1399-06-271399-07-06bool(false) 1399-06-271399-07-06bool(false) پرداخت اینترنتی حامیان و حمایت مالی از فرزند معنوی همدان پیام
 
 
يكشنبه - 6 مهر 1399 - شماره 3862
 
امروز : يكشنبه ، 6 مهر 1399

Today : Sun, September 27, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
logo-samandehi
 
کد مطلب:  108409 تاریخ انتشار:  1399-02-22 - 07:00 تعداد بازدید:  170
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

پرداخت اینترنتی حامیان و حمایت مالی از فرزند معنوی

نویسنده : نیلوفر بهرمندنژاد

اجتماعیدر هر جامعه، گروهی از کودکان هستند که در سنین پایین پدر و مادر خود را از دست داده‌ و بی‌کس و تنها مانده‌اند یا کودکانی که پدر و مادرانی دارند که برای تأمین معیشت زندگی خود، توانایی انجام هیچ کاری ندارند، در این مواقع کمیته امداد امام خمینی( ره) نخستین نهادی است که با هدف ساماندهی و رسیدگی به وضعیت معیشت محرومان و نیازمندان کشور و رفع مشکلات فراوان اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به این‌گونه افراد توجه ویژه‌ای دارد.
فقر و ناتوانی مالی در تأمین نیاز‌های زندگی روزمره از مهم‌ترین مسائلی است که زمینه‌ساز بروز مشکلاتی از قبیل آسیب‌های اجتماعی، مشکلات عاطفی و مشکلات اقتصادی است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) در گفت‌وگو با خبرنگار همدان‌پیام در این‌باره گفت: طرحی به‌نام طرح اکرام ایتام و محسنین وجود دارد که نخستین روز آن مصادف با میلاد امام حسن مجتبی(ع) است و تا 21 رمضان ادامه دارد.
پیمان ترکمانه در ادامه بیان کرد: یتیم به کسی گفته می‌شود که از داشتن پدر محروم است و محسنین به کسی گفته می‌شود که پدر و مادری  دارد که توانایی انجام کار و تأمین مخارج زندگی را ندارد، نزدیک به 3 هزار نفر یتیم و 4 هزار نفر فرزندان محسنین وجود دارد که این 7 هزار نفر تحت پوشش 38 هزار و 800 نفر حامی هستند. به‌طور متوسط هر یتیم دارای 6 حامی است و هرکدام از این حامیان به‌طور میانگین مبلغ 62 هزار تومان به حساب این افراد واریز می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: ارسال عدد 1 به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳، پایگاه اینترنتی https://ekram.emdad.ir/ و مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد امام خمینی(ره) از روش‌های ثبت‌نام و پذیرش فرزندان یتیم است که مردم انسان‌دوست همدان با مراجعه به این سایت می‌توانند در طرح اکرام ایتام و محسنین مشارکت و کمک‌های خود را به‌دست فرزندان نیازمند برسانند.
*پرداخت صدقات روزانه با شماره‌گیری #8877*
ترکمانه با اشاره به نحوه پرداخت صدقات و کمک‌های مردمی در ایام کرونا تصریح کرد: خیران می‌توانند از طریق کد دستوری  ussp با شماره‌گیری عدد #8877* وارد سامانه شوند و مبلغ صدقه روزانه خود را مشخص کرده و به حساب کمیته امداد واریز کنند که با این روش خیلی سریع آن مبلغ به‌دست نیازمندان می‌رسد، همچنین روشی مؤثر برای پیشگیری از ویروس کرونا است.
وی افزود: تا پایان سال 1398 حدود 38 هزار و 860 خانواده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی بودند که از خدمات مستمر و دائمی که شامل خدمات درمانی‌، فرهنگی، خودکفایی، اشتغال و وام‌های قرض‌الحسنه بهره‌مند بودند و حدود 12 هزار و 385 خانوار شامل خانواده‌هایی است که فقط مستمری دریافت ‌می‌کنند و بیشتر در غالب دریافت بسته‌های کمک معیشتی است.
*خدمت‌رسانی کمیته امداد در ایام کرونا
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: تمام خانواد‌ه‌های تحت حمایت از همان روز‌های نخست شیوع کرونا توسط مددکارهای کمیته امداد رصد می‌َشوند و با توجه به سامانه‌ای که تعریف شده است از اواسط فروردین بسته‌های بهداشتی به ارزش 200 هزار تومان بین خانواده‌هایی که بیشتر در معرض کرونا بودند مانند بیماران کلیوی، قلبی، دیابتی، تعلق گرفته است.
ترکمانه در ادامه بیان کرد: کمیته امداد از ابتدای ماه مبارک رمضان حدود 313 آشپزخانه مهدوی در سراسر کشور تأسیس شده است که حدود 10‌‌ آشپزخانه در شهرستان‌های همدان ایجاد شده است که کمیته امداد وظیفه رساندن اطعام را به منازل خانواده‌های نیازمندان برعهده دارد.
* امام حسن مجتبی(ع) مظهر سخاوت و بخشندگی
در دین مبین اسلام بر دستگیری از نیازمندان تأکید شده است، امام حسن(ع) به‌عنوان کریم اهل‌‌بیت(ع)، چندین بار اموال خود را در راه خدا بخشید، ایشان نمونه برجسته انسان‌دوستی و یتیم‌نوازی هستند.
یک کارشناس مذهبی بیان کرد: امام حسن مجتبی(ع) معروف به کریم اهل بیت است. کریم در لغت به‌معنای بخشندگی و با دیگران بزرگوارانه رفتار کردن است؛ یعنی بدون اینکه دیگران از شما در خواست کمکی بکنند در راه خدا انفاق کنید.
 سید صادق حسینی با اشاره به بارزترین ویژگی امام حسن مجتبی(ع) نیز می‌توان گفت: بارزترین ویژگی امام مجتبی(ع) که بهترین سرمشق برای دوستداران او است، بخشندگی بسیار و دستگیری از دیگران است. ایشان به بهانه‌های مختلف، همه را از خوان کرم خویش بهره‌مند می‌ساخت و آنقدر بخشش می‌کرد تا شخص نیازمند بی‌نیاز می‌شد؛ زیرا طبق تعالیم اسلام، بخشش باید به‌گونه‌ای باشد که فرهنگ گدایی را ریشه‌کن سازد و درصورت امکان، شخص را از جرگه نیازمندان بیرون کند.
وی در ادامه در این‌باره نیز بیان کرد: ماه رمضان بهترین فرصت برای درک و فهم مشکلات ایتام است، زیرا روزه، انسان را متوجه حال گرسنگان و نیازمندان می‌کند، با الگوبرداری از مولا امیرالمومنین که به فقرا کمک می‌کردند، چه خوب است که در این ماه مبارک در حد توان خود در طرح مؤمنان که به‌نام طرح مواسات نام‌گذاری شده است به‌همراه کمک‌های کمیته امداد به دستگیری فقرا و نیازمندان بپردازیم.
حسینی افزود: از ابتدای ماه مبارک رمضان که با ندای رهبر معظم انقلاب اسلامی و لبیک عموم مردم آغاز شد، طرحی به‌نام «کمک مؤمنانه» که متولی آن سپاه پاسداران است، برگزار شده است؛ این طرح مشمول کسانی می‌شود که در این ایام سخت کرونایی شغل خود را ازدست داده‌اند و درآمد کافی برای تأمین معشیت زندگی خود ندارند. در استان همدان مبالغ ارزشمندی توسط مردم خیراندیش اهدا شد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com