انجام تست کرونا در مراکز ۱۶ ساعته رایگان است همدان پیام
 
 
سه شنبه - 11 آذر 1399 - شماره 3913
 
امروز : چهارشنبه ، 12 آذر 1399

Today : Tue, December 1, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
روزجهانی ایدز
logo-samandehi
 
کد مطلب:  110500 تاریخ انتشار:  1399-05-04 - 07:00 تعداد بازدید:  62
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

انجام تست کرونا در مراکز ۱۶ ساعته رایگان است

اجتماعی


 رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت اعلام کرد که اگر کسی مشکوک به کرونا بوده و علائم هم داشته باشد و به مراکز ۱۶ ساعته کرونا مراجعه کند، درصورت تشخیص و درخواست پزشک، از او رایگان تست گرفته می‌شود.
سیدسجاد رضوی در گفت‌وگو با ایرنا درباره تعرفه تست‌های کرونا افزود: اگر شخص به مرکز خصوصی مراجعه کرده و علائم کرونا هم نداشته باشد، خود فرد باید هزینه تست را بپردازد. بر اساس دستورالعمل‌های معاونت بهداشت، تست کرونا در بخش دولتی فقط درصورتی‌که فرد علائم داشته باشد یا دچار بیماری زمینه‌ای باشد یا زن باردار باشد، به‌صورت رایگان انجام می‌شود.
وی ادامه داد: در سایر کشورها نیز به همین صورت است که اگر شخص بدون علائم بخواهد تست کرونا انجام بدهد، خودش باید هزینه را پرداخت کند. محدودیت تست کرونا در همه کشورها وجود دارد و اگر کسی خارج از شبکه بهداشت و درمان بخواهد تست انجام بدهد، هزینه به عهده خود شخص است؛ زیرا هیچ نظام سلامتی تاب‌آوری این هزینه را ندارد که برای همه افراد و هر روز تست کرونا انجام بدهد. از طرفی نتیجه این تست‌ها فقط چند دقیقه اعتبار دارد و ممکن است فرد چند دقیقه پس از دریافت پاسخ تست، به ویروس کرونا مبتلا شود.
 تعرفه تست مولکولی مشخص است
رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: تست‌های آزمایشگاهی کرونا 2 نوع مولکولی و سرولوژی است. تعرفه تست‌های مولکولی یا PCR مشخص است و بیمه‌ها نیز برای بیماران بستری بر اساس تعرفه اقدام می‌کنند.
وی افزود: اگر شخصی بخواهد به آزمایشگاه‌های خصوصی مراجعه کند، برای تست مولکولی یا PCR باید هزینه آزاد و حدود ۲۵۰ هزار تومان پرداخت کند.
 تعرفه تست سرولوژی هنوز تعیین نشده است
رضوی گفت: تعرفه تست‌های سرولوژی هنوز تعیین نشده و پس از تصویب در شورای عالی بیمه سلامت، باید توسط هیأت وزیران مصوب شود. البته برای پوشش بیمه‌ای تست سرولوژی نیز باید در شورای عالی بیمه مصوب شود؛ زیرا هنوز ضرورت تست سرولوژی و اختصاصی و مفید بودن آن به‌طور قطعی اثبات نشده است. در واقع نمی‌توان با تست سرولوژی گفت که شخص بیمار است یا خیر. اهمیت تست‌های سرولوژی هنوز از طرف حوزه آزمایشگاهی اعلام نشده و اگر این ضرورت اعلام شود، در شورای عالی بیمه سلامت بررسی می‌شود.
وی افزود: درحال‌حاضر هزینه‌ای که برای تست‌های سرولوژی پرداخته می‌شود، آزاد است. تعرفه آن حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان خواهد بود که آن هم باید توسط هیأت وزیران تأیید شود. در واقع تست یا نباید انجام شود، یا اگر درحال انجام است، باید تعرفه مشخص داشته باشد.
رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: در نخستین جلسه شورای عالی بیمه سلامت بحث تعرفه تست‌های سرولوژی را بررسی خواهیم کرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com