1401-02-221401-03-02bool(false) پرداخت 116میلیارد تومان تسهیلات به بازنشستگان همدان پیام
 
 
دوشنبه - 2 خرداد 1401 - شماره 4317
 
امروز : دوشنبه ، 2 خرداد 1401

Today : Sun, May 22, 2022
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * سال1400، تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  120307 تاریخ انتشار:  1400-08-08 - 09:41 تعداد بازدید:  137
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مدیر صندوق بازنشستگان استان خبرداد
پرداخت 116میلیارد تومان تسهیلات به بازنشستگان

اجتماعی

■افزایش ۴۵ درصدی حقوق بازنشستگان در اجرای قانون متناسب‌سازی در مهر ۱۳۹۹

مدیر صندوق بازنشستگی استان همدان با بیان اینکه افزایش ۴۵ درصدی حقوق بازنشستگان با اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق در سال 1399 انجام شده است، گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون ۱۱۶میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به بازنشستگان استان همدان پرداخت شده است و استان همدان به عنوان یکی از استان‌های ممتاز در این زمینه است.
روح‌ا... افشار در این جلسه افزود: مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری در استان همدان حدود 60 هزار نفر هستند که از این تعداد 37 هزار نفر بازنشسته و وظیفه‌بگیر صندوق هستند و حدود 23 هزار نفر شاغلان کسورپرداز در دستگاه‌های اجرایی استان می‌باشند.
وی گفت: میانگین حقوق بازنشستگان کشوری در سالجاری مبلغ حدود ۷ میلیون و 100 هزار تومان است که در مهرماه سال 1399 با اجرای قانون متناسب‌سازی حقوق میانگین ۴۵ درصد حقوق بازنشستگان و موظفین مشترک صندوق افزایش داشته است.
افشار با اشاره به اینکه کمترین افزایش در متناسب‌سازی حقوق شامل افرادی که با سابقه زیر ۳۰ سال بازنشسته و یا از کارافتاده شده بودند، افزود: افزایش حقوق این عزیزان براساس مدت سابقه خدمت افزایش داشته است.
مدیر صندوق بازنشستگی استان همدان با بیان اینکه امیدوارم در بحث دائمی شدن متناسب‌سازی حقوق به این مسائل نیز توجه بیشتری شود تا بازنشستگان یا عزیزانی که از کارافتاده هستند و زیر ۳۰ سال هم خدمت کرده‌اند، شامل بیشترین افزایش حقوق در متناسب‌سازی حقوق باشند، بیان کرد: خوشبختانه از زمان استقرار دولت مردمی رئیسی در 2 ماه گذشته حقوق‌ بازنشستگان عزیز به موقع پرداخت شده که این موضوع موجب خوشحالی و آرامش خاطری در میان این قشر فرهیخته شده است. که جا دارد از ریاست سازمان برنامه‌وبودجه و مدیرعامل و سایر مسئولان صندوق تشکر کنیم.
افشارگفت: مشکل دیگر بازنشستگان بیمه تکمیلی این بزرگواران است که امیدواریم دستگاه‌های اجرایی بر اساس ماده ۸۵ قانون مدیریت خدمات کشوری یعنی همانند بیمه شاغلان، بازنشستگان و موظفین تحت‌پوشش دستگاه خود را نیز بیمه تکمیلی کنند.
وی در پایان بیان کرد: ضمن قدردانی از زحمات حاجی‌بابایی، نماینده مردم شریف همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون  برنامه وبودجه بابت پیگیری‌ها در جهت رفع مشکلات بازنشستگان و بحث دائمی شدن متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان از وی درخواست کنیم تا انشاءا... در تأمین منابع مالی این قانون در بودجه سال ۱۴۰۱ توجه ویژه‌ای کند.

 ضرورت راه‌اندازی صندوق حمایت از بیماران صعب‌العلاج
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی نیز با بیان اینکه اگر خودم می‌توانستم قطعا برای بازنشستگان بیمه‌ای را طراحی می‌کردم که هر جایی مراجعه می‌کنند، ریالی پرداخت نکنند همانطور که برای معلمان انجام دادم گفت: معتقدم باید در کشور یک صندوقی راه‌اندازی شود تا هر بیمار صعب‌العلاجی از آن استفاده کند.
حاجی‌بابایی با تاکید به اینکه اقدامات بسیاری در کشور انجام شده که منشأ خیر و برکات است گفت: در استان همدان نیز کارهای بزرگی انجام شده اما متاسفانه برخی‌ اطلاعی ندارند.
وی با بیان اینکه برخی نمی‌دانند همدان را قطب «های‌تک» کرده‌ام و پایلوت هستیم افزود: به واسطه شهرک ویژه مبتنی بر فناوری‌های برتر از تمام ‌کشور در همدان سرمایه‌گذاری می‌کنند.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه می‌خواهم هرچه اندوخته دارم را در راستای اعتلای همدان به کار گیرم گفت: ۸۰ پروژه ملی که ۵۶ مورد آن برای شهرستان همدان بوده را انجام می‌دهم، روزی می‌گفتند کجاست راه آهن همدان اما امروز آن را تا سنندج برده‌ایم.

 پیگیر قطار شهری برای همدان هستم
وی با اشاره به اینکه برای قطار شهری همدان هم ایرادهایی می‌گیرند اما‌ من وظیفه‌ام را انجام می‌دهم و این کار انجام خواهم داد؛ نه برای امروز که برای ۲۰ سال بعد تاکید کرد: ما وظیفه داریم همدان را بزرگ کنیم.
حاجی‌بابایی با بیان اینکه در حوزه علوم پزشکی استان ششم کشور شده‌ایم از راه‌اندازی بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی به جای بیمارستان ارتش فعلی برای غرب کشور خبر داد و افزود:  یک بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی نیز برای سپاه راه‌اندازی خواهیم کرد.

 به زودی بیمارستان ناباروری همدان کلنگ‌زنی می‌شود
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی همدان جزو موفق‌ترین دانشگاه‌های کشور است که در حال حاضر دانشجوی پزشکی دارد گفت: بیمارستان فاطمیه ساخته می‌شود و به زودی بیمارستان ناباروری را کلنگ زنی خواهیم کرد. وی با اشاره به اینکه در حوزه پزشکی می‌خواهیم از نجف تا همدان محوریت داشته باشیم افزود: موزه‌ای منحصر به فردی در همدان داریم که شاید کمتر کسی آن را دیده باشد.
حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه یک پتروشیمی در همدان آغاز شده است که تنها از صندوق توسعه برای آن ۳۰۰ میلیون دلار وام گرفته شده گفت: هزینه تکمیل این پروژه ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان  می‌شود.
وی با تاکید به اینکه در مورد بازنشستگان به اعتقادم عمل می‌کنم که ممکن است به مذاق برخی خوش نیاید ادامه داد: اگر پشت صحنه فیلم مرا در خصوص ماده ۲۹ و ۳۰ ببینید، باور نمی‌کنید که چه تلاشی کردم.
وی در خصوص سوال یکی از بازنشستگان مبنی بر اینکه شهرک سلامت همدان به کجا انجامید؟ گفت: پیگیری می‌کنیم، پروژه پشت انبار نفت است.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com