام نمی‌شود چون آن‌ها از ملت ایران ضربه خوردند که نمونه اخیر آن هم شکست‌های پی‌درپی گروهک‌های توریستی تحت حمایت آن‌ها از جبهه مقاومت است.
مغیثی گفت: امروز که به‌عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده  یادآور سه واقعه تاریخی و مهم است؛ اولین حادثه در این روز مربوط به تبعید حضرت امام (ره) به ترکیه در سال ۴۳، تظاهرات اعتراضی دانش آموزان در سال ۵۷ علیه رژیم ستم‌شاهی دومین حادثه و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال ۵۸ توسط دانشجویان پیرو خط امام در این روز به‌عنوان سومین حادثه مهم است که استکبارستیزی ملت ایران را نشان می‌دهد.
 آبان‌ماه برگرفته از ظلم ستیزی ملت ایران
كبودراهنگ: رئيس آموزش‌وپرورش شهرستان كبودراهنگ در مراسم روز 13 آبان گفت: 13 آبان در مبارزه و قيام دانش‌آموزان متعهد و بيدار بر ضد رژيم شاه و حاميان آن به ويژه استكبار جهاني ريشه دارد و نشانه آن است كه اين قشر آگاه و متعهد در راه رسيدن به اهداف والا و عظيم انقلاب اسلامي چه در زمان طاغوت و چه از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي از هيچ كوششي فروگذار نكرده است.
رضا عسگري افزود: دانش‌آموزان كبودراهنگي نيز با حضور حداكثري خود در راهپيمايي  مشت محكمي بر دهان ياوه‌گويان زدند و يكبار ديگر اتحاد و همبستگي ايران اسلامي را به گوش جهانيان رساندند.
دانش‌آموزان این شهرستان در اين راهپيمايي شعار «مرگ بر آمريكا»، «مرگ بر اسرائيل»، «اي رهبر آزاده، آماده‌ايم آماده» و... سر دادند و خشم وانزجار خود را به استكبار جهاني نشان دادند.
در اين راهپيمايي قطعنامه‌اي در 9 بند قرائت شد كه از جمله مهمترين آن اين بود كه مسئولان مراقب ارزش‌هاي هوشمندانه نظام در مقابل توطئه‌هاي دشمنان باشند.
همچنين مردم نيز حمايت خود را از سپاه اعلام كنند و با توجه به برنامه برجام مردم ايران بايد اتكا به توانمندي‌هاي داخلي داشته باشند.
خاطرنشان مي‌شود دانش‌آموزان ساعت 9 صبح از ميدان امام حسين(ره)، خيابان دستغيب، ميدان امام خميني(ره) تا مقابل آموزش‌وپرورش كبودراهنگ راهپيمايي كردند.
 امروز آمریکا ظالم‌ترین کشور دنیاست
 اسدآباد: اکبر رنجبرزاده نماینده مردم شهرستان اسداباد در مراسم ١٣ آبان که با حضور پرشکوه مردم شهرستان اسدآباد برگزار شد ،اظهار داشت: آمریکا همواره به عنوان استکبار و شیطان بزرگ با طراحی نقشه‌ها و ترفندها سعی بر از هم پاشیدگی ملت ایران اسلامی داشته ،که در برهه‌های مختلف از جمله هشت سال جنگ تحمیلی با شکست مواجه شده است.
وی همه تهدیدها و تحریم های آمریکا را به دلیل حفظ منافع خود در میان کشورهای دنیا دانست و‌ خاطر نشان کرد: امروز ملت ایران در رکاب ولایت فقیه چون اقیانوس ،پر رنگ‌تر و مستحکم‌تر و متحدتر از گذشته در سراسر کشور با شعار مرگ بر آمریکا موج می زنند.
رنجبر زاده با بیان اینکه بدون شک امروز ظالم ترین کشور دنیا آمریکا است ،تصریح کرد: مبارزات شما ملت ایران از پیر تا جوان نتیجه بخش خواهد بود ،و به اذعان سیاستمداران دنیا استراتژی آمریکا دچار از هم پاشیدگی شده و این از هم پاشیدگی نتیجه افکار غیر منسجم ترامپ بوده که شما ملت ایران او را دچار آشفتگی و سرگیجه کرده است.
رنجبرزاده اظهار داشت: ایستادگی و مقاومت و مبارزه ملت ایران در رکاب ابر مرد ایران اسلامی، ولی امر مسلمین با آمریکا حاکی از آن است که تا آخرین قطره خون در مسیر عاشورا و امام حسین(ع) ایستاده ایم تا آمریکا را در منطقه خاورمیانه دفن کنیم،که بدون شک به فضل خدا آن روز نزدیک خواهد بود.
وی با تاکید براینکه دشمنان و استکبار و آمریکا توان مقابله با ایران اسلامی را ندارند ،افزود:دشمنان امروز از توان دفاعی ایران می ترسند و می‌دانند که توسط ایران تمام اهداف آمریکا در منطقه قابل هدف بوده و جرات هجوم به ایران اسلامی راندارند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com