پيام‌نورهمدان در بين 10واحد برترکشوري همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 2 خرداد 1398 - شماره 3480
 
امروز : شنبه ، 4 خرداد 1398

Today : Sat, May 25, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  84625 تاریخ انتشار:  1397-05-13 - 13:46 تعداد بازدید:  82
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون اداری، مالی دانشگاه‌های در جمع خبرنگاران اعلام کرد
پيام‌نورهمدان در بين 10واحد برترکشوري

اجتماعی


حسن عليزاده افزود:‌ 30 درصد از دانشجويان پيام‌نور در مقطع كارشناسي ارشد و دكتري در دانشگاه‌هاي دولتي قبول می‌شوند كه اين موضوع خود حاكي از قوی بودن آموزش در اين دانشگاه‌ است چرا که برای بررسي دانشگاه‌ها بايد دانشجويان ورودي و خروجي آن دانشگاه را بررسي كنيم و با این بررسی‌ است که کیفیت هر دانشگاه مشخص می‌شود.
وی گفت: ‌نظام آموزشي پيام‌نور توانسته با كمترين فشار هزينه مالي به دولت از چنين كيفيتي در خدمات آموزشي بهره‌مند شود ؛ چراكه سرانه آموزشی این دانشگاه براي هر دانشجو كمتر از 900 هزار تومان است.
معاون اداري، مالي و عمراني دانشگاه‌هاي پيام‌نور كشور اظهار كرد: به دنبال عقد تفاهم‌نامه‌اي با دانشگاه‌هاي دولتي هستیم تا بتوانيم مدارك مشترکی با این دانشگاه‌ها صادر کنیم و در این تفاهم‌نامه دانشجو می‌تواند  بخشي از تحصيل را در دانشگاه پيام‌نور و  بخشي از تحصیلش را در دانشگاه دولتي بگذراند.
عليزاده افزود:‌ وضعيت دانشگاه پيام‌نور استان همدان با سرانه‌اي كه براي هر دانشجو دارد، بالاتر از ميانگين دانشگاه‌هاي باز است و دانشگاه پیام‌نور تنها دانشگاه باز كشور است كه دانشجو به صورت از راه دور، نيمه حضوري و غيرحضوري  مي‌پذيرد.
وي ادامه داد: سرانه دانشجويي دانشگاه پيام‌نور استان همدان 4 مترمربع است كه با ميانگين سرانه دانشجويي كشور كه تقريباً 5 مترمربع است، فاصله كمي دارد و در دانشگاه پيام‌نور 3 هزار و 920 نفر عضو علمي وجود دارد كه اين آمار در كل كشور مي‌تواند تأثير بزرگي در توسعه كشور داشته باشد.
معاون اداري، مالي و عمراني دانشگاه‌هاي پيام‌نور كشور با بیان اینکه اين نظام آموزشي توانسته با زيرساخت‌هاي IT اقدامات ارزنده‌اي ارائه دهد، بیان کرد: اين دانشگاه توانسته با يكي از شركت‌هاي اينترنتي كشور وارد تعامل شود و اينترنت را با تخفيف 15 درصدي در اختيار دانشجويان خود و ‌دانشجويان روستایی قرار دهد.
وي افزود:‌ در تخصيص بودجه استان همدان را به عنوان استان برخوردار قرار داده‌ایم.
معاون اداري، مالي و عمراني دانشگاه‌هاي پيام‌نور كشور ادامه داد: در راه‌اندازی خدمات آنلاين در دانشگاه پيام‌نور به جايي رسيده‌ايم كه فروش آنلاين را اجرایی کرده‌ایم و از این طریق هر دانشجو در خانه مي‌تواند كتاب‌هاي مورد نظر خود را سفارش دهد و دريافت كند و از اين طريق مي‌توان كتاب‌ها را با موبايل سفارش داد.
عليزاده درباره شهريه‌هاي تحصيلي دانشجويان نيز گفت:‌ ميانگين شهريه دوره كارشناسي ما نهايت 5 ميليون تومان است و میزان این شهریه در دوره كارشناسي ارشد نزديك به 15 ميليون تومان و در دوره دكتري نيز نزديك به 55 ميليون تومان است.
