به نام جوانگرایی به کام قبیله گرایی همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 14 آذر 1398 - شماره 3634
 
امروز : جمعه ، 15 آذر 1398

Today : Thu, December 5, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  97601 تاریخ انتشار:  1398-05-23 - 09:17 تعداد بازدید:  51
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

به نام جوانگرایی به کام قبیله گرایی

نویسنده : دکتر سید حمید حسینی

اجتماعی


 اهمیت جوانگرایی در مناصب و کرسی های مختلف اداری و قانون گذاری کشور بر هیچ کس پوشیده نیست و خروج آرام و البته لازم سالمندان حوزه های مدیریت و قانون گذاری خواسته اکثر کنشگران سیاسی است. اما از آن جا که ما توانایی قابل توجهی در خراب کردن مفاهیم مختلف داریم، همانطور که هر سال شعار سال را آنقدر تکرار و بی اثر  میکنیم و همچنان کار سابق خود را انجام میدهیم، در جوانگرایی نیز ترس بجایی در دلسوزان وجود دارد که باید برای آن فکری کرد. در غیر این صورت دختر و پسر و داماد و برادر و سایر بستگان فلان وزیر و وکیل و صاحب منصب را به نام جوانگرایی به ما مردم همیشه در صحنه غالب کرده و ما همچنان  باید همیشه در صحنه بمانیم! البته که هر کس که شایسته باشد باید در مناصب قرار بگیرد و وابستگی به مسئولین نباید جلوی رشد افراد را بگیرد ولی کیست که نداند تعداد زیادی از وابستگان به مقامات درست جایی هستند که نباید.  از برادر زاده معاون وزیر خارجه در معاونت ارزی بانک مرکزی که فاجعه ارزی سال قبل را بوجود آورد تا دختری که سهم از سفره انقلابشان را برای پدر نجومی بگیرش در مجلس با صدایی بلند فریاد میزد.
چند پیشنهاد برای انتخابات امسال:
۱)بیایید از توانمندی های آقا زادگان سیاسیون و علما در جایی غیر از مجلس شورای اسلامی استفاده کنید.  باور کنیم بجز خاندان این عزیزان، دیگرانی هستند که می توانند.
۲)جوانانی که برای مجلس در لیستهایتان قرار می دهید از نزدیکان و اعضا دفتر مسئولین سالمن نبوده و به افراد سهم برای لیست ها ندهند و شما نپذیرید.
۳)انقلابی بودن و اصلاح طلب بودن صرف برای جوانان اعلامی در لیستها کافی نیست بلکه باید تخصص و پختگی شخصیتی و رفتاری نیز از شروط لازم برای جوانانی است که قرار است از آنها استفاده شود،می باشد.
۴)جوانان قدرتمند و توانا معمولا اهل داد و فریاد نیستند و سیاسیون باید با چراغ آنها را در دانشگاهها و در بخشهای کارشناسی سازمانها و بخش خصوصی پیدا کرده و با اصرار و خواهش به سمت ورود به فضای قانونگذاری به حرکت درآورند، اگر دلی دارند که برای وطن بسوزد.
۵)سوابق اخلاقی و مالی و روابط آنها را قبل از مطرح کردن بررسی کنیم تا رضویها و دامادها و برادرزادگان و سایرین به واسطه این جوانان تازه از لپ لپ سیاست خارج شده، باز به منابع کشور دست درازی نکنند.
* محقق و استاد دانشگاه


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com