1397-09-171397-09-27bool(false) اعزام تیم بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان به مرز مهران همدان پیام
 
 
سه شنبه - 27 آذر 1397 - شماره 3364
 
امروز : سه شنبه ، 27 آذر 1397

Today : Tue, December 18, 2018
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * "1397،سال حمایت ازکالای ایرانی"
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  83123 تاریخ انتشار:  1396-08-17 - 05:45 تعداد بازدید:  189
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

اعزام تیم بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان به مرز مهران

اجتماعی

 تیمی 40 نفره متشکل از سرپرست گروه مدیریت و کاهش خطر بلایا و حوادث، کارپرداز، ماما و راننده روز دوشنبه از همدان به مرز مهران اعزام شدند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان در آیین بدرقه این تیم بهداشتی گفت: مراقبت، همراهی و حفاظت از افرادی که به مسیر کربلا قدم می گذارند و زحمات جسمی و روانی فراوانی را متحمل می‌شوند، از وظایف حوزه بهداشت و درمان است و باید کمک کنیم زائران اربعین به جز رفت و آمد دغدغه دیگری نداشته باشند.
حبیب ا... موسوی بهار بیان کرد: حضور عظیم مردم در اربعین حسینی فرصت مناسبی برای آگاهی بخشی و اطلاع‌ رسانی بهداشتی به مردم است.
وی با تاکید بر اثر مثبت روحی و معنوی این مراسم، پیاده‌روی زائران به کربلا را یکی از جنبه‌های مفید و موثر ایام اربعین بر سلامت افراد دانست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: باید درباره نوع پوشش، بهداشت خواب، غذا و آب اطلاعات صحیح و دقیقی در اختیار زائران قرار گیرد.
موسوی بهار از برخی رفتارها مانند ریختن زباله در حاشیه‌ مسیرهای عبوری زائران ابراز نارضایتی کرد و افزود: جمع‎آوری زباله ها و پاکسازی محیط زیست، خدمت و عبادتی است که شاید خالصانه تر از توزیع نذری در هیات ها باشد.
وی گفت: علوم پزشکی در حوزه های بهداشت و درمان، مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی و غذا و دارو به زائران خدمات رسانی می کند و در این راستا تیم های درمانی به سه نقطه مرزی مهران، خسروی و چذابه اعزام شده اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی نیز گفت: تیم بهداشتی که سال گذشته به مرزهای کشور اعزام شد، از بهترین تیم‌های کشور بودند که خدمات ویژه و قابل توجهی توسط این تیم ها ارائه شد.
جلال‌الدین امیری افزود: نصب بنر آموزشی، توزیع پمفلت، ویزیت رایگان و خدمات ارائه‌ دارو به صورت محدود را از وظایف تیم اعزامی به مهران است.
وی اضافه کرد: توزیع نذورات گرم در ظروف پلیمری از موضوعات نگران کننده است که امید می رود استفاده از ظروف گیاهی افزایش و فرهنگ سازی شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: امسال حدود 57 هزار لیوان گیاهی به ستاد خدمتگزاران مردمی اربعین تحویل و برای 60 آشپز کارت تندرستی صادر شده است.
وی توزیع 90 دست روپوش و کلاه سفید در میان آشپزها، انتشار سه هزار برگ بروشور آموزشی، تهیه 42 بنر براس نصب در ایستگاه های صلواتی، 388 مورد بازرسی بهداشتی از ایستگاه‌ها و اماکن بین راهی، 11 مورد نمونه‌برداری غذا و 210 مورد کلرسنجی را از اقدام های صورت گرفته توسط معاونت بهداشتی برشمرد.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com