مستمری‌بگیران بیمه تکمیلی درمان و عمر می‌گیرند همدان پیام
 
 
پنجشنبه - 26 مهر 1397 - شماره 3316
 
امروز : جمعه ، 27 مهر 1397

Today : Fri, October 19, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83428 تاریخ انتشار:  1396-10-11 - 05:45 تعداد بازدید:  134
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

مستمری‌بگیران بیمه تکمیلی درمان و عمر می‌گیرند

اجتماعی

مستمری‌بگیران از این پس بیمه تکمیلی درمان و عمر دریافت می‌کنند.
 مدیرکل امور فنی مستمری‌های سازمان تأمین اجتماعی در گفت‌وگو با ایرنا افزود: با توجه به اعلام موافقت هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی با تمدید کسر حق بیمه تکمیلی درمان و عمر مستمری‌بگیران این سازمان در تاریخ هشتم آذرماه امسال و پیرو انعقاد قرارداد با شرکت بیمه آتیه‌سازان حافظ و شرکت بیمه ایران، توسط کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان، دستور اداری این فرایند در تاریخ ششم دی‌ماه با امضای مدیرعامل تأمین اجتماعی صادر شد.
به گفته سید محمدعلی جنانی، این قرارداد از تاریخ یکم آذرماه امسال تا 30 آبان سال 1397 برای برقراری بیمه تکمیلی درمان و عمر مستمری‌بگیران منعقد شده است.
وی تصریح کرد: در این قرارداد حق بیمه تکمیلی درمان برای هر نفر ماهانه مبلغ 362 هزار ریال در نظر گرفته است اما با توجه به مصوبات هیأت مدیره مبنی بر مساعدت به مستمری‌بگیران بابت بیمه تکمیلی درمان مقرر شده است طی دوره قرارداد به ازای هر نفر از مشمولان ماهانه مبلغ 30 هزار ریال توسط سازمان پرداخت شود به همین دلیل از یکم آذرماه 1396 تا 30 آبان 1397 مبلغ 332 هزار بابت بیمه تکمیلی درمان از مستمری مشمولان کسر خواهد شد.
وی اظهار داشت: بیمه عمر مستمری‌بگیران برای هر یک از مشمولان مبلغ 30 میلیون ریال پیش‌بینی شده و مقرر است با احتساب مالبات بر ارزش افزوده ماهانه به ازای هر نفر مبلغ 51 هزار و 333 ریال از مستمری مشمولان کسر و به حساب شرکت بیمه ایران واریز شود.
جنانی ادامه داد: مشمولان قراردادهای یادشده شامل مستمری‌بگیر بازنشسته، ازکارافتاده کلی، مستمری‌بگیران بازمانده به همراه همسر و یا همسران دائم و در صورت تمایل سایر افراد تحت تکفل واجد شرایط آنان است.
مدیرکل امور فنی مستمری‌های سازمان تأمین اجتماعی گفت: آن دسته از مستمری‌بگیرانی که در قرارداد سال گذشته مشمول بیمه تکمیلی درمان نبوده‌اند، اما تمایل دارند که تحت پوشش خدمات بیمه تکمیلی درمان قرار گیرند، می‌توانند تا 15 اسفندماه سالجاری با مراجعه به کانون‌های بازنشستگی مربوطه نسبت به ارائه درخواست برقراری پوشش بیمه تکمیلی و عمر اقدام کنند.
وی تأکید کرد: کانون‌های بازنشستگی موظف هستند ضمن اخذ رضایت‌نامه از متقاضیان جدید، فهرست اسامی آنان را به شعب اعلام کنند و در صورت اضافه شدن این دسته از افراد کسر حق بیمه تکمیلی درمان و عمر از ابتدای قرارداد صورت می‌گیرد.
جنانی اضافه کرد: بازنشستگان و مستمری‌بگیران جدیدی که مستمری آنان در طی مدت قرارداد برقرار می‌شود در صورت تمایل می‌توانند حداکثر ظرف مدت 3 ماه از تاریخ صدور حکم برقراری مستمری با مراجعه به کانون‌های بازنشستگی مربوطه نسبت به ارائه درخواست خود مبنی بر برقراری پوشش بیمه تکمیلی اقدام کنند، البته کسر حق بیمه تکمیلی و عمر دراره این دسته از مستمری‌بگیران از تاریخ برقراری انجام می‌شود.

 


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com