وي در مورد تسهيلات شهريه‌هاي دانشجويي اظهار کرد:‌ در مورد شهريه‌ها با توافقی که با بانک‌ها داشتیم، 300 ميليارد تومان اعتباربرای تسهیلات در نظر گرفته‌ایم كه دانشجو مي‌تواند در هر ترم از اين تسهيلات استفاده كند.
معاون اداري، مالي و عمراني دانشگاه پیام نور کشور ادامه داد: حتي اين دانشگاه تسهيلاتي براي خريد كتاب هم در نظر گرفته است و دانشجوياني كه توانایی مالی برای تامین هزینه کتاب دارند، مي‌توانند از اين تسهيلات با كارمزد 2 درصدبهره ببرند.
عليزاده در این باره توضیح داد: ‌يك دانشجوي كارشناسي در طول دوران تحصیل، 5 ميليون تسهیلات دريافت مي‌كند و كل كارمزد تسهيلات دريافت شده وی، 100  هزار تومان خواهد بود.
وی درآمد دانشگاه پيام‌نور 2 سال گذشته را 750 ميليارد تومان اعلام کرد و افزود: اين درآمد در سال جديد هم نسبت به سال گذشته تغییر محسوسي نخواهد داشت.
معاون اداري، مالي و عمراني دانشگاه‌هاي پيام‌نور كشور با بيان اينكه تعداد دانشجویان دانشگاه پيام‌نور كاهش يافته است، گفت: در استان همدان از نيمسال اول سال 95 تا امروز تعداد دانشجویان دانشگاه پیام نور حدود 9/2 درصد کاهش داشته است.
عليزاده علت اين كاهش را حذف يكسري از رشته‌ها از دانشگاه‌ها دانست و ادامه داد: همچنین در سالهای اخیر، عمده جمعيت دانشجويي به سمت رشته‌هاي تجربي رفته است و چون دانشگاه پيام‌نور از رشته‌هاي پزشكي محروم است پس این مقدار کاهش در تعداد دانشجو طبیعی است ولي لازم به ذكر است اين عدد نسبت به بعضي از دانشگاه‌هاي دولتي به مقدار كمتری كاهش يافته است.
عليزاده تأكيد كرد: نظام آموزشي پيام‌نور تنها نظام آموزشي است كه كاركنان تمامي ادارات چه دولتي و چه غيردولتي می‌توانند به راحتی در آن تحصیل کنند چرا که تحصیل در این دانشگاه نیاز به حضور داشتن و مرخصی گرفتن ندارد.
عليزاده گفت: ميانگين افزايش بودجه‌اي در دانشگاه پیام نور 12 درصد است و دولت در اين بودجه 440 ميليارد تومان سهيم است.
وي افزود:‌ سرانه دانشجويي یک دانشجو در دانشگاه پيام‌نور براي دولت 900 هزار تومان است، در حالي كه سرانه آموزشي دانشجو در دانشگاه پيام‌نور 2 ميليون تومان است.
معاون اداري، مالي و عمراني دانشگاه پيام‌نور كشور گفت: ‌تعداد دانشجو در دانشگاه‌هاي پيام‌نور چيزي حدود 650 هزار نفر است كه نسبت به سال 89 كه يك ميليون نفر بود، كاهش داشته است.
علیزاده با بيان اينكه 9/99 درصد از كاركنان دانشگاه پيام‌نور همدان داراي شناسه استخدامي هستند، گفت: قصد تقويت مراكز واحدهای دانشگاه پیام‌نور را داريم تا اختيارات ستاد مركزي استان‌ها را به مراكز دانشگاه پيام‌نور اختصاص دهيم.
معاون اداري، مالي و عمراني دانشگاه‌های پيام‌نور كشور گفت: در تجهيز آزمايشگاه‌ها اعتبارات خاصی از محل ارزی در نظر گرفته شده است كه اگر تخصيص يابد، بودجه‌هایي براي آزمايشگاه‌هاي پيام‌نور تخصيص مي‌دهيم.
عليزاده ادامه داد: قصد تكميل پروژه‌هاي نيمه‌تمام را داریم و حدود 30 ميليارد تومان اعتبار براي 18 پروژه در كل كشور در نظر گرفته‌ايم.
وي افزود: ‌براي شهريه نخبگان و دانشجويان ورزشي كشور به دنبال تدوين آيين‌نامه‌اي هستيم تا تخفيفاتي را داشته باشیم البته لازم به ذكر است چون دانشگاه پيام‌نور دولتي است، چيزي به اسم تخفيف نداريم بلكه مسأله تغيير شهريه را در نظر داريم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com