این شهر صاحب دارد همدان پیام
 
 
دوشنبه - 13 مرداد 1399 - شماره 3818
 
امروز : سه شنبه ، 14 مرداد 1399

Today : Tue, August 4, 2020
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1399؛سال جهش تولید
ورود کاربران


بوعلی هم #ماسک زد
چاپ لیبل و لفاف های بسته بندی
logo-samandehi
 
کد مطلب:  73469 تاریخ انتشار:  1395-06-18 - 05:45 تعداد بازدید:  2525
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

انتقاد عضو شورا و شهرداری به حکم دیوان عدالت اداری
این شهر صاحب دارد

اجتماعی

 به دنبال پلمپ فروشگاه کارنو در مجتمع سعیدیه روز گذشته خبرهایی از حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر فک پلمپ این فروشگاه حکایت داشتند. اما این حکم بلافاصله با واکنش و موضع اعضای شورای شهر و شهردار همدان روبه‌رو شد.
علی‌اکبر نظری عضو شورای اسلامی شهر همدان در این‌باره گفت: دیوان عدالت اداری بدون نظارت اقدام به فک‌پلمپ فروشگاه کارنو کرده است.
به گزارش ایسنا، رئیس سابق شورای شهر همدان در کمیسیون معماری، شهرسازی و فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان با موضوع بررسی مسائل برج سعیدیه تشکیل شده بود با بیان اینکه دستگاه‌های نظارتی بدون نظارت اقدام به فک ‌پلمپ فروشگاه برج سعیدیه کرده‌اند، افزود: اگر مبنای شهرداری این است، دیوان عالی باید جای شهرداری بنشیند و تغییر کاربری دهد و هر طور صلاح می‌داند عمل کند.
وی با بیان اینکه دیوان عالی به متخلفان اجازه می‌دهد هر کاری می‌خواهند انجام دهند و این کار بدی است، بیان کرد: در یک سال گذشته جلسات متعددی برای حل مسائل و مشکلات پیش‌روی برج سعیدیه برگزار کردیم و به مالک گفتیم پارکینگ حق مردم است و نباید به هایپرمارکت تبدیل شود.
نظری با بیان اینکه دیوان یک شبه و بدون کوچکترین بررسی اقدام به فک‌ پلمپ کرده است، گفت: اگر جلوی این اقدام نایستیم باید شهر را به دست افراد مختلف بسپاریم.
نظری با اشاره به اینکه مالک این برج متعهد شد هرچه سریع‌تر مشکل پارکینگ این مجتمع را حل کند اما تاکنون اقدامی صورت نگرفته است، بیان کرد: بارها به مالک برج گفته‌ایم ابتدا باید پارکینگ را تأمین کند.
وی با بیان اینکه مالک این برج متخلف است، تأکید کرد: بارها در جلسات برگزار شده عنوان کردم که ایجاد هایپر مارکت در برج سعیدیه خلاف است و نباید تشکیل شود.این عضو شورای شهر همدان با بیان اینکه مالک برج هنوز مشکل پارکینگ را حل نکرده، مسأله دیگری چون راه‌اندازی هایپرمارکت را به آن اضافه کرده است، یادآور شد: شهر صاحب دارد و دیوان باید تشخیص داشته باشد، ما با کسی تعارف نداریم.
 پارکینگ را پلمپ کردیم نه فروشگاه
شهردار همدان هم در این جلسه با بیان اینکه ما مخالف صدور مجوز نیستیم، بیان کرد: نبود پارکینگ برای برج سعیدیه مشکل بزرگی برای مردم ایجاد می‎کند زیرا مراجعه‌کنندگان به این مجتمع بسیار هستند.
مصطفی رسولی با بیان اینکه در خصوص مجتمع میلاد تنها حرف این بود که طبقه زیرین را به مرکز تجاری تبدیل کنند، گفت: بلافاصله پیام آمد که این موضوع غیر قانونی است و نمی‌شود به مرکز تجاری تبدیل کرد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر مجموعه بلاتکلیفی به نام هتل ندیمی در شهر همدان وجود دارد، افزود: برای این مجموعه سال 73 مجوز صادر شده و در حالی که 11 هزار متر پروانه دارد 30 هزار متر مربع احداث شده است. شهردار همدان با بیان اینکه حوالی این مرکز بیمارستان وجود دارد و مشکلات بسیاری برای مردم ایجاد می‌کند و نباید اجازه کارهای غیر قانونی داده شود؛ در انتقاد به این موضوع، گفت: معضلات این شهر را چه کسی باید رفع کند؟.
رسولی با بیان اینکه در بحوی با بیان اینکه پارکینگ متعلق به مردم است و فضای مشاعی تبدیل به هاپیرمارکت شده است، افزود: مالک حق نداشته این کار را انجام دهد و پارکینگ مصوبه ماده 110 نداشت؛ ما در اصل فروشگاه را پلمپ نکردیم بلکه در پارکینگ را پلمپ کردیم.
رسولی بیان کرد: این مجتمع، 310 مورد پارکینگ نیاز دارد که اگر تأمین شود موضوع آن به کمیسیون ماده 5 و از آنجا نیز به کمیسیون ماده 100 خواهد رفت تا تصمیم‌گیری در خصوص آن گرفته شود.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

اخبار مرتبط
 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com