کوچ بیماران به خارج از استان همدان برای درمان پذیرفتنی نیست همدان پیام
 
 
شنبه - 30 شهريور 1398 - شماره 3574
 
امروز : يكشنبه ، 31 شهريور 1398

Today : Sun, September 22, 2019
ارتباط با سرویس ها - پذیرش آگهی * 1398؛سال رونق تولید
ورود کاربران


logo-samandehi
 
کد مطلب:  94735 تاریخ انتشار:  1398-03-21 - 09:07 تعداد بازدید:  61
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

معاون کل وزارت بهداشت:
کوچ بیماران به خارج از استان همدان برای درمان پذیرفتنی نیست

اجتماعی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بابیان اینکه هیچ خدمتی نباید در جامعه عرضه شود مگر فقرا از آن بهره مند شوند، گفت:کوچ بیماران به خارج از استان همدان برای درمان پذیرفتنی نیست.
ایرج حریرچی عصر یکشنبه در مراسم معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا بابیان اینکه حبیب ا... موسوی بهار ۶ سال خدمات خالص و موفق در دانشگاه علوم‌پزشکی ابن سینا داشت و بنا به درخواست خودش این دوره به این‌نقطه ختم شد، گفت: تمام موفقیت ها ناشی از کار جمعی در دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا بوده است.
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا سابقه فعالیت‌های زیادی دارد و مسئولیت را در وضعیت خطیر جامعه پذیرفته که امیدواریم موفق باشد، گفت: در سال ۱۴۰۴ باید به پوشش همگانی سلامت برسیم.
حریرچی با بیان اینکه توجه به تشخیص درد مردم در کمترین زمان ممکن بسیار مهم است و امید می رود در استان همدان با توجه به استانداردهای موجود به این نکته توجه شود، گفت: خروج بیمار از دانشگاه علوم پزشکی ناراحت‌کننده است که با وجود تغییر سطح دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همچنان از شهرستان‌های این استان برای درمان به استان‌های دیگر مراجعه کنند.
به گزارش مهر، وی بابیان اینکه بیمه سلامت و تامین اجتماعی باید فهرستی از بیمارانی که برای درمان به خارج استان می روند تهیه کنند، گفت: بالابودن هزینه حمل و نقل بیمار به تهران از مشکلات است.
وی با بیان اینکه شرایط آغاز طرح تحول سلامت زمان سختی بود همچنان که امروزه نیز شرایط اقتصادی دشوار است، گفت: هدف تمام نظام های سلامت پوشش همگانی سلامت است و همه اهداف دیگر توسعه، زیرساخت، تربیت نیرو، آموزش و پژوهش بنیادی و کاربردی، ارائه خدمت و اعمال جراحی و کار فرهنگی همگی کشورهای جهان در بستر آن رخ می دهد.
 دستیابی به پوشش همگانی سلامت در سال ۱۴۰۴
حریرچی با بیان اینکه هدف گیری دستیابی به پوشش همگانی سلامت در سال ۱۴۰۴ است تا همه مردم بدون هیچ تبعیض تمام خدمات سلامت مورد نیاز که مشتمل بر ارتقای سلامت، پیشگیری از بیماری‌ها و آگاهی سازی سبک زندگی درمان و توان بخشی را دریافت کنند، گفت: سعی بر آن است تا همه این موارد بدون تبعیض و سختی مالی به مردم ارائه شود.
تکمیل بودن همدان از نظر وجود خانه های بهداشتی یک امتیاز است
حریرچی به وجود ۴۵۲ عضو هیأت علمی و بیمارستانی در استان همدان اشاره کرد و با بیان اینکه تکمیل بودن همدان از نظر وجود خانه های بهداشتی یک امتیاز است، گفت: اگر بخواهیم به پوشش سلامت برسیم باید در ابتدا محرومان و فقرا از آن برخوردار شوند.
