کسب عنوان دوم جهان در مسابقات جهانی Aلمپیاد هلند توسط دانش آموزان همدانی همدان پیام
 
 
شنبه - 30 تير 1397 - شماره 3244
 
امروز : يكشنبه ، 31 تير 1397

Today : Sun, July 22, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * ---(( سال 1396 اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال ))---
ورود کاربران


کانال همدان پیام
logo-samandehi
 
کد مطلب:  82360 تاریخ انتشار:  1396-06-16 - 05:45 تعداد بازدید:  102
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

کسب عنوان دوم جهان در مسابقات جهانی Aلمپیاد هلند توسط دانش آموزان همدانی

اجتماعی

دانش آموزان مدرسه علامه حلی 1 موفق به کسب مقام دوم در مسابقات جهانیAلمپياد هلند شوند.
معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری شهرداری همدان ضمن اعلام این خبر گفت: کشورهای آلمان، دانمارک و هلند مشترکن مقام اول این مسابقات ، تیم دانش آموزان همدان و  کلوجی آروبانو مشترکن دوم و تیم اصفهان و به همراه چند تیم دیگر از کشورهای مختلف مشترکن سوم شدند .
محمد قدیمی افزود: در مرحله نخست تیم  دانش آموزان همدانی به همراه  تیم اصفهان موفق شدند جزء دو تیم منتخب کشوری از بین 43 تیم  شده و به مرحله نهایی مسابقات که اسفندماه سال جاری در کشور هلند برگزار می شد راه یابند.
به گزارش روابط عمومی این معاونت قدیمی کسب مقام دوم جهان را افتخاری بزرگ و ارزنده برای ایرانیان خصوصا شهروندان همدانی، دانش آموزان و خانه ریاضیات استاد غیور دانست و گفت: باعث خرسندی است که جوانان این مرز و بوم در کلیه عرصه های علمی، ورزشی، فرهنگی و بومی افتخاراتی برای این سرزمین کسب می نمایند.
وی در خصوص مسابقات Aلمپياد خاطر نشان کرد: هرساله چندین مسابقه مدل‌سازی ریاضی در سراسر دنیا برای گروه‌های سنی مختلف برگزار می‌شود. یکی از این مسابقات Aلمپیاد است که با هدف افزایش قدرت تفکر، یادگیری تکنیک‌های مدل‌سازی ریاضی، کارگروهی، تمرین نوشتن یافته‌های علمی و جمع‌بندی و ارائه مطالب، در هلند و تعدادی دیگر از کشورها برگزار می‌شود.
وی اظهار کرد: دانش‌آموزان در این مسابقه برای حل یک مسئله در زندگی واقعی تلاش می‌کنند و در حقیقت مساله به کمک تکنیک‌های مختلف و فرضیات خود دانش‌آموزان حل می‌شود. دانش‌آموزان تیم  بایستی صورت دقیق مسئله را تفسیر کنند، استراتژی مناسبی برای حل بیابند، نتایج به دست آورده را تحلیل کنند و نتایج نهایی را ارائه نمایند. نتیجه نهایی این مسابقه گزارشی نوشته شده است که بایستی به روشنی فرضیات، تحلیل‌ها و جمع‌بندی دانش‌آموزان را نشان دهد.
قدیمی در خصوص چرایی برگزاری این مسابقات تاکید کرد:  تغییرات و تحولات سریع در عوامل زیست محیطی و همچنین رشد برق‌آسای فن‌آوری‌های نوین نظیر فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در کلیه شئونات زندگی آحاد بشر اثرگذاربوده است. این تحولات در کنار پدیده‌هایی هم‌چون جهانی شدن، باعث گردیده که افرادی که به واسطه قابلیت‌ها و مهارت‌هایشان در سال‌های قبل انسان‌های موفقی بوده‌اند، با همان مهارت‌ها و استعدادها لزوماً در جهان پیش‌رو افراد موفقی نباشند. جوامع دنیای نوین برای رشد و تعالی خود نیازمند افرادی با مهارت‌های متفاوتی هستند.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com