وی با یادآوری اینکه همدان ظرفیت دستیابی به پوشش سلامت را دارد و باید همه مردم تحت پوشش قرار گیرند، گفت: طبق تحقیق انجام شده حدود ۷۰ درصد مراجعه کنندگان به مطب ها به موقع ویزیت نمی شوند و رابطه چشمی دکتر با بیمار برقرار نمی‌شود.
 طرح تحول نظام سلامت بهبود استانداردهای خدمات پزشکی را محقق کرد
معاون سیاسی استاندار همدان نیز گفت: طرح تحول نظام سلامت بهبود استانداردهای خدمات پزشکی را محقق کرد.
مصطفی آزادبخت با آرزوی توفیق برای همه خدمت رسانان به ویژه خدمت رسانان حوزه سلامت، برگزاری این جلسه باشکوه را حاکی از ارادت مردم به ارائه دهندگان خدمت دانست.
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با اشاره به پیشرفت بسیار حوزه پزشکی ایران در دوران پس از انقلاب و بی نیازی از اعزام به خارج از کشور گفت: جوانان بلند همت ایران انقلاب عظیمی در مباحث پزشکی ایجاد کردند به طوریکه ایران اسلامی هم اکنون از کشورهای مطرح جهان محسوب می‌شود و روند توسعه قابل قبول بوده است.
رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز به مهمترین دستاوردهای دانشگاه ابن سینا طی سال‌های گذشته پرداخت و اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته حجم دانشجویان حوزه آموزش دو برابر شده و رشته های تحصیلات تکمیلی از 55 به 85 رشته رسید.
حبیب‌ا... موسوی‌بهار با بیان اینکه در این سال‌ها چهار رشته فناوری نوین افزوده شد و موفق شدیم دانشجویان خارجی نیز جذب کنیم گفت: یکی از مهمترین راه‌های اقتصاد مقاومتی فروش علم است که باید با همکاری تمام سازمان‌ها به این مهم برسیم.
وی با اشاره به اینکه سلامتکده طب سنتی در باغ بدیع‌الحکما راه‌اندازی شد گفت: در قانون بودجه امسال نام دانشگاه علوم پزشکی همدان به ابن سینا تغییر یافت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه رابطه ما با دکتر موسوی بهار استاد و شاگردی بوده و شهادت می‌دهم در این مدت هیچگاه از اخلاق، شرافت و مردانگی عدول نکرده‌ام گفت: امیدوارم روشی که در کشور وجود دارد و نمی‌پسندم از وجود بزرگان استفاده و آنها را نادیده نگیریم.
رشید حیدری‌مقدم با اشاره به اینکه خدمت دکتر هاشمی به این کشور کرده هیچ فردی توان انجام آن را نداشت گفت: مجوز بیمارستان یک‌هزار تختخوابی گرفته شدیم بتوانیم کار آن را انجام دهیم تا به ثمر بنشیند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان با بیان اینکه بسیج ملی فشار خون در کشور آغاز شده و افزود: 850 هزار نفر در استان در این طرح غربالگری خواهند شد.
وی بیان کرد: 20 درصد بیماران بستری استان از خارج استان هستند و امیدواریم بتوانیم خدمات بیشتری ارائه دهیم.


بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

 
 
 
گزارش گزارش ویژه یادداشت تحلیل سرمقاله ضمیمه(پیام_آدینه) دانلود
صفحه نخست آخرین اخبار درباره ما ارتباط با ما  پیوندها ویژه_نامه راهنما
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.

 
روزنامه همدان پیام ( اجتماعي، فرهنگي، اقتصادي، سياسي، ورزشی )
صاحب امتياز و مدير مسئول: نصرت ا... طاقتي احسن  -  سردبير: يدا... طاقتي احسن
نشاني: همدان، خيابان شريعتي، ابتداي خيابان مهديه، ساختمان پيام
تلفن: 38264433 (081)  -  فکس: 38279013 (081)  -  سازمان نیازمندی: 38264400 (081)  - ايميل: info@hamedanpayam.com